Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-07-27 15:10
S. Zielińska / BP KEP

Bp Lechowicz przed II Kongresem Młodzieży Polonijnej: Cieszę się na spotkanie z młodymi

Cieszę się na spotkanie z młodzieżą, która przybędzie do Warszawy z ponad 20 krajów – mówi bp Wiesław Lechowicz, delegat KEP ds. emigracji polskiej przed II Kongresem Młodzieży Polonijnej.

Kongres pod hasłem „Wiarą powołani”, rozpocznie się w Warszawie w najbliższą sobotę 28 lipca i potrwa do 5 sierpnia. Młodzi wezmą udział m.in. w obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego.

„Mam nadzieję, że to będzie spotkanie, które pozwoli tym młodym osobom przeżyć doświadczenie Pana Boga i doświadczenie wspólnoty Kościoła” – powiedział bp Wiesław Lechowicz. „Celem Kongresu jest uświadomienie młodym osobom, że mają być nie tylko uczniami, ale i świadkami Jezusa” – wskazał.

II Kongres Młodzieży Polonijnej pod hasłem „Wiarą powołani” odbędzie się od 28 lipca do 5 sierpnia w Domu Rekolekcyjno-Formacyjnym przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie. Młodzi przyjadą tam już w sobotę. Kongres zainauguruje Msza św. w niedzielę o godz. 10:00 w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, na Wrzecionie. W kolejnych dniach młodzi m.in. wezmą udział w warsztatach ewangelizacyjnych i zwiedzą Warszawę.


Źródło: BP KEP/episkopat.pl


Podziel się tym materiałem z innymi: