Strona główna
opoka.org.pl
2024-03-27 07:57
KWK

ŻYCZENIA WIELKANOC 2024

Raduj się, ziemio, opromieniona tak niezmiernym blaskiem, a oświecona jasnością Króla wieków, poczuj, że wolna jesteś od mroku, co świat okrywa! /Orędzie Wielkanocne/

Autor/źródło: ks. Janusz Gnat, licencja: CC BY

Od tego pamiętnego poranka Zmartwychwstania, wiara ludzi opiera się na głoszonym orędziu i na świadectwie tych, którzy zobaczyli pierwsi odsunięty kamień i pusty grób. Już od początku Kościoła, byli ludzie, którzy z odwagą świadczyli, że umęczony i zabity Jezus zmartwychwstał. Także my, najlepiej jak potrafimy, staramy się wypełniać misyjny nakaz Chrystusa niosąc Dobrą Nowinę.

Drodzy Przyjaciele, Siostry i Bracia!

Niech ten czas, kiedy zabrzmi radosne Alleluja, przyniesie nam światło nadziei. Niech będzie to czas spotkania we wspólnocie, która pomnaża miłość. Świadectwo wzajemnego dobra i życzliwości, niech pogłębia wiarę nas wszystkich.

Chrystus Zmartwychwstały przypomina nam ciągle o zwycięstwie i o naszym powołaniu do świętości. Pamiętajmy, że On jest z nami po wszystkie dni, aż do skończenia świata. Życzę Wam wszystkim dużo siły i odwagi, abyśmy naśladując Zmartwychwstałego Jezusa, potrafili nieść światu naszą posługą pocieszenie i umocnienie w wierze.

Błogosławionych świąt!

Bp Wojciech Osial
Przewodniczący
Komisji Wychowania Katolickiego KEP

 


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2024-03-20 12:40:42
miniaturka

Odznaczenia dla Poradni Rachel i Związku Klubów Polskich

W niedzielę 10 marca w parafii św. Konstancji w Chicago odbyła się uroczystość wręczenia medalu „Pro Polonia et Ecclesia” dla Związek Klubów Polskich w USA oraz Poradni Rachel. W uznaniu zasług dla Kościoła i Ojczyzny, z rąk delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej bp. Piotra Turzyńskiego odznaczone zostały: s. Maksymiliana Kamińska MChR, Założycielka Poradni Rachel oraz przedstawiciele Związek Klubów Polskich w USA
2024-03-25 09:26:47
miniaturka

Peregrynacja relikwii Rodziny Ulmów w PMK we Francji

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 7 kwietnia br. w Polskiej Parafii Concorde w Paryżu odbędzie się inauguracja peregrynacji relikwii Bł. Rodziny Ulmów we wspólnotach emigracyjnych we Francji. "Niech ten błogosławiony czas spotkania ze świadkami Ewangelii, będzie okazją do modlitwy za nasze rodziny emigracyjne oraz inspiracją do życia poświęconego innym, na wzór Chrystusa, który nie przyszedł, aby Mu służono, lecz aby służyć i oddać życie za świata – napisał w komunikacie rektor PMK we Francji ks. Bogusław Brzyś, zapowiadając peregrynację relikwii.
2024-03-25 10:03:22
miniaturka

Biskup Turzyński: Polacy w USA poruszeni historią Ulmów

W dniach od 5 - 23 marca bp bp Piotr Turzyński, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej przebywał z wizytą w USA. Biskup odwiedził Polonię w Chicago i Arizonie, gdzie min. prowadził rekolekcje w Parafii św. Konstancji w Chicago oraz w Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Phoenix. Delegat KEP ds. Emigracji wręczył też medale „Pro Polonia et Ecclesia” czterem organizacjom oraz przekazał relikwie Ulmów Polonii amerykańskiej, które będą peregrynować po polskich wspólnotach.
2024-03-27 15:50:09
miniaturka

Życzenia bpa Piotra Turzyńskiego skierowane do Polonii

Na nadchodzące święta Wielkiej Nocy, w czasie których dokonuje się Pascha Pana, proszę przyjąć serdeczne życzenia i moją modlitwę. Niech Zmartwychwstały Chrystus wypełni serca nadzieją na zwycięstwo dobra, prawdy i sprawiedliwości. W świecie poranionym złem, niech Zwycięski Baranek pozwoli zaufać na nowo niewyczerpanej niczym Miłości Miłosiernej Boga. Życzę doświadczenia obecności żywego Pana przychodzącego w Najświętszej Eucharystii, w Słowie Bożym i we wspólnocie Kościoła. Radosnego Alleluja!
2024-04-09 11:29:20
miniaturka

Spotkanie Europejskiego Forum dla Edukacji Religijnej w Szkołach

Rezyliencja i nadzieja chrześcijańska. Nauczanie religii jako istotne źródło impulsów w czasie kryzysu, POPRAD, 3 – 7 kwietnia 2024
2024-04-10 19:20:20
miniaturka

Komunikat po posiedzeniu Komisji Wychowania Katolickiego KEP 9 kwietnia 2024

Wypracowanie stanowiska wobec spraw bieżących związanych z nauczaniem religii oraz troską o wychowanie dzieci i młodzieży było głównym motywem posiedzenia Komisji Wychowania Katolickiego KEP, które odbyło się 9 kwietnia br.