Strona główna
opoka.org.pl
Fraza "bp Wiesław Lechowicz"
2021-09-17 14:53

Bp Wiesław Lechowicz odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

W sobotę, 18 września podczas obchodów jubileuszu 30-lecia Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Pułtusku Minister Adam Kwiatkowski, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP wręczył - ordery i odznaczenia nadane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę za zasługi w działalności na rzecz Polonii i Polaków za granicą.
2021-05-02 08:22

„Jesteśmy jedną rodziną!” Polacy powinni uświadomić sobie, że są wspólnotą

„Chcemy sobie uświadamiać, że jesteśmy wspólnotą, że jesteśmy jedną rodziną, że pamiętamy o sobie i że czuwamy, aby nie pomniejszyć tego dziedzictwa, które jest naszym udziałem, tego bogactwa, które otrzymaliśmy od poprzednich pokoleń” – podkreśla bp Wiesław Lechowicz.
2021-04-07 11:08

Bp Wiesław Lechowicz -życzenia wielkanocne dla Polonii

W klimacie świąt wielkanocnych chciałbym zachęcić Was do korzystania ze źródła nadziei, jakim jest Eucharystia. Msza święta pozwala nam bowiem spotkać się z Jezusem i wejść w tajemnicę Jego śmierci i zmartwychwstania – napisał bp Wiesław Lechowicz, Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, w życzeniach z okazji Świąt Wielkanocnych skierowanych do Polonii.
2020-12-22 20:38

Bp Lechowicz: Życzenia skierowane do Polonii

Przyjmijcie Dziecię Jezus z otwartymi rękami oraz podejmujcie starania, by coraz lepiej Go poznać – napisał bp Wiesław Lechowicz, Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, w życzeniach skierowanych do Polonii zagranicznej z okazji świąt Bożego Narodzenia.
2021-05-09 12:44

Podcast Zapytaj Boga Dlaczego

Celem Podcastu Zapytaj Boga Dlaczego jest stworzenie miejsca, w którym każdy może odnaleźć odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania związane z Bogiem, religią i duchowością. Podcast skierowany jest szczególnie do młodzieży polonijnej, prowadzi go Anna Pierz z bp Wiesławem Lechowiczem, Delegatelm KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Zapraszamy do subksybowania i słuchania!
2020-10-05 10:31

Francja: Młodzież z Concorde otrzymała sakrament bierzmowania

3 października młodzież i dorośli z najstarszej polskiej parafii we Francji – Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny „Concorde” w Paryżu przystąpili do bierzmowania. Sakramentu udzielił Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej bp Wiesław Lechowicz. Obecny był rektor Polskiej Misji Katolickiej we Francji ks. Bogusław Brzyś.
2020-09-26 15:44

„Duszpasterskie towarzyszenie małżeństwom” tematem obrad PRDEZ

Dnia 26 września odbyło się zebranie plenarne Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej w formie on-line. Obradom przewodniczył bp Wiesław Lechowicz – Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. W spotkaniu brali udział reprezentanci duszpasterskich środowisk polonijnych – osoby duchowne, zakonne i świeckie. PRDEZ podejmuje aktualne wyzwania duszpasterskie i wyznacza kierunki duszpasterskich działań w ośrodkach polonijnych. Tematem tegorocznego spotkania było „Duszpasterskie towarzyszenie małżeństwom”.
2020-09-23 14:29

Spotkanie Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej on-line

„Duszpasterskie towarzyszenie małżeństwu i rodzinie na emigracji” to temat spotkania Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej w sobotę 26 września. W związku z trudnościami wynikającymi z pandemii odbędzie się ono w formie on-line.
2020-05-29 10:34

Bp Wiesław Lechowicz z wizytą w Nowej Zelandii i Australii

W dniach od 30 października do 3 grudnia 2019 roku bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej przebywał z wizytą duszpasterską w środowiskach polonijnych w Nowej Zelandii i Australii. Wizyta w Nowej Zelandii podyktowana była obchodami 70. rocznicy przybycia na Antypody 733 polskich sierot – tzw. dzieci z Pahiatua. Z tej okazji bp Lechowicz uczestniczył w uroczystościach jubileuszowych w Wellington.
2020-04-30 10:47

Bp Lechowicz do Polonii: Niech Królowa Polski obejmie Was swoim miłującym spojrzeniem

