Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
Fraza "PZU SA"
2020-09-30 09:30

Jak bezpiecznie uprawiać turystykę górską poza sezonem letnim

Każda pora roku ma swoją specyfikę, jeśli chodzi o turystykę górską. Ten sam szlak może wyglądać zupełnie inaczej w październiku, grudniu, a jeszcze inaczej – wiosną. Jednocześnie jednak każda pora roku stwarza odmienne wymagania, których trzeba być świadomym, zanim wybierzemy się na górską trasę.
2020-09-18 16:00

Udzielasz pierwszej pomocy? Najpierw zadbaj o swoje bezpieczeństwo!

Przy udzielaniu pierwszej pomocy często działa się dość spontanicznie. Jednak właśnie wtedy trzeba myśleć trzeźwo, aby tej pomocy udzielić dobrze. Owszem, trzeba działać szybko, bo liczy się czas. Jednak nigdy nie można zapomnieć o pewnej kolejności: najpierw należy zadbać o bezpieczeństwo własne, a później poszkodowanego.
2020-09-16 09:57

Ekologiczny ogród - nic trudnego!

O podstawach ekologicznego ogrodnictwa i potencjalnych korzyściach zdrowotnych.
2020-09-04 15:24

Zbadaj tarczycę! Twój organizm może być w niebezpieczeństwie.

Wciąż dość często nie zdajemy sobie sprawy, jak ważne jest badanie tarczycy. Ma ona wpływ na cały nasz organizm, więc gdy zaczyna chorować, to chorować wraz z nią mogą także i inne narządy np. serce, czy jelita. Nie ma co się bać wykonywania regularnych badań krwi z określeniem poziomów TSH, FT3 i FT4.
2020-09-03 13:10

Bezpieczne dziecko w domu i na drodze

Czy dziecko może wypaść z jadącego samochodu? Czy może zjeść środek chemiczny przeznaczony do udrażniania rur albo wypaść przez okno, gdy jest pod nadzorem dorosłych? Te wszystkie drastyczne przypadki wydarzyły się w rzeczywistości.
2020-09-02 16:34

Bezpieczny noworodek w domu

Noworodek, który pojawia się w domu nie jest niezależny i samodzielny. Potrzebuje bliskości i opieki obojga rodziców. Nie mówi, więc płacze, bo tak właśnie może wyrażać swoje potrzeby. Jak zapewnić bezpieczeństwo maluszkowi, który właśnie opuścił bezpieczne schronienie w brzuszku swojej mamy i pojawił się na świecie, który dopiero poznaje?
2020-08-27 11:13

Bushcraft – nowa moda czy odrodzenie starych umiejętności?

W ostatnich latach w internecie coraz więcej można znaleźć treści poświęconych „bushcraftowi”, swojsko zwanemu „puszczaństwem”. Sądząc po ilości subskrybentów, bushcraftowe kanały Youtube cieszą się naprawdę dużym zainteresowaniem. Czy jest to tylko chwilowa moda, czy może bardziej trwały trend, wskazujący na potrzebę obcowania z naturą? I czy nabywanie umiejętności, związanych ze sztuką przetrwania, samo w sobie nie wiąże się z zagrożeniami, których nie uświadamiają sobie entuzjaści bushcraftu?
2020-08-18 14:28

Jak starać się zachować bezpieczeństwo podczas burzy? Kilka ważnych wskazówek

Jedni się jej boją, inni nie. A jednak zawsze warto mieć przed nią respekt, bo może przynieść tragiczne skutki. Burza. Nie można panikować, ale warto wiedzieć, jak się podczas niej zachować, aby dobrze zadbać o bezpieczeństwo własne, czy też innych osób przebywających wówczas z nami.
2020-08-18 14:34

Wakacje z Bogiem – bezpieczny lek na pandemię

Pandemia wyostrzyła podatność ludzi na stres i sytuacje potencjalnie lękowe. W USA psycholodzy stworzyli nawet nowy termin „Cover Stress Syndrome”, co można przetłumaczyć jako „Zespół Stresu Maskującego”. To określenie zjawiska, które można obrazowo nazwać „emocjonalnym globalnym ociepleniem”, bo pandemia podniosła nasz poziom napięcia i stresu o kilka stopni. Jak odpocząć od pandemii?
2020-08-17 10:51

Bezpieczny wypoczynek nad wodą i na wodzie

Z powodu koronawirusa w jednym z wakacyjnych weekendów zmarło w Polsce 26 osób, utopiło się 17 osób. To wystarczający powód, by zagrożenie utonięciem potraktować poważnie.
2020-08-14 13:17

Zrób to sam, czy raczej wezwij fachowca?

Minęło już ponad 37 lat od wyemitowania ostatniego odcinka popularnego programu „Zrób to sam” prowadzonego przez niezapomnianego Adama Słodowego. Jednak idea samodzielnego domowego majsterkowania nie zaginęła, o czym świadczyć może nieustająca dobra passa sklepów oferujących narzędzia i materiały instalacyjne-techniczne.
2020-08-06 16:38

Lato „na gigancie”. Niebezpieczne ucieczki dzieci i młodzieży z domu

Statystyki nie są optymistyczne. Coraz młodsze dzieci decydują się na tzw. lato „na gigancie”. Dlaczego tak się dzieje? Co sprawa, że młodzi ludzie decydują się uciec z domu? I co zrobić, aby do tego nie dochodziło?
2020-07-30 14:33

Higiena psychiczna. Jak żyć, aby nie dać się „zatopić” życiu

Od najmłodszych lat wdrażani jesteśmy do higienicznego stylu życia: „myj zęby, myj ręce, przebierz się, sprzątaj po sobie” – to komunikaty, które słyszą już małe dzieci. Zdecydowana większość, jeśli nie wszystkie, dotyczy jednak wyłącznie sfery fizycznej, tak jakby człowiek składał się jedynie z ciała. Nic dziwnego więc, że i w dzieciństwie, i w dorosłym życiu, niewielu z nas świadomych jest potrzeby zachowania higieny psychicznej.
2020-07-17 16:57

Uważni rodzice, bezpieczne dzieci

Wakacje dla rodziców to nie czas wolny od codziennych trosk. Wolny czas dla dzieci to dodatkowe obowiązki rodziców i konieczność myślenia „dwa kroki naprzód”. By wakacyjna beztroska nie zamieniły się w tragedię.
2020-07-17 10:46

Idziemy na grzyby i owoce leśne

Opady i ciepłe lato sprzyjają wycieczkom do lasu. Przyjemne spacery i wypoczynek na łonie natury można połączyć ze zbieraniem runa leśnego. Jak przy tym zachować bezpieczeństwo i szanować prawo?
2020-07-11 10:12

Co zamiast samochodu?

Rok temu na osiedlowym parkingu pojawiła się tablica ostrzegająca kierowców o kosztach ewentualnego parkowania: bez odpowiedniego upoważnienia „obcy” kierowca będzie musiał zapłacić 100 zł za zajęcia miejsca w strefie wydzielonej żółtymi liniami. Takie dziwaczne pomysły uzmysławiają, że problem komunikacyjny daleki jest od rozwiązania. Można wręcz powiedzieć, że w większości miast narasta z każdym rokiem.
2020-07-09 17:34

Koronawirus a bezpieczeństwo Twoich danych

Przeciwdziałanie pandemii koronawirusa ma różne wymiary. Jednym z nich jest rozwój i wdrażanie aplikacji mobilnych, mających śledzić kontakt z zakażonymi. Jednak wokół tych programów powstają pytania o ich możliwości i bezpieczeństwo korzystania z nich.
2020-06-30 13:00

Jedz na zdrowie!

Istotne jest, aby zrozumieć, że potrzebny jest całościowy program – zmiana stylu naszego żywienia, a nie tylko wprowadzenie jednego czy drugiego produktu lub krótkotrwała „uderzeniowa” dieta, która jakoby miałaby dokonać cudownych przemian w naszym organizmie.
2020-07-03 09:08

Człowiek tonie cicho… Jak zachować bezpieczeństwo nad wodą?

Często się tego nie zauważa. Niestety, człowiek tonie po cichu. Co roku w wakacje w wyniku utonięcia traci życie bardzo wiele osób. Jak zmienić te smutne statystyki? Jak zachować bezpieczeństwo podczas kąpieli? Na co warto zwrócić wcześniej uwagę?
2020-06-15 18:48

O niebezpiecznych nawykach żywieniowych

Jakiś czas temu moja córka kupiła sobie uroczą torbę z wizerunkiem jeża oraz napisem „jesteś tym, co jeż”. Jest to oczywista gra słów na temat popularnego powiedzonka, dotyczącego wpływu diety na nasze zdrowie i samopoczucie. Z jednej strony wszyscy zdajemy sobie sprawę, że nie jest obojętne, co spożywamy, z drugiej zaś – bardzo często, czy to z braku czasu, czy ulegając zachciankom, jemy byle co, nie zastanawiając się nad długoterminowymi skutkami niewłaściwej diety.
2020-06-10 15:10

Czekając na słońce

Przed nami najcieplejsze miesiące roku – czas przebywania na słońcu. Jednak jego nadmiar, a dokładnie ultrafioletu, potrafi zaszkodzić. Przed czym warto się chronić i jak to zrobić – o tym w artykule.
2020-06-12 10:17

Internet: poza granicą bezpieczeństwa

Choć wydaje się to nieprawdopodobne są dzieci i dorośli, którzy, którzy w sieci spędzają więcej czasu niż śpią. Badania pokazują, że w czasie pandemii czas spędzony w Internecie wydłużył się do nawet 10 godzin dziennie.
2020-06-05 16:45

Jak bezpiecznie podróżować z dzieckiem i zwierzęciem w samochodzie?

Czy wiesz, że gdy przewozisz psa lub kota bez żadnego zabezpieczenia, narażasz siebie i pasażerów na tragedię? Jeśli masz małe dziecko, to siedzi ono z tyłu w foteliku. Gdy tymczasem zwierzak nie jest odpowiednio zabezpieczony, to w razie wypadku, czy chociażby gwałtownego hamowania, może uderzyć w maluszka, a nawet przygnieść dziecko swoim ciałem. To śmiertelne niebezpieczeństwo!
2020-06-01 10:06

Przed wakacjami pomyśl o zabezpieczeniu majątku

Wbrew wcześniejszym obawom o przebieg epidemii koronawirusa wiele wskazuje, że wakacje w tym roku nie zostaną odwołane i wszyscy ruszymy wypoczywać. Zostawimy za sobą troski dnia codziennego, ale pod warunkiem, że zabezpieczymy przed szkodą majątek, który w tym czasie pozostanie bez naszej opieki. Warto o tym pomyśleć zawczasu, aby niespodziewane przypadki nie zakłóciły nam wakacji.
2020-05-27 15:58

Aby rower wyszedł nam na zdrowie

Rower jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych środków transportu na całym świecie, a jednocześnie jednym z najpopularniejszych sposobów na aktywne spędzanie czasu. Jazda na rowerze jest jednak związana ze sporym ryzykiem, o czym świadczą statystyki: w Polsce co roku odnotowywane jest około 4 tysiące wypadków z udziałem rowerzystów, w tym ponad 200 ze skutkiem śmiertelnym.
2020-05-21 12:00

Dobra dieta chroni przed nowotworem

Nie każdy pali tytoń, ale wszyscy jedzą. Tymczasem nieprawidłowa dieta jest jednym z dwóch głównych czynników powstawania nowotworów. Zmieniając nasz sposób żywienia, jesteśmy w stanie wygrać naprawdę wiele!
2020-05-15 16:20

Góry dla odważnych i rozważnych

Kto z nas nie zachwycał się pięknymi fotografiami górskich szczytów i krajobrazów oglądanych z „podniebnej” perspektywy? Ascetyczne piękno górskich szlaków połączone ze szlachetną czystością przyrody oraz perspektywą aktywnego wypoczynku z dala od miejskiego zgiełku zachęca do podejmowania górskiej turystyki – czy to jako krótkiego weekendowego wypadu, czy jako planu na dłuższe wakacje.
2020-05-05 12:28

Jak bezpiecznie poruszać się po lesie?

