Strona główna
opoka.org.pl
2022-01-29 12:57
Biuro Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

Życzenia dla osób konsekrowanych posługujących wśród Polonii

Pragnę Wam życzyć płynących z miłości Boga światła i mocy do owocnego służenia naszym braciom i siostrom żyjącym poza granicami kraju – napisał bp Wiesław Lechowicz, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej w specjalnym liście skierowanym do osób konsekrowanych posługujących wśród Polonii, z okazji obchodzonego 2 lutego Światowego Dnia Życia Konsekrowanego.

Pielgrzymka osób konsekrowanych posługujących wśród Polonii

Bp Lechowicz w swoim liście do osób konsekrowanych posługujących wśród Polonii wyraził wdzięczność i uznanie za ich zaangażowanie w duszpasterstwo polskojęzyczne, za świadectwo ich życia oraz „za wierność pomimo trudów związanych z życiem na emigracji”. „Niech doświadczenie spotkania z Trzema Boskimi Osobami pozwoli Wam wytrwać w pięknej i odpowiedzialnej posłudze wśród Polonii. Niech pomaga też tym, z którymi i dla których żyjecie w nawiązaniu bliższej relacji z Bogiem” – napisał.

„Zapewniam Was o modlitwie i stałej życzliwości. Ośmielam się też prosić o dar modlitwy za mnie i nową moją posługę biskupa polowego Wojska Polskiego” – czytamy w liście.

BP KEP

Pełna treść listu:

Drodzy Bracia i Siostry, Osoby życia konsekrowanego,

Pomimo upływu 7 lat wciąż mam w pamięci nasze spotkanie z papieżem Franciszkiem na Placu św. Piotra w Rzymie z okazji Roku Życia Konsekrowanego. Wówczas Ojciec Święty zachęcał nas, by w każdym człowieku dostrzegać Jezusa. W podobnym duchu pisał w liście zapowiadającym Rok Życia Konsekrowanego: „Żyjcie mistyką spotkania, zdolnością odczucia, wysłuchania innych ludzi (…) pozwalając się oświecić relacją miłości, która ma miejsce między Trzema Osobami Boskimi (1J 4,8) jako wzór wszelkich relacji międzyosobowych”.

Nawiązując do klimatu tamtego pamiętnego spotkania, pragnę Wam życzyć z okazji Dnia Życia Konsekrowanego płynących z miłości Boga światła i mocy do owocnego służenia naszym braciom i siostrom żyjącym poza granicami kraju. Niech doświadczenie spotkania z Trzema Boskimi Osobami pozwoli Wam wytrwać w pięknej i odpowiedzialnej posłudze wśród Polonii. Niech pomaga też tym, z którymi i dla których żyjecie w nawiązaniu bliższej relacji z Bogiem.

Jestem Wam niezmiernie wdzięczny i pełen uznania za Wasze zaangażowanie w duszpasterstwo polskojęzyczne, za świadectwo Waszego życia i za wierność pomimo trudów związanych z życiem na emigracji.

Zapewniam Was o modlitwie i stałej życzliwości. Ośmielam się też prosić o dar modlitwy za mnie i nową moją posługę biskupa polowego Wojska Polskiego.

Obejmując się modlitwą, bądźmy pewni, że Pan naszego życia i powołania nie poskąpi nam tego wszystkiego, co jest potrzebne, by służyć z miłością!

Z pasterskim błogosławieństwem


                                               bp Wiesław Lechowicz

                           Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej


Warszawa, 29 stycznia 2022 r.

/Foto: Pielgrzymka do Rzymu osób konsekrowanych posługujących wśród Polonii /

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2022-01-24 11:17:13
miniaturka

Papież ustanowił nowego Doktora Kościoła

Decyzją papieża Franciszka, św. Ireneusz z Lyonu jest nowym Doktorem Kościoła
2022-01-26 11:54:42
miniaturka

Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą (ORPEG)

Misją Ośrodka jest kształtowanie i podtrzymywanie poczucia tożsamości narodowej wśród Polonii i Polaków żyjących granicami kraju. ORPEG tworzy nowy wymiar edukacji dla polskich uczniów na 4 kontynentach oraz nową jakość pracy dla nauczycieli – pasjonatów i entuzjastów oświaty, którzy niestrudzenie i aktywnie pełnią swoją misję. Jest instytucją wspomagającą oświatę polonijną i polskojęzyczną za granicą. Filozofia ORPEG buduje świat wiedzy poprzez kształcenie, szkolenia i programy dedykowane polskim dzieciom i młodzieży, a także nauczycielom poza granicami kraju.
2022-01-26 13:31:34
miniaturka

Prymas do formatorów seminaryjnych

Seminarzyści powinni posiąść wrażliwość umożliwiającą skuteczną ochronę dzieci i młodzieży przed wszelkimi formami przemocy i wykorzystania, głównie o charakterze seksualnym” – mówił abp Wojciech Polak do rektorów i wychowawców seminaryjnych kończących 21 stycznia szkolenie w Gnieźnie.
2022-01-29 16:01:47
miniaturka

Kongres Młodzieży Polonijnej online, 19.02.22

Drodzy młodzi przyjaciele! Już 19 lutego kolejne nasze spotkanie z cyklu: Kongres Młodzieży Polonijnej online! Tym razem pod hasłem: "Być Chrześcijaninem dzisiaj" - będziemy się zastanawiać co to oznacza w dzisiejszej rzeczywistości. Serdecznie zapraszamy! "Spotkania LIVE” są stałą formą kontaktu i duszpasterstwa młodych ze środowisk polonijnych z całego świata.
2022-02-02 14:06:18
miniaturka

Siostry zakonne – towarzyszą zranionym i wspierają odnowę Kościoła

Dlaczego chcą dać siebie, swój czas, wsparcie i uwagę osobom zranionym? Przeczytaj świadectwa sióstr zakonnych zaangażowanych w inicjatywę #SiostryDlaZranionych i telefon zaufania #SiostryDlaSióstr.
2022-02-06 16:03:15
miniaturka

Nowy numer „Anamnesis”

Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski opublikowała kolejny numer biuletynu „Anamnesis”