Niech Królowa Polski swoim miłującym spojrzeniem obejmie każdego i każdą z Was oraz zaniesie Wasze modlitwy do stóp Najwyższego Boga, przed którym stajemy w tym wyjątkowym czasie z pokorą, miłością i nadzieją – napisał bp Lechowicz w Słowie skierowanym do Polonii i Polaków za granicą z okazji Uroczystości NMP Królowej Polski.
2020-04-29 13:16

Słowo do Polonii z okazji Uroczystości NMP Królowej Polski

Niech Królowa Polski swoim miłującym spojrzeniem obejmie każdego i każdą z Was oraz zaniesie Wasze modlitwy do stóp Najwyższego Boga, przed którym stajemy w tym wyjątkowym czasie z pokorą, miłością i nadzieją. Zapraszając Was do jednoczącej nas z sobą i z Bogiem modlitwy w obecności Maryi, zapewniam Was o mojej stałej modlitwie i pamięci - napisał w liście do Polonii bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.
2020-04-15 12:36

O polonijnych świętach i tęsknocie za ojczyzną

Audycja z cyklu „Kierunek: Polska”, mówi o posłudze polskich kapłanów wśród Polonii, tęsknocie za ojczyzną emigrantów oraz o świętach w czasach epidemii. Na rozmowę z bp. Wiesławem Lechowiczem zaprasza Małgorzata Frydrych.
2020-04-09 12:25

Bp Lechowicz do młodzieży polonijnej: niech to będzie czas bliskości z Jezusem

– Niech ten wyjątkowy czas stanie się dla Was czasem wyjątkowo bliskiej relacji z Jezusem, mimo braku możliwości uczestniczenia w liturgii – napisał bp Wiesław Lechowicz w życzeniach wielkanocnych skierowanych do młodzieży polonijnej.
2020-04-11 10:34

Życzenia bpa Wiesława Lechowicza skierowane do Polonii

„Gorąco pragnąłem spożyć tę Paschę z wami”(Łk 22,15)– tak Jezus zwierzył się apostołom zanim wszedł na krzyżową drogę, drogę paschalną, wiodącą ku zmartwychwstaniu. Wszystkim Polakom żyjącym poza granicami naszego kraju życzę, by odpowiedzieli na to pragnienie Jezusa własnym i gorącym pragnieniem przeżycia Triduum Paschalnego i świąt wielkanocnych w łączności i bliskości z Jezusem!
2020-04-03 08:59

Droga krzyżowa w intencji Polonii i Polaków za Granicą

Bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Polonii i Polaków za Granicą, odprawił Drogę Krzyżową w intencji Polonii i Polaków za granicą w piątek, 3 kwietnia, o godz. 15.00, w Kaplicy Domu Arcybiskupów Warszawskich, gdzie modlił się Prymas Tysiąclecia, kard Stefan Wyszyński, przez wiele lat Protektor emigracji polskiej. W tej kaplicy też przyjął święcenia biskupie wieloletni opiekun Polonii, abp Szczepan Wesoły.
2020-03-17 09:59

Bp Lechowicz do duszpasterzy Polonii

„W tym trudnym doświadczeniu, jakim jest rozwój epidemii, łączę się z Wami modlitwą i słowem nadziei, że potrafimy ten czas przeżyć solidarnie, złączeni wiarą i miłością” – czytamy w liście bp. Wiesława Lechowicza do księży posługujących wśród Polonii. Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej prosi, aby towarzyszyli Polakom żyjącym za granicą „bliskością duchową i fizyczną – ze szczególną modlitwą, dobrym słowem, konkretnym wsparciem”.
2019-12-24 18:00

Życzenia Delegata Episkopatu ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

"Z największą radością dołączam się do grona składających Wam jak najlepsze życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia."
2019-10-27 19:59

Francja: Międzynarodowy Kongres Rodzin Polonijnych

W dniach 26- 27 października br. w Domu Polskiej Misji Katolickiej we Francji w La Ferte sous Jouarre pod Paryżem odbył się Międzynarodowy Kongres Rodzin Polonijnych - PORADNIE RODZINNE NA EMIGRACJI. W Kongresie wzięło udział 180 osób z krajów Europy: z Anglii, Francji, Niemiec, Belgii, Irlandii, Szkocji, Grecji, Włoch, Szwajcarii, Luksemburga i Austrii. Poradnictwo rodzinne oraz wyzwania stające przed małżonkami na emigracji – to główne tematy tego spotkania.
2019-10-01 14:27

Bp Lechowicz: NewPastoral wpisuje się w postulaty formułowane przez ostatnich papieży

- NewPastoral próbuje w nowy sposób głosić te same treści zawarte w Ewangelii, głosić Słowo Boże – powiedział bp Lechowicz, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, podczas konferencji prasowej nt. I Ogólnopolskiego Forum NewPastoral.
2019-10-01 11:03

Duszpasterstwo małżeństw i rodzin tematem spotkania Rady Duszpasterskiej Europy

Duszpasterstwo małżeństw i rodzin w środowisku emigracji polskiej były głównym tematem obrad Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej, które miały miejsce w Zakopanym w dniach 27–29 października br. Rada skupia przedstawicieli niemal wszystkich krajów europejskich – duchownych, siostry zakonne i osoby świeckie, zaangażowanych w duszpasterstwo polskojęzyczne. Przewodniczącym PRDEZ jest bp Wiesław Lechowicz, Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej
2019-09-24 12:51

Spotkanie Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej

Przygotowanie do życia w małżeństwie i rodzinie będzie głównym tematem spotkania Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej. Odbędzie się ono od 27 do 29 września 2019 r. w domu rekolekcyjnym Konferencji Episkopatu Polski „Księżówka” w Zakopanem.
2019-07-04 10:53

Bp Lechowicz: W duszpasterstwie najważniejszy jest człowiek

„Jestem osobiście bardzo zadowolony z tego spotkania. Myślę, że największym komplementem jest to, że jeden z księży w części podsumowującej powiedział, iż dzięki tej konferencji doszedł do wniosku, że w duszpasterstwie najważniejszy jest człowiek. Bardzo się cieszę z tego wniosku, bo nie ma miłości Pana Boga bez miłości człowieka” – podsumował bp Wiesław Lechowicz, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, który zorganizował to spotkanie.
2019-07-03 18:18

Bp Lechowicz: W duszpasterstwie najważniejszy jest człowiek

W Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski zakończyło się spotkanie dla księży, którzy po raz pierwszy wyjeżdżają do pracy z Polakami żyjącymi w różnych krajach Europy.
2019-07-06 12:12

Opiekunowie polonijnych dusz

Tuż za polskimi emigrantami do krajów na całym świecie podążają polscy duszpasterze. Często to właśnie oni na pierwszej linii rozwiązują problemy naszych rodaków, próbujących odnaleźć się w nowym miejscu. O ich misji, najczęstszych problemach, z którymi zwracają się do kapłanów, mówi „Nowemu Dziennikowi” bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.
2019-07-05 14:45

Kościół jest uniwersalny. Rozmowa z Delegatem KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

Uniwersalność Kościoła jest wyzwaniem tak dla Kościoła przyjmującego imigrantów, jak i dla nich samych. Rozumiem ją w ten sposób, że Polacy tworzący wspólnotę kościelną na terenie Norwegii integrują się, współpracują i włączają się w życie lokalnego Kościoła, a Kościół w Norwegii szanuje prawa i oczekiwania katolików znad Wisły do oddawania czci Bogu w języku ojczystym i z uwzględnieniem specyfiki polskiej religijności.
2019-06-07 14:55

Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji prosi o duszpasterzy dla Polonii

Zwracam się z prośbą do kapłanów, którzy mogliby jakiś czas swego kapłańskiego życia poświęcić, pracując wśród Polonii: pomyślcie, przemódlcie i porozmawiajcie ze swoimi biskupami diecezjalnymi, być może Duch Święty poprowadzi was do pracy wśród Polonii – powiedział bp Lechowicz, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.
2019-06-07 07:52

Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej prosi o duszpasterzy dla Polonii

Zwracam się z prośbą do kapłanów, którzy mogliby jakiś czas swego kapłańskiego życia poświęcić, pracując wśród Polonii: pomyślcie, przemódlcie i porozmawiajcie ze swoimi biskupami diecezjalnymi, być może Duch Święty poprowadzi was do pracy wśród Polonii.
2019-05-02 13:16

Bp Wiesław Lechowicz: Matko przyjmij, Matko nie puszczaj, Matko Prowadź!

