Strona główna
opoka.org.pl
2018-06-09 12:32
dr Marek Sobisz

PZU organizuje badania profilaktyczne dla firm

W listopadzie i grudniu PZU przeprowadzi zdrowotne akcje profilaktyczne w ponad 30 zakładach pracy, dla przeszło 5 tysięcy pracowników.

Autor/źródło: Grupa PZU

Badania odbędą się w jedenastu województwach: śląskim, dolnośląskim, opolskim, warmińsko-mazurskim, zachodniopomorskim, lubuskim, pomorskim, lubelskim, małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim. Przeprowadzą je lekarze i pielęgniarki z placówek medycznych PZU Zdrowie.

Przedsięwzięcie wpisuje się w propagowaną przez PZU profilaktykę  zdrowotną, która zmniejsza ryzyko zachorowania na wiele groźnych chorób.


Akcja ma przyczynić się do podnoszenia świadomości zdrowotnej pracowników i wczesnego wykrywania ciężkich chorób. Na podstawie analizy charakteru pracy, wieku i płci pracowników PZU rekomenduje i finansuje z funduszu prewencyjnego program działań, który kształtuje postawę prozdrowotną pracowników. W ramach akcji, w specjalnych strefach zdrowia na terenie zakładu pracy pracownicy mogą m.in:


    wykonać badania krwi (m.in. sprawdzić poziom cholesterolu, glukozy);

    zmierzyć ciśnienie i zrobić EKG;

    skonsultować się z lekarzami kardiologiem, dermatologiem, psychologiem;

    skorzystać z porady dietetyka, fizjoterapeuty;

    wykonać USG wielonarządowe.


Badania i konsultacje w ramach akcji profilaktycznych pomagają we wczesnym stadium rozpoznać problemy zdrowotne pracowników, zwiększyć szansę na ich całkowite wyleczenie oraz wpłynąć na poprawę ich samopoczucia, co przekłada się na podniesienie jakości i wydajności pracy.


Zainteresowanych prosimy o kontakt z Moniką Tomaszewską

e-mail: monika.tomaszewska@cmmedica.pl

tel.: 605 688 699


Informacja prasowa Grupy PZU - Partnera Portalu OPOKA

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi: