Strona główna
opoka.org.pl
2018-03-23 10:00
dr Marek Sobisz

Bezpieczny poród z TUW PZUW

TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych przekazał specjalistyczną aparaturę medyczną Uniwersyteckiemu Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie.

Autor/źródło: PZUW

11 grudnia 2017 roku TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych przekazał uroczyście specjalistyczną aparaturę medyczną Uniwersyteckiemu Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Nowy sprzęt to aparat USG służący do monitorowania postępu porodu na sali porodowej.

Dzięki TUW PZUW, Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, a przede wszystkim pacjentki i ich dzieci, zyskali najwyższej klasy urządzenie. Aparat USG będzie wykorzystywany do śródporodowego monitorowania stanu zdrowia rodzącego się dziecka. Sprzęt w ręce prof. dr hab. n. med. Mirosława Wielgosia, rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pod auspicjami którego działa Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM w Warszawie, uroczyście przekazali Rafał Kiliński, prezes zarządu TUW PZUW i Aneta Zawistowska, członek zarządu TUW PZUW.

 - Szpitale to jeden z kluczowych obszarów działalności biznesowej TUW PZUW. Mamy zaszczyt wspierać szpitale nie tylko swoją wiedzą i doświadczeniem w konstruowaniu programów ubezpieczeń medycznych, ale brać udział w takich projektach jak ten, który jednocześnie podnosi jakość leczenia i bezpieczeństwo pacjentów. Jest to możliwe dzięki wsparciu finansowemu TUW PZUW. Szczególnie zależy nam na bezpieczeństwie rodzących kobiet i dzieci przychodzących na świat. Ta troska wpisuje się w koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu naszego Towarzystwa. - powiedział podczas przekazania Rafał Kiliński – prezes zarządu TUW PZUW.

 - Bardzo cenię sobie współpracę z TUW PZUW, ponieważ jest ona kompleksowa i oparta na wzajemnym zrozumieniu. Ważne jest dla mnie to, że nasi Partnerzy z TUW PZUW widzą przede wszystkim daleką perspektywę i nawet odległe korzyści, płynące ze współpracy, a nie jedynie szybki zysk i efekty krótkofalowe. Dlatego cieszę się niezmiernie z faktu, że stawiamy razem na różnorodne działania prewencyjne i profilaktyczne, które przyczynią się do podniesienia bezpieczeństwa pacjenta, a dzięki temu - w przyszłości - przyniosą także korzyści ekonomiczne -  podkreślał w swojej wypowiedzi prof. dr hab. n. med. Mirosław Wielgoś – rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych jest odpowiedzią Grupy PZU na coraz szersze zainteresowanie ubezpieczeniami wzajemnymi, które dają możliwość lepszego zarządzania ryzykiem, optymalizacji  kosztów kontraktów oraz czasu zawierania umów ubezpieczenia dla podmiotów korporacyjnych i szpitali.

W 2016 r. – który był pierwszym pełnym rokiem działalności -  TUW PZUW osiągnął bardzo dobre wyniki finansowe. Spółka mogła pochwalić się w tym okresie przypisem składki o wartości ponad 137 mln zł i zaangażowaniem w różnej formule współpracy ponad 100 profesjonalnych pracowników. Zgodnie z założeniami strategii w pierwszej fazie działalności TUW PZUW skupił się na trzech segmentach rynku: strategicznych spółkach Skarbu Państwa, podmiotach medycznych oraz programach typu affinity. W kolejnej fazie rozwoju swoją ubezpieczeniową grupę docelowa TUW PZUW chce rozwijać o podmioty szpitalne i jednostki samorządu terytorialnego.

Informacja prasowa Grupy PZU - Partnera Portalu OPOKAPodziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: szpital, zdrowie, dziecko, PZU SA, bezpieczeństwo, narodziny, PZU, służba zdrowia