Bp Lechowicz skierował życzenia do Polonii z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą.
2019-04-18 15:46

Bp Wiesław Lechowicz- życzenia wielkanocne skierowane do Polonii

Życzę Wam, Drodzy Rodacy, takiej właśnie, głębokiej i niezachwianej wiary w obecność Zmartwychwstałego Pana w Waszym życiu! – napisał w życzeniach wielkanocnych bp Wiesław Lechowicz, Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Publikujemy pełny tekst życzeń:
2019-04-20 16:00

Zaproszenie na III Kongres Młodzieży Polonijnej

Droga Młodzieży Polonijna zapraszam Was już dziś na przyszłoroczny Kongres Młodzieży Polonijnej do Krakowa - w dniach od 1 do 9 sierpnia 2020 roku. II Kongres Młodzieży Polonijnej odbył się w Warszawie w dniach od 28 lipca do 5 sierpnia 2018 r. W Kongresie wzięło udział ponad 250 osób z 21 krajów
2019-03-06 10:16

Światowe Forum Duszpasterstwa Polonijnego

W dniach od 21 do 23 września 2018 r. w Warszawie miało miejsce Światowe Forum Duszpasterstwa Polonijnego, w którym wziął udział bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracyjnego, Rektorzy Polskich Misji Katolickich oraz Koordynatorzy duszpasterstw polskich poza granicami kraju, siostry zakonne i przedstawiciele laikatu zaangażowani w duszpasterstwa polonijne na świecie.
2019-03-05 12:36

List pasterski biskupów polskich do Polonii i Polaków za granicą

Każdego roku, 3 maja, w sposób uroczysty okazujemy wdzięczność Maryi za Jej macierzyńską obecność i miłość w dziejach naszego narodu, a także zawierzamy Jej opiece Polskę oraz Polonię i Polaków żyjących poza granicami naszego kraju.
2019-03-05 11:59

Przesłanie do Polonii z okazji Święta Niepodległości

Bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej skierował słowa życzeń i pozdrowień do Polaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
2019-03-04 20:11

Rekolekcje w Wielkiej Brytanii

W dniach 25-28 luty br. bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds Duszpasterstwa Emigracji Polskiej głosil rekolekcje dla księży Chrystusowców posługujących w Wielkiej Brytanii
2019-02-22 18:00

Oświadczenie Komisji KEP ds. Polonii i Polaków za Granicą

"Komisja Konferencji Episkopatu Polski ds. Polonii i Polaków za Granicą apeluje o kontynuowanie zabiegów służących socjalnej i prawnej ochronie dzieci polskiego pochodzenia żyjących za granicą." - czytamy w oświadczeniu.
2019-02-02 12:24

Dzień Życia Konsekrowanego

Bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji przekazał podziękowania i życzenia Osobom Konsekrowanym posługującym wśród Polonii i Polaków na całym świecie.
2018-12-24 18:17
miniaturka
play

Bp Wiesław Lechowicz złożył Polonii życzenia Bożonarodzeniowe

Niech Jezus narodzony w Betlejem ogarnie swą wyzwalającą obecnością każdego i każdą z Was, wszystkich Polaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny! - życzył Polonii Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.
2018-11-10 13:49
miniaturka
play

Przesłanie dla Polonii z okazji Święta Niepodległości

Zachęcam Was, Kochani Rodacy, byście, wzorem poprzednich pokoleń, przekazali miłość do Polski kolejnym pokoleniom naszych rodaków – napisał bp Wiesław Lechowicz, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.
2018-10-02 13:11

Przesłanie Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej

Duszpasterstwo młodzieży polonijnej było głównym tematem obrad Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej. Spotkanie miało miejsce od 28 do 30 września w Domu św. Jacka na Korsyce.
2018-09-30 17:48

Przesłanie Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej

W Domu św. Jacka na Korsyce we Francji odbyło się spotkanie Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej, której przewodniczy bp Wiesław Lechowicz.
2018-09-21 08:33

Warszawa: V Światowy Zjazd Polonii i Polaków z Zagranicy

W Warszawie odbywa się V Światowy Zjazd Polonii i Polaków z Zagranicy. Spotkanie, które potrwa do najbliższej niedzieli, rozpoczęła Msza św. w stołecznej archikatedrze pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza.
2018-09-20 09:39
miniaturka
play

Transmisja Mszy św. na rozpoczęcie V Światowego Zjazdu Polonii i Polaków z Zagranicy

Od 21 do 23 września 2018 r. w Warszawie odbędzie się V Światowy Zjazd Polonii i Polaków z Zagranicy. Spotkanie rozpocznie Msza św. w archikatedrze warszawskiej 20 września o godz. 10.00 (transmisja online).
2018-08-30 15:21

Bp Lechowicz wśród brazylijskiej Polonii

Bp Wiesław Lechowicz odwiedza po raz pierwszy wspólnoty polonijne w dalekiej Brazylii. Przybył do tego kraju również po to, aby uczestniczyć w obchodach 60-lecia obecności Towarzystwa Chrystusowego w Ameryce Południowej.
2018-08-05 18:41