Idąc do lasu musimy pamiętać, że jesteśmy w nim tylko gośćmi. To królestwo zwierząt i możemy w nim spotkać przeróżne gatunki. Nie wszystkie spotkania mogą być dla nas bezpieczne. W ostatnim czasie coraz częściej widuje się żmiję zygzakowatą. Do tego dochodzi jeszcze istna plaga kleszczy oraz susza. Jeśli będziemy nieostrożni, możemy wywołać pożar. Sami przez to możemy stać się zagrożeniem dla mieszkańców lasu, jak i dla atmosfery.
2020-05-10 09:13

Bezpieczeństwo finansowe rolników

Trudne warunki pogodowe w tym roku wywołują obawy o bezpieczeństwo żywnościowe Polaków i wzrost cen żywności. Ale to także ogromny problem dla rolników, których dochody są poważnie zagrożone. Czy można zabezpieczyć się przed najgorszym?
2020-04-26 12:45

Alkohol przyczyną raka

Ciągle ponawiane badania naukowe dostarczają tych samych wniosków – spożywanie alkoholu przyczynia się do powstawania nowotworów złośliwych. Im więcej pijemy, i im częściej – tym większe ryzyko zachorowania. Nie ma przy tym ogólnej bezpiecznej granicy.
2020-04-22 15:02

Zabezpiecz swoją przyszłość

Lubimy niespodzianki, ale nie takie, które sprawia nam życie. Te na ogół kojarzymy z niespodziewanymi, przykrymi zdarzeniami, które powodują, że stajemy wobec zdarzeń, na które nie byliśmy przygotowani. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą produkty ubezpieczeniowe, które pomogą nam przezwyciężyć konsekwencje finansowe i odnaleźć się w nowej sytuacji.
2020-04-21 10:14

Jak oszczędzać na „czarną godzinę”

O konieczności oszczędzania na „czarną godzinę” słyszeli wszyscy. Jednak niewielu spodziewało się, że wybije ona przed ich przejściem na emeryturę. To zakończenie kariery zawodowej i związana z tym utrata stałego źródła zarobkowania jest najczęściej wskazywane jako moment, gdy trzeba będzie korzystać ze zgromadzonych oszczędności.
2020-04-14 20:37

Odporność psychiczna

Nie da się uniknąć w życiu sytuacji, które wystawiają nas na próbę, testując granice naszej wytrzymałości. Stosunkowo niewielkie wyzwania i próby spotykają nas niemal codziennie. Czasem jednak pojawiają się okoliczności, które wymagają odporności wręcz niezwykłej.
2020-04-09 13:09

#zostańwdomu. Nadal

Na świecie szaleje pandemia. Koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje zakaźną chorobę o nazwie COVID-19, którą rozpoznano po raz pierwszy w grudniu 2019 roku w Chinach. Ta choroba układu oddechowego przenosi się drogą kropelkową, szczególnie przez kontakt z zarażonymi osobami, które kichają lub kaszlą. Co zrobić, aby zminimalizować ryzyko zarażenia?
2020-03-27 08:23

Twoje bezpieczeństwo przy pracy

Zbyt często praca i sposób, w jaki ją wykonujemy staje się powodem wypadków. Dlatego nigdy dosyć przypominania o podstawowych zasadach, które pozwolą bezpiecznie pracować.
2020-03-20 18:16

Kochani dziadkowie, nie dajcie się oszukać!

Mimo apeli policjantów, wciąż wielu seniorów daje się nabrać na metodę „na wnuczka”. W ubiegłym roku naciągacze wyłudzili w sumie ponad 72 miliony złotych od 4, 5 tysiąca starszych osób! Oszuści doskonale wiedzą, jak pytać, co mówić i jak grać na emocjach dziadków.
2020-03-18 10:45

Jak żyć w czasie pandemii koronawirusa?

Koronawirus powoduje ostrą chorobę zakaźną układu oddechowego COVID-19. Choroba została po raz pierwszy rozpoznana i opisana w grudniu 2019 roku w Chinach.
2020-03-12 11:20

Higiena na co dzień i w czasie zagrożenia epidemiologicznego

Wiek XX nazywany jest wiekiem elektryczności, a także wiekiem atomu. Równie dobrze mógłby jednak zostać określony mianem „wieku higieny”. Jeszcze w XIX w. świadomość higieniczna była znikoma. Nawet w szpitalach nie zachowywano jakiejkolwiek higieny.
2020-02-28 20:53

Nie trzeba zaczynać od siłowni. Aktywność fizyczna dzieci i młodzieży.

