Strona główna
opoka.org.pl
2020-03-25 16:16
Waldemar Wesołowski

Eucharystia on-line z legnickiej katedry

Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski przewodniczył Mszy św. w legnickiej katedrze, łącząc się w modlitwie z całym światem.

– Dziękuję za międzyludzką solidarność i gotowość niesienia pomocy – powiedział biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski podczas Eucharystii.

W Katedrze, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego została odprawiona Msza święta o ustanie pandemii koronawirusa. Była to odpowiedź na apel papieża Franciszka, który podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański prosił wiernych na całym świecie, by na pandemię wirusa odpowiedzieć pandemią modlitwy.

W wygłoszonej homilii biskup Zbigniew Kiernikowski prosił o modlitwę m.in. za tych, którzy zmagają się z chorobą, zmarli z powodu koronawirusa oraz wszystkie służby ratownicze, a szczególnie medyczne, które walczą o życie i zdrowie pacjentów.

Biskup legnicki nawiązał także do 28 rocznicy powstania diecezji legnickiej. 28 lat temu, 25 marca 1992 roku, Ojciec Święty Jan Paweł II ustanowił diecezję legnicką bullą „Totus Tuus Poloniae populus”. Jej pierwszym ordynariuszem mianował bp. Tadeusza Rybaka.

Eucharystia poprzedzona była modlitwą, którą prowadził biskup Zbigniew w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych.

W południe we wszystkich kościołach diecezji kapłani odmówili modlitwę Anioł Pański w intencji ustania pandemii koronawirusa, rozległy się także dzwony.

Msza święta z katedry transmitowana była za pośrednictwem internetu, na stronie facebooka diecezji legnickiej. Homilia do odsłuchania na stronie Radia Plus Legnica

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2020-03-25 14:46:18
miniaturka

Papież do Polaków: Każde życie ludzkie jest bezcennym darem Boga

Każde życie ludzkie jest bezcennym darem Boga... Przez wstawiennictwo Maryi, prośmy Pana życia, by napełnił serca wszystkich ludzi szacunkiem dla każdego życia – powiedział Papież Franciszek do Polaków podczas środowej audiencji generalnej.
2020-03-25 15:16:05
miniaturka

Warszawa: Msza pogrzebowa za ks. Piotra Pawlukiewicza

- Nie płaczcie nade mną, ale dobrze wychowujcie swoje dzieci, dawajcie im Boga i módlcie się za te dzieci - mówił ks. Piotr Pawlukiewicz w trakcie swojej choroby. Dziś odbyły się uroczystości pogrzebowe charyzmatycznego duszpasterza.
2020-03-25 16:01:00
miniaturka

Ręka Boga

Książka „Historia zbawienia” Emiliano Jimenez Hernandeza jest dobrą lekturą na czas kwarantanny. Bóg zawsze działa w historii. W czasie zarazy historię świata można wręcz dotknąć.
2020-03-25 20:31:59
miniaturka

Polska zawierzona Bogu w Fatimie

Dziś po godz. 20:00 ustami kard. Antonia Marto Polska, wraz z całym Półwyspem Iberyjskim, została zawierzona Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. O dołącząnie Polski do aktu zawierzenia prosił abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Episkopatu Polski.
2020-03-26 09:13:02
miniaturka

Papież Franciszek uczy komunii duchowej

Na zakończenie Mszy św. we wczorajszą uroczystość Papież przez chwilę adorował Najświętszy Sakrament, po czym udzielił eucharystycznego błogosławieństwa. Wiernych zachęcił do przyjęcia Komunii duchowej w oczekiwaniu na Najświętszy Sakrament.
2020-03-26 09:28:02
miniaturka

Przewodniczący Episkopatu zawierzył Polskę Sercu Jezusa i Matce Bożej

W tej wyjątkowej godzinie pełnej cierpienia – wybaw nas od pandemii, która nas dotyka – modlił się abp Stanisław Gądecki, zawierzając ludzi żyjących w Polsce, w Europie i na całym świecie Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.