Strona główna
opoka.org.pl
2021-08-09 12:11
JR / PAP

Kraska: wysoki poziom wyszczepienia medyków to wzór dla społeczeństwa

Wysoki poziom wyszczepienia pracowników służby zdrowia to przykład, który powinien rezonować na całe społeczeństwo – podkreśla wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska. Dwie dawki szczepionki przeciw COVID-19 ma za sobą ponad 90 proc. lekarzy i 90 proc. diagnostów.

Autor/źródło: Pixabay.com

Kraska był pytany w TVP1 o ewentualny obowiązek szczepień dla pracowników służby zdrowia, ocenił, że w tej grupie sytuacja jest dość komfortowa.

„Ponad 90 proc. jest zaszczepione, 96 proc. lekarzy. Widzimy, że służba zdrowia podeszła do szczepień w sposób bardzo racjonalny. To przykład, który powinien iść i rezonować na całe społeczeństwo” – podkreślił.

Dane udostępnione PAP przez Ministerstwo Zdrowia w ubiegłym tygodniu mówiły, że dwie dawki szczepionki otrzymało 93,24 proc. lekarzy, a jedną dawkę 95,43 proc. Wśród diagnostów laboratoryjnych dwie dawki przyjęło 92,13 proc., a jedną – 97,16 proc.

Wśród dentystów dwie dawki szczepionki przeciw COVID-19 miało już wówczas za sobą 90,14 proc., a jedną – 94,57 proc. W grupie zawodowej położnych dwiema dawkami zaszczepionych było 89,75 proc., a jedną dawką 96,36 proc. Dwie dawki preparatów przeciw COVID-19 przyjęło 88,90 proc., jedną zaś – 95,27 proc.

Wśród farmaceutów po dwóch dawkach szczepionek przeciw COVID-19 – było 88,39 proc., a po jednej – 94,82 proc. Najmniej zaszczepionych jest w ujęciu procentowym wśród fizjoterapeutów. Dwie dawki szczepionki miało za sobą 63,90 proc., a jedną – 69,05 proc.

Aktualne informacje i zalecenia: www.gov.pl.

Logo PZU

Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-08-09 09:57:41
miniaturka

Pandemia „podarowała” Polakom nawet pięć medali olimpijskich

O pięć medali mniej mogliby mieć polscy lekkoatleci, gdyby igrzyska w Tokio odbyły się zgodnie z planem, czyli przed rokiem. „Trudno gdybać, ale pandemia na pewno zmieniła układ sił. Pytanie, ile nam też zabrała” – mówił w rozmowie z PAP międzynarodowy sędzia Janusz Rozum.
2021-08-09 10:30:16
miniaturka

Kard. Müller: Jako Niemiec wstydzę się za to, co spotkało ks. Oko

Jako Niemiec wstydzę się za to, że w mojej ojczyźnie znowu jest możliwe stawianie zarzutów o tzw. podżeganie do nienawiści przeciw społeczeństwu i skazanie polskiego naukowca dlatego, że podał fakty – mówi kard. Gerhard Ludwig Müller w związku z wyrokiem, jaki otrzymał ks. Dariusz Oko.
2021-08-09 10:37:36
miniaturka

Macierzyństwo udręką? Amerykańskie olimpijki odpowiadają: wręcz przeciwnie!

Jeden z prominentnych polskich polityków zasłynął parę dni temu stwierdzeniem, że macierzyństwo jest udręką dla kobiet. Że to nieprawda, udowadniają amerykańskie olimpijki, którym udaje się godzić karierę sportową z byciem matką i uważają to za swój wielki przywilej
2021-08-09 12:23:53
miniaturka

Zakończono prace nad raportem z wizytacji w Kolonii i przekazano go do Watykanu

Wizytatorzy apostolscy – kard. Anders Arborelius ze Sztokholmu i bp Hans van den Hende z Rotterdamu zakończyli prace nad raportem z powierzonej im pracy w archidiecezji kolońskiej i przekazali go do Watykanu – poinformowały niemieckie media.
2021-08-09 13:14:25
miniaturka

XXII Rocznica Koronacji Obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie

„O Maryjo Piękna Pani i Królowo całej ziemi, proszą słudzy Ci oddani prowadź nas Twymi ścieżkami.”
2021-08-09 13:30:58
miniaturka

Myślisz o edukacji domowej swoich dzieci? Zobacz, jak wygląda od podszewki

Książka „Droga w nieznane? Edukacja domowa dla poczatkujących” powstała z myślą o osobach szukających alternatywnego sposobu realizacji obowiązku szkolnego poza szkołą stacjonarną. Autorka dzieli się z czytelnikami swoim doświadczeniem jako mama trójki dzieci uczących się w edukacji domowej.