Strona główna
opoka.org.pl
2023-05-15 13:31
Kościelny Inspektor Ochrony Danych

Spotkanie ekspertów ds. ochrony danych osobowych w Kościele katolickim

Dnia 15 maja 2023 r. odbyło się kolejne spotkanie ekspertów Kościoła katolickiego ds. ochrony danych osobowych, w którym brał udział Kościelny Inspektor Ochrony Danych.

Logo COMECE
Autor/źródło: https://www.comece.eu/comece/

Spotkanie miało formę wideokonferencji i zostało zorganizowane przez Komisję Konferencji Biskupów Unii Europejskiej (COMECE).

Podczas tego wydarzenia referaty wygłosili m.in. przedstawiciele Komisji Europejskiej, wykładowcy katolickich uczelni oraz inni eksperci z zakresu ochrony danych osobowych.

Spotkania ekspertów stały się trwałą inicjatywą stanowiącą przestrzeń wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy kościelnymi organami nadzorczymi w krajach Unii Europejskiej oraz ekspertami z zakresu ochrony danych osobowych.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2023-05-10 09:26:22
miniaturka

Kolejny numer „Anamnesis”

Ukazał się kolejny numer biuletynu Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów
2023-05-12 09:30:36
miniaturka

109. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

Pracując nad tym, aby każda migracja mogła być owocem wolnego wyboru, jesteśmy wezwani do najwyższego szacunku wobec godności każdego migranta – napisał papież Franciszek w Orędziu na 109. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, który będziemy obchodzić 24 września br. pod hasłem: „Wolni, aby wybrać: migrować, czy pozostać”.
2023-05-12 14:16:13
miniaturka

Relacja z konferencji Aktualne problemy ochrony danych osobowych w Kościele i państwie

W dniach 11-12 maja 2023 r. odbyła się w Krakowie oraz online Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. Aktualne problemy ochrony danych osobowych w Kościele i państwie. Organizatorami byli: Katedra Norm Ogólnych i Teorii Prawa Wydziału Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Kościelny Inspektor Ochrony Danych i Fundacja Instytut Ochrony Danych Osobowych w Kościele Katolickim Bona Fama wraz z Gminą Miejską Kraków.
2023-05-18 09:29:31
miniaturka

146. Europejska Pielgrzymka Polonijna do Lourdes

Msze św., procesja eucharystyczna, procesja maryjna ze światłami, Droga Krzyżowa, wędrówka śladami św. Bernadety Soubirous oraz wieczór polonijny to podstawowe punkty programu Pielgrzymki Polonijnej do Lourdes, która odbyła się w dniach 18-20 maja już po raz 146 do Lourdes. Wspólnej modlitwie przewodniczył delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej bp Piotr Turzyński. W tegorocznej pielgrzymce wzięło udział około 200 osób.
2023-05-18 16:10:23
miniaturka

Komentarz Delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży

Zawstydzające jest, że przez dziesięciolecia byliśmy ślepi na krzywdy i cierpienie osób skrzywdzonych. Jeszcze raz pragnę za to przeprosić – pisze abp Wojciech Polak w komentarzu do dzisiejszego artykułu „Rzeczpospolitej”. – Mam nadzieję, że badania niezależnych ekspertów pomogą Kościołowi w Polsce w uczciwym rozliczeniu się z przeszłością – dodaje Delegat KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży.
2023-05-20 08:00:26
miniaturka

XVIII Papieskie Forum Młodych w Białymstoku

„Od św. Jana Pawła II wszyscy powinniśmy uczyć się poważnego traktowania każdego człowieka. To jest niezwykle ważne, byśmy, jako ludzie Kościoła - w społeczeństwie, które staje się coraz bardziej agresywne, które chce narzucić nam fałszywe rozwiązania, lub prowadzić drogą wiodącą donikąd - potrafili każdego traktować z szacunkiem i pokazywać mu świat prawdziwych wartości” - mówił abp Józef Guzdek do uczestników 18. edycji Papieskiego Forum Młodych.