Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-03-25 16:16
Waldemar Wesołowski

Eucharystia on-line z legnickiej katedry

Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski przewodniczył Mszy św. w legnickiej katedrze, łącząc się w modlitwie z całym światem.

– Dziękuję za międzyludzką solidarność i gotowość niesienia pomocy – powiedział biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski podczas Eucharystii.

W Katedrze, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego została odprawiona Msza święta o ustanie pandemii koronawirusa. Była to odpowiedź na apel papieża Franciszka, który podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański prosił wiernych na całym świecie, by na pandemię wirusa odpowiedzieć pandemią modlitwy.

W wygłoszonej homilii biskup Zbigniew Kiernikowski prosił o modlitwę m.in. za tych, którzy zmagają się z chorobą, zmarli z powodu koronawirusa oraz wszystkie służby ratownicze, a szczególnie medyczne, które walczą o życie i zdrowie pacjentów.

Biskup legnicki nawiązał także do 28 rocznicy powstania diecezji legnickiej. 28 lat temu, 25 marca 1992 roku, Ojciec Święty Jan Paweł II ustanowił diecezję legnicką bullą „Totus Tuus Poloniae populus”. Jej pierwszym ordynariuszem mianował bp. Tadeusza Rybaka.

Eucharystia poprzedzona była modlitwą, którą prowadził biskup Zbigniew w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych.

W południe we wszystkich kościołach diecezji kapłani odmówili modlitwę Anioł Pański w intencji ustania pandemii koronawirusa, rozległy się także dzwony.

Msza święta z katedry transmitowana była za pośrednictwem internetu, na stronie facebooka diecezji legnickiej. Homilia do odsłuchania na stronie Radia Plus Legnica


Podziel się tym materiałem z innymi: