Strona główna
opoka.org.pl
2020-03-25 20:36
nc

Polska zawierzona Bogu w Fatimie

Dziś po godz. 20:00 ustami kard. Antonia Marto Polska, wraz z całym Półwyspem Iberyjskim, została zawierzona Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. O dołącząnie Polski do aktu zawierzenia prosił abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Episkopatu Polski.

Autor/źródło: Sanktuarium w Fatimie / YouTube

Uroczysty akt miał miejsce dziś o godz. 19.30 czasu środkowoeuropejskiego po różańcu odmówionym w fatimskim sanktuarium.

Sam akt zawierzenia był inicjatywą portugalskich biskupów. W obliczu zagrożenia koronawirusem postanowili oni odnowić poświęcenia swej ojczyzny Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

Do inicjatywy portugalskich biskupów dołączył również Episkopat Hiszpanii, prosząc kard. Clemente, by poświęcenie objęło cały Półwysep Iberyjski.

Obok Polski do aktu zawierzenia dołączyły także inne kraje, m.in. z Ameryki Południowej.

Będziemy jeszcze dla Państwa opisywać tę sprawę.


Opoka / vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-03-25 15:16:05
miniaturka

Warszawa: Msza pogrzebowa za ks. Piotra Pawlukiewicza

- Nie płaczcie nade mną, ale dobrze wychowujcie swoje dzieci, dawajcie im Boga i módlcie się za te dzieci - mówił ks. Piotr Pawlukiewicz w trakcie swojej choroby. Dziś odbyły się uroczystości pogrzebowe charyzmatycznego duszpasterza.
2020-03-25 16:01:00
miniaturka

Ręka Boga

Książka „Historia zbawienia” Emiliano Jimenez Hernandeza jest dobrą lekturą na czas kwarantanny. Bóg zawsze działa w historii. W czasie zarazy historię świata można wręcz dotknąć.
2020-03-25 16:20:40
miniaturka

Eucharystia on-line z legnickiej katedry

Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski przewodniczył Mszy św. w legnickiej katedrze, łącząc się w modlitwie z całym światem.
2020-03-26 09:13:02
miniaturka

Papież Franciszek uczy komunii duchowej

Na zakończenie Mszy św. we wczorajszą uroczystość Papież przez chwilę adorował Najświętszy Sakrament, po czym udzielił eucharystycznego błogosławieństwa. Wiernych zachęcił do przyjęcia Komunii duchowej w oczekiwaniu na Najświętszy Sakrament.
2020-03-26 09:28:02
miniaturka

Przewodniczący Episkopatu zawierzył Polskę Sercu Jezusa i Matce Bożej

W tej wyjątkowej godzinie pełnej cierpienia – wybaw nas od pandemii, która nas dotyka – modlił się abp Stanisław Gądecki, zawierzając ludzi żyjących w Polsce, w Europie i na całym świecie Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.
2020-03-26 10:00:35
miniaturka

Zmiany w przedsoborowej liturgii: nowe prefacje i święci

Kapłani i wierni sprawujący liturgię w nadzwyczajnej, przedsoborowej formie rytu rzymskiego będą mogli korzystać z siedmiu nowych prefacji. Ustalono też zasady, na jakich w liturgiach tych można uwzględniać wspomnienia świętych kanonizowanych po roku 1960.