Strona główna
opoka.org.pl
2020-06-24 14:10
MG

"Przytulanka" - w czasie pandemii

Na kanale YouTube zespołu GGDuo pojawił się właśnie nowy, zabawny teledysk: "Przytulanka".

Jego treścią jest ludzka potrzeba emocjonalnej i fizycznej bliskości i czułości - dana nam przez samego Boga. Czas epidemii i społecznej izolacji mocno nadwerężył nasze więzy społeczne. Tym bardziej więc potrzeba odbudowy tych więzi i powrotu do normalnego sposobu wyrażania społecznej strony naszego człowieczeństwa.

Szczególną wartością muzycznego wideoclipu jest to, że nie został on stworzony w warunkach studyjnych, ale skonstruowany z materiału przesłanego przez przyjaciół i fanów zespołu, pokazujących, jak pomimo ograniczeń związanych z pandemią można utrzymywać ciepłe relacje z innymi.


Nie trzeba chyba dodawać, że pomimo ograniczeń, utwór został nagrany w sposób profesjonalny, a cały teledysk zmontowany w pomysłowy i dowcipny sposób. Teledysk powstał w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci.

GGDuo - PRZYTULANKA:
sł. Gabi Gąsior
muz. Gabi i Wojciech Gąsior

Gabi Gąsior - śpiew
Wojciech Gąsior - ukulele, bas akustyczny, śpiew, produkcja muzyczna


https://www.youtube.com/watch?v=TtczkQ78UDY

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-06-24 13:53:52
miniaturka

Wakacyjna Akcja Caritas dla potrzebujących dzieci z archidiecezji lubelskiej

Przy zachowaniu wszystkich obostrzeń sanitarnych, z końcem czerwca rozpocznie się Wakacyjna Akcja Caritas dla potrzebujących dzieci z archidiecezji lubelskiej.
2020-06-24 13:58:05
miniaturka

Egipt: po szczycie pandemii koronawirusa stopniowo otwierane są świątynie

Władze Egiptu zdecydowały, aby od soboty 27 czerwca otworzyć dla wiernych kościoły, meczety i inne miejsca modlitwy.
2020-06-24 14:35:51
miniaturka

Prezydent Portugalii: religii należy się szacunek w przestrzeni publicznej

Prezydent Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa powiedział podczas zorganizowanej wideokonferencji w Lizbonie, że przejawy religijności w miejscach publicznych muszą być uszanowane, a miejsce religii nie może ograniczać się tylko do sfery prywatnej.
2020-06-24 16:32:29
miniaturka

Postanowiła spytać o wygląd czyśćca i sposób przybycia stamtąd duszy

Urszula od Jezusa, peruwiańska mistyczka, która zostaje cudownie ocalona by objawiać światu wiele prawd o czyśćcu. To jej Bóg powierza modlitwę za dusze czyśćcowe i ją wybiera, by przekazała nam fundamentalne prawdy o czyśćcu i umartwieniu.
2020-06-24 16:56:12
miniaturka

Ks. Studnicki: Bóg pozwala krzyczeć pokrzywdzonym

Homilia ks. Piotra Studnickiego wygłoszona w Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie w niedzielę 21 czerwca br. podczas Mszy św., która poprzedziła Modlitwę za Zranionych. Spotkanie modlitewne już po raz piąty odbyło się z inicjatywy grupy katolików świeckich z Krakowa.
2020-06-24 21:56:09
miniaturka

Osoba skrzywdzona: jesteście moim głosem w naszym Kościele

"Dziękuję, że jesteście moim głosem w naszym Kościele" – napisała osoba skrzywdzona w wiadomości, którą przekazała Centrum Ochrony Dziecka, Inicjatywie "Zranieni w Kościele", Fundacji Świętego Józefa i do Biura Delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży. Publikujemy treść listu: