Strona główna
opoka.org.pl
2021-08-09 12:51
Agnieszka Lis / ks. kan. Łukasz Żurawski

XXII Rocznica Koronacji Obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie

„O Maryjo Piękna Pani i Królowo całej ziemi, proszą słudzy Ci oddani prowadź nas Twymi ścieżkami.”

XXII Rocznica Koronacji Obrazu Matki Bożej Pocieszenia
Autor/źródło: www.sanktuariumlutogniew.pl/

Słowa pieśni zespołu „Świecy Lednicy” , są takim idealnym zaproszeniem na tegoroczne Uroczystości Odpustowe ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Właśnie na zakończenie wakacyjnych dni wszystkie drogi prowadzą do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie, w diecezji kaliskiej. Na Uroczystości Odpustowe ku czci Matki Bożej Pocieszenia, które odbędą się w dniach 28. 08 ~ 31. 08., już dzisiaj w imieniu parafian i czcicieli Matki Bożej Pocieszenia, zaprasza ks. kan. Łukasz Żurawski Kustosz Sanktuarium Każdy dzień będzie wypełniony przede wszystkim wspólną modlitwą, podczas której spoglądając w oczy Matki Bożej będziemy mogli powierzyć Jej zarówno swoje troski jak i podzielić się radościami. Podczas Uroczystości Odpustowych ku czci Matki Bożej Pocieszenia czeka na Państwa wiele atrakcji. W sobotnie popołudnie, będzie można wysłuchać koncertu chórku „Pocieszki” i scholii z Pogorzeli. Natomiast w niedzielny wieczór, z pewnością wiele radości dostarczy nam koncert zespołu „Siewcy Lednicy”.
Do zobaczenia u... Mamy!


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-08-09 10:37:36
miniaturka

Macierzyństwo udręką? Amerykańskie olimpijki odpowiadają: wręcz przeciwnie!

Jeden z prominentnych polskich polityków zasłynął parę dni temu stwierdzeniem, że macierzyństwo jest udręką dla kobiet. Że to nieprawda, udowadniają amerykańskie olimpijki, którym udaje się godzić karierę sportową z byciem matką i uważają to za swój wielki przywilej
2021-08-09 12:18:07
miniaturka

Kraska: wysoki poziom wyszczepienia medyków to wzór dla społeczeństwa

Wysoki poziom wyszczepienia pracowników służby zdrowia to przykład, który powinien rezonować na całe społeczeństwo – podkreśla wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska. Dwie dawki szczepionki przeciw COVID-19 ma za sobą ponad 90 proc. lekarzy i 90 proc. diagnostów.
2021-08-09 12:23:53
miniaturka

Zakończono prace nad raportem z wizytacji w Kolonii i przekazano go do Watykanu

Wizytatorzy apostolscy – kard. Anders Arborelius ze Sztokholmu i bp Hans van den Hende z Rotterdamu zakończyli prace nad raportem z powierzonej im pracy w archidiecezji kolońskiej i przekazali go do Watykanu – poinformowały niemieckie media.
2021-08-09 13:30:58
miniaturka

Myślisz o edukacji domowej swoich dzieci? Zobacz, jak wygląda od podszewki

Książka „Droga w nieznane? Edukacja domowa dla poczatkujących” powstała z myślą o osobach szukających alternatywnego sposobu realizacji obowiązku szkolnego poza szkołą stacjonarną. Autorka dzieli się z czytelnikami swoim doświadczeniem jako mama trójki dzieci uczących się w edukacji domowej.
2021-08-09 13:43:41
miniaturka

Ustawa „Stop LGBT” już w Sejmie. Obywatele mówią STOP homopropagandzie na ulicach miast!

Podpisany przez 140 tys. Polaków obywatelski projekt ustawy „Stop LGBT” zakazującej homopropagandy w przestrzeni publicznej trafił do Sejmu. „Polacy chcą państwa, które ochroni ich i ich dzieci przed ideologią LGBT” – mówił Krzysztof Kasprzak, pełnomocnik inicjatywy. Czy politycy usłyszą głos swoich wyborców?
2021-08-09 14:17:27
miniaturka

Nowe ubezpieczenia podróżne dla księży, zakonników i misjonarzy

Z myślą o polskich misjonarzach, a także o osobach duchownych i konsekrowanych, które wizytują misje albo w każdym innym celu wyjeżdżają za granicę, TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych wprowadza ubezpieczenia podróżne.