Strona główna
opoka.org.pl
2022-01-29 15:59

Kongres Młodzieży Polonijnej online, 19.02.22

Drodzy młodzi przyjaciele! Już 19 lutego kolejne nasze spotkanie z cyklu: Kongres Młodzieży Polonijnej online! Tym razem pod hasłem: "Być Chrześcijaninem dzisiaj" - będziemy się zastanawiać co to oznacza w dzisiejszej rzeczywistości. Serdecznie zapraszamy! "Spotkania LIVE” są stałą formą kontaktu i duszpasterstwa młodych ze środowisk polonijnych z całego świata.

Naszym gościem będzie ks. dr Krzysztof Porosło, duszpasterz akademicki i wykładowca z archidiecezji krakowskiej, który przybliży nam główny temat spotkania. Będzie też czas na świadectwa, pytania oraz wspólną modlitwę, którą poprowadzi tym razem grupa młodzieżowa Magnificat / PMK Würzburg (Niemcy).

Czekamy na Was i serdecznie zapraszamy!

Link do zapisów: https://forms.gle/H3vDHewakmw8L58YA


                  Program spotkania 

Kongresu Młodzieży Polonijnej on-line, 19.02.2021

           "Być chrześcijaninem dzisiaj"

Godz. 15:00    Zawiązanie wspólnoty, powitanie uczestników

                      Koronka do Ducha św. – Zespół Magnificat z PMK Würzburg (Niemcy)

Godz. 15:10    Słowo wprowadzające 

                      Świadectwa 

Godz. 16:00    Konferencja, ks. dr Krzysztof Porosło, duszpasterz akademicki i wykładowca.

Godz. 16:30    Przerwa

                      Śpiew grupa „Magnificat i „Misja w Akcji” z PMK w Würzburgu (Niemcy)

Godz. 16.40    Pytania i odpowiedzi, ks. dr Krzysztof Porosło

Godz. 17:10    Modlitwa – prowadzi Grupa „Magnificat”

Godz. 17:30    Odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych/

                     Ogłoszenia, wolne głosy, postulaty

                     Zapowiedź kolejnego Kongresu Młodzieży Polonijnej, 9 kwietnia 2022

Godz. 18:00   Zakończenie spotkania 


Zapraszamy Was serdecznie do uczestnictwa w spotkaniach Kongresowych, które odbywają się co 2 miesiące, a także do stałego kontaktu. Starajcie się dzielić doświadczeniami nie tylko czasu obecnego, ale i działania Jezusa w Waszym życiu. Bądźcie razem z Jezusem i z sobą nawzajem! Zapraszamy do przesyłania swoich refleksji na naszą grupę Kongres Młodzieży Polonijnej na Facebooku. W ten sposób mimo przełożenia Kongresu będzie można prowadzić życie kongresowe i dobrze przygotować się do spotkania, kiedy będą już takie możliwości.

Duszpasterstwo Emigracji Polskiej

https://www.facebook.com/KongresMlodziezyPolonijnej

Kolejną formą naszego kontaktu jest Podcastu Zapytaj Boga Dlaczego. Celem Podcastu jest stworzenie miejsca, w którym każdy może odnaleźć odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania związane z Bogiem, religią i duchowością. Podcast skierowany jest szczególnie do młodzieży polonijnej, prowadzi go Anna Pierz z bp Wiesławem Lechowiczem, Delegatem KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

PODCAST ZAPYTAJ BOGA DLACZEGO

Zapraszamy do subksybowania i słuchania!


RELACJE Z KONGRESÓW MŁODZIEŻY POLNIJNEJ ON LINE

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2022-01-26 11:54:42
miniaturka

Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą (ORPEG)

Misją Ośrodka jest kształtowanie i podtrzymywanie poczucia tożsamości narodowej wśród Polonii i Polaków żyjących granicami kraju. ORPEG tworzy nowy wymiar edukacji dla polskich uczniów na 4 kontynentach oraz nową jakość pracy dla nauczycieli – pasjonatów i entuzjastów oświaty, którzy niestrudzenie i aktywnie pełnią swoją misję. Jest instytucją wspomagającą oświatę polonijną i polskojęzyczną za granicą. Filozofia ORPEG buduje świat wiedzy poprzez kształcenie, szkolenia i programy dedykowane polskim dzieciom i młodzieży, a także nauczycielom poza granicami kraju.
2022-01-26 13:31:34
miniaturka

Prymas do formatorów seminaryjnych

Seminarzyści powinni posiąść wrażliwość umożliwiającą skuteczną ochronę dzieci i młodzieży przed wszelkimi formami przemocy i wykorzystania, głównie o charakterze seksualnym” – mówił abp Wojciech Polak do rektorów i wychowawców seminaryjnych kończących 21 stycznia szkolenie w Gnieźnie.
2022-01-29 13:02:48
miniaturka

Życzenia dla osób konsekrowanych posługujących wśród Polonii

Pragnę Wam życzyć płynących z miłości Boga światła i mocy do owocnego służenia naszym braciom i siostrom żyjącym poza granicami kraju – napisał bp Wiesław Lechowicz, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej w specjalnym liście skierowanym do osób konsekrowanych posługujących wśród Polonii, z okazji obchodzonego 2 lutego Światowego Dnia Życia Konsekrowanego.
2022-02-02 14:06:18
miniaturka

Siostry zakonne – towarzyszą zranionym i wspierają odnowę Kościoła

Dlaczego chcą dać siebie, swój czas, wsparcie i uwagę osobom zranionym? Przeczytaj świadectwa sióstr zakonnych zaangażowanych w inicjatywę #SiostryDlaZranionych i telefon zaufania #SiostryDlaSióstr.
2022-02-06 16:03:15
miniaturka

Nowy numer „Anamnesis”

Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski opublikowała kolejny numer biuletynu „Anamnesis”
2022-02-09 14:08:44
miniaturka

Oświadczenie Przewodniczącego Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich

"Jego świadectwo i głęboka szczerość winny pobudzać nas wszystkich do obrony ofiar wykorzystywania i ochrony tych, którzy zostali powierzeni naszej opiece" - zaznaczył Przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich w oświadczeniu w sprawie doniesień dotyczących Papieża Emeryta Benedykta XVI.