Jak poznać czy dziecko ma dostateczną ilość ruchu jak na swój wiek? Jakie ćwiczenia są najlepsze? Czy korzystanie z siłowni przez dzieci jest bezpieczne? Odpowiedzi na pytania w artykule.
2020-02-19 13:29

Słabości starości

Niektórzy mówią, że starość się Panu Bogu nie udała. Można jednak spojrzeć na sprawę z drugiej strony. To nie starość się nie udała Bogu, ale raczej my sami nie potrafimy okazać osobom starszym niezbędnego im wsparcia, odwdzięczając się za ich wieloletni trud i za to, co w swym życiu zrobili dla innych. Co gorsza, wiele osób i instytucji traktuje słabości osób starszych jako okazję do łatwego zarobku.
2020-02-13 17:25

Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci

Bezrefleksyjne korzystanie z Internetu może przynieść fatalne skutki. Co prawda nie jesteśmy w stanie w pełni zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci, ale dzięki kilku prostym zasadom, można znacznie zminimalizować ryzyko wycieku i utraty naszych danych.
2020-02-11 12:30

Jak chronić dzieci przed pornografią

Nie ma wątpliwości, że dzisiaj dziecko ze smartfonem w dłoni ma nieograniczony dostęp do pornografii. Bez względu na to czy jej szuka w sieci, czy nie. Potrzebuje naszego działania, by korzystanie ze zdobyczy techniki stało się bezpieczne i by nie oznaczało ciężkich i nieodwracalnych szkód.
2020-01-31 12:29

Być aktywnym i bezpiecznym

Aktywny styl życia staje się w ostatnich latach coraz popularniejszy. To dobrze. Niemniej tutaj także potrzeba troski o bezpieczeństwo swoje i innych.
2020-01-30 09:02

Pornografia zagraża zdrowiu

Nie ma wątpliwości, że dzieci i młodzież korzystając z pornografii ponoszą ciężkie i nieodwracalne szkody. Ten sam negatywny wpływ ma pornografia na dorosłych. Uzależnia w ten sam sposób, co narkotyki.
2020-01-29 17:22

Pułapka „łatwych” pożyczek

Gdyby zadać przypadkowemu przechodniowi pytanie, czy lepiej mieć więcej czy mniej pieniędzy, zapewne każdy odpowiedziałby „więcej”. Jednak odpowiedź na pytanie „czy warto w takim razie pożyczać pieniądze?” nie byłaby już tak oczywista.
2019-12-16 17:08
miniaturka
play

Niezwykła aplikacja, która może uratować życie

Czy aplikacja mobilna może uratować życie? Okazuje się, że tak. PZU jako pierwsze weszło na rynek Europy z inteligentnym rozwiązaniem telematycznym, które bez udziału użytkownika wzywa służby ratunkowe, gdy dochodzi do wypadku na drodze.
2019-12-13 09:30

Kilka porad eksperta odnośnie bezpiecznej jazdy samochodem

Porady eksperta WORD w Katowicach - jak prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drogach radzi Zygmunt Szywacz - egzaminator nadzorujący Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach.
2019-11-28 09:39

Niestraszki znowu w akcji, czyli poprzez bajki ucz bezpieczeństwa dziecko!

Niestraszki w akcji, czyli paczka wesołych postaci, które nauczą Twoje dziecko bezpieczeństwa i odpowiedzialnego zachowania.
2019-11-28 09:13

Nie igraj z losem, tylko załóż odblaski

Sześć dni temu PZU uruchomiło specjalną akcję rozdawania pieszym w całej Polsce światełka odblaskowego z migającą lampką, by chronić ich przed wypadkami na drodze.
2019-10-27 13:18

Jak przygotować się na zimową jazdę samochodem! Ważne wskazówki!

Prowadzący samochodami powinni dostosować prędkość i technikę jazdy do warunków drogowych - to podstawowa zasada kierowców. Ale czasami przydają się praktyczne wskazówki, jak sobie razić np. na śliskiej drodze.
2019-10-30 13:13

Jak bezpiecznie spędzić Dzień Wszystkich Świętych

Rozpoczął się czas przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych, kiedy znacznie częściej odwiedzamy groby bliskich i wyjeżdżamy na oddalone od miejsca zamieszkania cmentarze. Jest to również okres, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie stać się ofiarą przestępców.
2019-09-29 22:59

