Strona główna
opoka.org.pl
2020-03-26 09:17
nc / Paweł Pasierbek SJ / vaticannews.va

Papież Franciszek uczy komunii duchowej

Na zakończenie Mszy św. we wczorajszą uroczystość Papież przez chwilę adorował Najświętszy Sakrament, po czym udzielił eucharystycznego błogosławieństwa. Wiernych zachęcił do przyjęcia Komunii duchowej w oczekiwaniu na Najświętszy Sakrament.

Autor/źródło: Vatican Media / YouTube

Papież od kilku dni na zakończenie Mszy św. adoruje Najświętszy Sakrament oraz udziela eucharystycznego błogosławieństwa. Oto jak Franciszek modlił się w Zwiastowanie Pańskie:

Panie Jezu, pragnę przyjąć Cię w duchu

"Klękam u Twoich stóp, o mój Jezu i przynoszę Ci skruszone serce, które pogrąża się w nicości i w Twej świętej obecności. Uwielbiam Cię w Sakramencie Twej miłości, pragnę przyjąć Cię w ubogim mieszkaniu mego serca – modlił się Ojciec Święty. – W oczekiwaniu na szczęście płynące z komunii sakramentalnej, pragnę przyjąć Cię w duchu. Przyjdź do mnie, o mój Jezu, abym przyszedł do Ciebie. Niech Twoja miłość rozpali mnie całego na życie i na śmierć. Wierzę w Ciebie, ufam Tobie, kocham Cię."

Z kolei w homilii tego dnia Papież podkreślił, że historię Zwiastowania św. Łukasz mógł znać tylko z relacji samej Matki Bożej. Stąd słuchając tego fragmentu (Łk 1, 26-38) wsłuchujemy się w Maryję, która opowiada o tej tajemnicy. Dlatego Franciszek zaproponował, aby jeszcze raz wysłuchać historii zwiastowania mając przed oczyma Maryję mówiącą do nas.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-03-25 16:01:00
miniaturka

Ręka Boga

Książka „Historia zbawienia” Emiliano Jimenez Hernandeza jest dobrą lekturą na czas kwarantanny. Bóg zawsze działa w historii. W czasie zarazy historię świata można wręcz dotknąć.
2020-03-25 16:20:40
miniaturka

Eucharystia on-line z legnickiej katedry

Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski przewodniczył Mszy św. w legnickiej katedrze, łącząc się w modlitwie z całym światem.
2020-03-25 20:31:59
miniaturka

Polska zawierzona Bogu w Fatimie

Dziś po godz. 20:00 ustami kard. Antonia Marto Polska, wraz z całym Półwyspem Iberyjskim, została zawierzona Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. O dołącząnie Polski do aktu zawierzenia prosił abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Episkopatu Polski.
2020-03-26 09:28:02
miniaturka

Przewodniczący Episkopatu zawierzył Polskę Sercu Jezusa i Matce Bożej

W tej wyjątkowej godzinie pełnej cierpienia – wybaw nas od pandemii, która nas dotyka – modlił się abp Stanisław Gądecki, zawierzając ludzi żyjących w Polsce, w Europie i na całym świecie Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.
2020-03-26 10:00:35
miniaturka

Zmiany w przedsoborowej liturgii: nowe prefacje i święci

Kapłani i wierni sprawujący liturgię w nadzwyczajnej, przedsoborowej formie rytu rzymskiego będą mogli korzystać z siedmiu nowych prefacji. Ustalono też zasady, na jakich w liturgiach tych można uwzględniać wspomnienia świętych kanonizowanych po roku 1960.
2020-03-26 10:50:21
miniaturka

Modlitwa Papieża o zakończenie pandemii

Powierzamy się w Boże ręce i modlimy się jednym sercem i jedną duszą – prosił Papież przed odmówieniem z chrześcijanami na całym świecie modlitwy „Ojcze nasz” o uproszenie miłosierdzia w tym trudnym czasie pandemii koronawirusa.