II Kongres Młodzieży Polonijnej dobiegł końca

Ponad 250 osób z 21 krajów światy uczestniczyło w zakończonym dziś w Warszawie II Kongresie Młodzieży Polonijnej.
2018-07-27 15:10
miniaturka
play

Bp Lechowicz przed II Kongresem Młodzieży Polonijnej: Cieszę się na spotkanie z młodymi

Cieszę się na spotkanie z młodzieżą, która przybędzie do Warszawy z ponad 20 krajów – mówi bp Wiesław Lechowicz, delegat KEP ds. emigracji polskiej przed II Kongresem Młodzieży Polonijnej.
2018-07-27 12:10

Jutro zaczyna się II Kongres Młodzieży Polonijnej

Ponad 250 osób m.in. z Brazylii, Paragwaju, Stanów Zjednoczonych, krajów skandynawskich i Europy Zachodniej weźmie udział w II Kongresie Młodzieży Polonijnej pod hasłem „Wiarą powołani”.
2018-07-24 10:47

W sobotę rozpocznie się II Kongres Młodzieży Polonijnej

Cieszę się na spotkanie z młodzieżą, która przybędzie do Warszawy z ponad 20 krajów – mówi bp Wiesław Lechowicz, delegat KEP ds. emigracji polskiej, przed II Kongresem Młodzieży Polonijnej, który rozpocznie się 28 lipca.
2018-07-06 14:22

II Kongres Młodzieży Polonijnej

Ponad 250 osób z różnych stron świata weźmie udział w II Kongresie Młodzieży Polonijnej. Spotkanie zaplanowano od 28 lipca do 5 sierpnia w Warszawie.
2018-06-26 18:30

Trwa kurs propedeutyczny dla duszpasterzy polonijnych: specyfika i wyzwania

Duszpasterz emigracyjny nie jest częścią Kościoła z którego wyjechał, tylko przyczynia się do budowy Kościoła, w którym pracuje. – mówił ks. Ryszard Głowacki, przełożony generalny Księży Chrystusowców dla Polonii Zagranicznej.
2018-06-25 12:38

W siedzibie KEP trwa kurs dla księży posługujących wśród polskich emigrantów

W dniach od 25 do 27 czerwca br., w siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski, odbywa się kurs propedeutyczny dla księży wyjeżdżających do pracy duszpasterskiej wśród polskich emigrantów.
2018-05-05 12:47

Abp Szczepan Wesoły uhonorowany Orderem Orła Białego

Bp Lechowicz: życiorys abp. Wesołego, to piękna karta historii Kościoła i Polski ostatnich dziesięcioleci.
2018-05-02 13:20

Bp Lechowicz na Dzień Polonii i Polaków za Granicą: Życzę wierności Bogu i Ojczyźnie

Pozostańcie wierni dziedzictwu, przechowajcie je, pomnóżcie, przekażcie – to może być program dla Polonii – uważa bp Wiesław Lechowicz, delegat ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.
2018-02-17 17:15

Spotkanie Prezydium Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej

Spotkanie, które potrwa do niedzieli 18 lutego, jest kontynuacją obrad Komisji ds. Polonii i Polaków za Granicą, prowadzonych wczoraj w Sekretariacie KEP w Warszawie pod przewodnictwem bp. Wiesława Lechowicza.
2018-02-02 13:17

Życzenia Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej dla Osób Konsekrowanych

Publikujemy treść życzeń bp. Wiesława Lechowicza dla Osób Konsekrowanych posługujących wśród Polonii.
2017-07-07 13:09

Zakończył się Kurs Przygotowawczy dla Duszpasterzy Polskiej Emigracji

W dniach od 4 do 6 lipca w gmachu Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie miał miejsce Kurs Przygotowawczy dla Duszpasterzy Polskiej Emigracji.
2017-05-02 14:44

Bp Lechowicz: dla wielu Polaków za granicą Kościół staje się domem

Dla bardzo wielu Polaków za granicą to Kościół staje się domem, w którym spotykają się ze sobą, podtrzymują swoją znajomość polskich tradycji i kultury - mówi w rozmowie z KAI bp Wiesław Lechowicz, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.
2017-02-19 08:27

Bp Lechowicz: młodzież i rodzina głównym wyzwaniem duszpasterstwa Polonii

– Wzmocnienie duszpasterstwa młodzieży oraz małżeństw i rodzin to obecnie główne wyzwania stojące przed duszpasterstwem polonijnym – powiedział bp Wiesław Lechowicz, przewodniczący Komisji KEP ds. Polonii i Polaków za Granicą.