Jak bezpiecznie przejechać przez tunel

Dziś chcielibyśmy napisać kilka słów o tym, jak bezpiecznie przejechać samochodem przez tunel. Niby wielu wie, ale w tunelach nieraz zdarzają się wypadki. Dlatego w ramach akcji "Zawsze bezpieczny" (PZU) przeczytaj kilka słów o bezpieczeństwie w tunelach.
2019-09-29 13:34

Zdrowe odżywianie prowadzi do harmonii człowieka

Jeśli zdrowo jesz, jesteś radosny, a twoje nerwy i układ odpornościowy działają tak, jak należy. Już w VI w. św. Benedykt zalecał, by nie przesadzać z ilością potraw. Natomiast współcześni dietetycy zachęcają do spożywania płynów w dużych ilościach.
2019-08-29 07:26

W szkołach coraz bezpieczniej

Dziś odbyła się konferencja wspólna ministerstwa edukacji narodowej z ministerstwem spraw wewnętrznych i administracji. Tematem spotkania: Bezpieczeństwo w szkołach!
2019-08-29 09:51

Jak bezpiecznie przebyć drogę do szkoły?

Już w poniedziałek rozpocznie się nowy rok szkolny. Dlatego w ramach akcji "Zawsze bezpieczny" (PZU) chcemy poinformować rodziców jak powinni wspólnie z dziećmi przebyć bezpiecznie trasę wiodącą z miejsca zamieszkania do placówki oświatowej.
2019-08-28 11:38

O czym należy pamiętać wybierając się na koncert albo zawody sportowe

Dobre mecze piłkarskie czy wielkie koncerty muzyczne potrafią przyciągnąć na stadiony tysiące kibiców. Wielu z nich chce przyjechać na imprezę samochodem. O czym należy pamiętać kiedy chce się wybrać na takie wydarzenie własnym samochodem?
2019-07-28 10:52

Bezpieczeństwo na drodze, czyli dbaj o własne i innych życie

W ramach kolejnej akcji Opoki i PZU „Zawsze bezpieczni”, chcemy dziś zająć się bezpieczeństwem na drodze. W 2018 roku wydarzyło się aż 31 tys. wypadków drogowych. Choć to ponad tysiąc mniej niż w 2017 roku to wciąż mamy jeszcze wiele do zrobienia, by czuć się bezpiecznie na drogach.
2019-07-28 16:51

Jak bezpiecznie przygotować się na wyjazd wakacyjny

Czas wakacyjny już na półmetku, choć wielu z nas dopiero wybiera się na urlop. Wraz z PZU uruchomiliśmy specjalną akcję pt. „Zawsze bezpieczny”, w której będziemy propagować bezpieczne zachowania na drodze, nad wodą i w górach, wskazanie najczęstszych zagrożeń jakie można spotkać podczas wakacji.
2018-10-29 18:15

Warszawa: "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie"

Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej, Fundacja Episkopatu Polski Opoka oraz Instytut Dialogu Kultury Religii UKSW mają zaszczyt zaprosić na Konferencję pn. "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie".
2018-07-25 15:21

Pierwsza na rynku oferta górskiego ubezpieczenia

PZU we współpracy z Portalem Tatrzańskim oraz firmą iExpert przygotowało specjalną ofertę ubezpieczenia PZU Wojażer pod hasłem: „Szlaki bez Granic”.
2018-07-25 07:15

Bezpieczne wakacje z PZU

Od soboty, 7 lipca, w nadmorskich i warmińskich kurortach trwa wielka akcja PZU promująca bezpieczeństwo podczas wakacji. Przez siedem kolejnych weekendów na dzieci i rodziców czeka mnóstwo atrakcji.
2018-07-24 21:11
miniaturka
play

PZU i youtuberzy uczą udzielania pomocy

PZU kontynuuje współpracę ze znanymi i lubianymi youtuberami, aby przekazać ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa w ciekawy i przystępny sposób.
2018-06-12 15:04

PZU wkracza w nową erę

9 stycznia 2018 zarząd PZU SA w nowoczesny i widowiskowy sposób ogłosił aktualizację strategii spółki do roku 2020, która zmienia model działania całej Grupy PZU, stawia nowe akcenty i powołuje konkretne inicjatywy, by uczynić z PZU jedną z najbardziej innowacyjnych instytucji w branży finansowej w Europie.
2018-06-12 07:53

#nowe PZU

9 stycznia 2018 roku zarząd oraz rada nadzorcza PZU SA przyjęły aktualizację strategii do roku 2020, która zmienia model działania całej Grupy PZU, stawia nowe akcenty i powołuje konkretne inicjatywy, by uczynić z PZU jedną z najbardziej innowacyjnych instytucji w branży finansowej w Europie.
2018-06-11 15:49

Sport to zdrowie

PZU Zdrowie rozpoczyna współpracę z Calypso Fitness. W klubach Calypso Fitness na terenie całej Polski ruszyła sprzedaż karty FIT Plus.
2018-06-11 08:47

PZU ma rzecznika klienta

Piotr Ożarek został rzecznikiem klienta w PZU. Pomaga w najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych sprawach, w których nasi klienci nie są zadowoleni z rozstrzygnięcia.
2018-06-10 11:42

PZU dzieciom

Dzieci, które zostały ranne lub straciły rodziców w wypadku, którego sprawca miał polisę OC w PZU SA, są otoczone opieką.
2018-06-10 08:37

PZU poszerza ofertę ubezpieczeń zdrowotnych

PZU wprowadziło do sprzedaży nowe, dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne. Można je dokupić do popularnych polis majątkowych PZU Auto, PZU Dom i PZU Wojażer.
2018-06-09 12:32

PZU organizuje badania profilaktyczne dla firm

W listopadzie i grudniu PZU przeprowadzi zdrowotne akcje profilaktyczne w ponad 30 zakładach pracy, dla przeszło 5 tysięcy pracowników.
2018-06-09 09:28

Innowacyjna metoda metoda podawania chemioterapii

Centrum Onkologii w Bydgoszczy – pierwszy ośrodek w Europie Środkowo-Wschodniej – stosuje nowatorską metodę podawania chemii w aerozolu pacjentom z przerzutami nowotworów do otrzewnej.
2018-06-08 22:23

Nowa wersja aplikacji "Samoobsługa szkody"

Kilka kliknięć i gotowe – odszkodowanie będzie na twoim koncie nawet tego samego dnia. PZU uruchamia nową wersję aplikacji internetowej „Samoobsługa szkody”.
2018-06-08 21:18
miniaturka
play

Poradnik podróżniczy Krzysztofa Gonciarza

W ciągu dwóch dni 75 tysięcy internautów obejrzało na YouTube „Poradnik podróżniczy Krzysztofa Gonciarza”. Partnerem filmu jest PZU.
2018-06-08 20:12
miniaturka
play

PZU z youtuberami przyciągnęło ponad milion widzów

Już ponad milion widzów obejrzało film stworzony przez PZU i youtuberów: Huyen i Marcina, twórców emce kwadrat - popularnonaukowego kanału na YouTube.
2018-03-24 08:47

PZU finansuje innowacyjny samochód dla niepełnosprawnego sportowca

PZU zaangażowało się w poprawę życia niepełnosprawnego sportowca Mateusza Puszkarskiego.
2018-03-23 10:00

Bezpieczny poród z TUW PZUW

TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych przekazał specjalistyczną aparaturę medyczną Uniwersyteckiemu Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie.
2018-03-22 19:26

PZU nagrodzone za obsługę klientów w języku migowym

PZU uhonorowane nagrodą Insurance Innovation of the month europejskiej organizacji EFMA. Największy polski ubezpieczyciel został wyróżniony za innowacyjny sposób obsługi klientów Głuchych i Niedosłyszących. PZU, jako pierwsza firma w Europie, uruchomiła w 2017 roku trójstronne połączenia wideo przez Internet z konsultantem w języku migowym.
2017-08-16 20:51
miniaturka
play

PZU spieszy na pomoc poszkodowanym

Ponad 22 tys. szkód zgłosili dotychczas do PZU poszkodowani klienci po ostatnich nawałnicach. Firma szacuje, że liczba szkód przekroczy znacznie 30 tys. Ubezpieczyciel wysłał cztery mobilne biura PZU Pomoc do miejscowości dotkniętych nawałnicami.
2017-03-07 15:54

PZU będzie współpracował z Fundacją Opoka

PZU SA i PZU Życie SA podpisały 7 marca porozumienie z Fundacją Opoka. Strony deklarują m.in. wolę partnerstwa w popularyzowaniu komunikacji z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informatycznych w środowiskach kościelnych.