Strona główna
opoka.org.pl
2020-06-24 21:55
PS

Osoba skrzywdzona: jesteście moim głosem w naszym Kościele

"Dziękuję, że jesteście moim głosem w naszym Kościele" – napisała osoba skrzywdzona w wiadomości, którą przekazała Centrum Ochrony Dziecka, Inicjatywie "Zranieni w Kościele", Fundacji Świętego Józefa i do Biura Delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży. Publikujemy treść listu:

Autor/źródło: pexels.com/ochrona.episkopat.pl

Drodzy!

E-mail to niewiele, ale pozwala mi podziękować Wam wszystkim za to wszystko, co robicie, że każdego dnia na nowo stajecie do walki o godność osób skrzywdzonych. Dziękuję za Waszą siłę i odwagę, i że się nie poddajecie mimo trudności, obojętności i oporu po drodze.

Jestem jedną z pierwszych osób, która zadzwoniła na infolinię w marcu ubiegłego roku. W efekcie po ok. dwóch miesiącach z pomocą adwokatów złożyłam zeznanie w kurii o wydarzeniach sprzed prawie 20 lat.

Mówią, że najtrudniejsze już za mną. Teraz już tylko czekanie. Jednocześnie, kiedy patrzę na to, co dzieje się w naszym Kościele wcale to czekanie takie proste nie jest. Był taki moment, że każdą wiadomość o obojętności, ignorowaniu czy utrudnianiu zdobycia informacji odbierałam bardzo osobiście i czułam się upokorzona i z łatwością wpadałam w rolę ofiary. Wychodzenie z niej nadal jest moją nauką.

I dlatego jeszcze raz Wam dziękuję. Ja nie potrafiłabym zrobić tego, co Wy. Mimo, że coraz śmielej i wyraźniej złość dochodzi we mnie do głosu, to ona sama nie wystarczy. Potrzeba, tak jak u Was, żeby działania wynikały z miłości. Dziękuję, że walczycie. Dziękuję, że jesteście moim głosem w naszym Kościele. Tak dobrze czuć się zaopiekowanym.

Na koniec modlę się za Was i siebie taką piękną irlandzką modlitwą:

Niech krople deszczu opadają miękko na twą brew

Niech lekki powiew odświeża twego ducha
Niech promień słońca rozjaśnia twoje serce
Niech brzemię dnia spoczywa na tobie lekko
I niech Bóg otuli cię w miłość


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-06-24 14:49:14
miniaturka
play

"Przytulanka" - w czasie pandemii

Na kanale YouTube zespołu GGDuo pojawił się właśnie nowy, zabawny teledysk: "Przytulanka".
2020-06-24 16:32:29
miniaturka

Postanowiła spytać o wygląd czyśćca i sposób przybycia stamtąd duszy

Urszula od Jezusa, peruwiańska mistyczka, która zostaje cudownie ocalona by objawiać światu wiele prawd o czyśćcu. To jej Bóg powierza modlitwę za dusze czyśćcowe i ją wybiera, by przekazała nam fundamentalne prawdy o czyśćcu i umartwieniu.
2020-06-24 16:56:12
miniaturka

Ks. Studnicki: Bóg pozwala krzyczeć pokrzywdzonym

Homilia ks. Piotra Studnickiego wygłoszona w Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie w niedzielę 21 czerwca br. podczas Mszy św., która poprzedziła Modlitwę za Zranionych. Spotkanie modlitewne już po raz piąty odbyło się z inicjatywy grupy katolików świeckich z Krakowa.
2020-06-24 23:30:24
miniaturka

Ks. Fortunato Di Noto: Pedofilia to zbrodnia przeciwko ludzkości

Liczba nadużyć oraz przestępstw seksualnych wobec dzieci gwałtownie wzrasta. – Dzieci, ofiary pedofilii i pornografii, są „towarem” w ogromnym i niszczącym biznesie, bo jest na to wielki popyt – zaznacza ks. Fortunato Di Noto, włoski kapłan, założyciel stowarzyszenia "Meter", zwany "łowcą pedofilów".
2020-06-25 08:17:44
miniaturka

Tydzień wolności religijnej w Stanach Zjednoczonych

„Modlić się i działać dla wolności” – pod tym hasłem odbywa się do 29 czerwca w Stanach Zjednoczonych: „Tydzień wolności religijnej”. Abp Miami przypomina, że wolność religijna jest gwarancją wszelkich innych wolności.
2020-06-25 08:50:13
miniaturka

Anglia: Msze Święte powracają 4 lipca. Są jednak ograniczenia

Od 4 lipca w kościołach katolickich Anglii będzie można znowu odprawiać Msze i nabożeństwa – ogłosił premier Wielkiej Brytanii. Liczba uczestników nabożeństw nie może jednak przekroczyć 30 osób.