Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-03-26 09:32
nc

Przewodniczący Episkopatu zawierzył Polskę Sercu Jezusa i Matce Bożej

W tej wyjątkowej godzinie pełnej cierpienia – wybaw nas od pandemii, która nas dotyka – modlił się abp Stanisław Gądecki, zawierzając ludzi żyjących w Polsce, w Europie i na całym świecie Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

Autor/źródło: Biuro Prasowe KEP

Abp Stanisław Gądecki w komunikacie z 24 marca napisał, że poprosił kard. Manuela Clemente, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Portugalii, aby włączył również Kościół w Polsce w akt zawierzenia, którego miał dokonać w Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie 25 marca 2020 roku, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Przewodniczący Episkopatu Polski poprosił o włączenie się w modlitwę w intencji ustania epidemii oraz w intencji osób chorych, służb medycznych, sanitarnych, a także w intencji zmarłych i ich rodzin. Sam dokonał aktu zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi po modlitwie różańcowej, którą odmawia codziennie o godz. 20.30 w swojej kaplicy. Modlitwę transmitowano na Facebooku Archidiecezji Poznańskiej.

Do modlitwy w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego włączyli się również biskupi poszczególnych diecezji, powierzając wszystkich ludzi Bożej opiece.


Za: Biuro Prasowe KEP


Podziel się tym materiałem z innymi: