Strona główna
opoka.org.pl
2024-06-08 00:09
Komisja Duszpasterstwa

W Warszawie obradowały osoby odpowiedzialne za duszpasterstwa specjalistyczne

W Centrum Charytatywno-Edukacyjnym Caritas Polska w Warszawie odbyło się spotkanie osób odpowiedzialnych za duszpasterstwa specjalistyczne, przedstawicieli Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich oraz Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych, Klasztorów Kontemplacyjnych i Instytutów Świeckich.

W imieniu bp. Andrzeja Czai, przewodniczącego Komisji Duszpasterstwa KEP, spotkanie poprowadził bp Waldemar Musioł, sekretarz tejże Komisji. W trakcie spotkania zaprezentowano Program Duszpasterski Kościoła w Polsce na rok 2024/2025, którego hasło przewodnie „Pielgrzymi nadziei” wskazuje na bezpośrednią korelację z Rokiem Świętym 2025. Gościem spotkania był m.in. ks. prof. Daniel Brzeziński z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, który w swojej prelekcji przybliżył znaczenie Roku Świętego.

Podczas spotkania, duszpasterze i przedstawiciele życia konsekrowanego wymienili się doświadczeniami z wydarzeń i inicjatyw pastoralnych związanych z realizacją obecnego Programu Duszpasterskiego Kościoła w Polsce. Przedstawili również propozycje dotyczące sposobów realizacji programów duszpasterskich w swoich środowiskach.

Bp Waldemar Musioł, sekretarz Komisji Duszpasterstwa KEP, wyraził wdzięczność za dotychczasowe zaangażowanie i posługę duszpasterską w zakonach męskich, zgromadzeniach zakonnych, klasztorach kontemplacyjnych i instytutach świeckich.

Na zaproszenie Przewodniczącego Komisji Duszpasterstwa KEP odpowiedziało ponad 30 krajowych duszpasterzy specjalistycznych oraz przedstawicielka instytutów świeckich.

BP/KD KEP

 


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2024-06-03 09:18:30
miniaturka

Polskie dzieci w krainie ognia i lodu

Na co dzień chodzą do szkół islandzkich, w soboty uczą się języka polskiego w Szkole Polskiej im. Jana Pawła II przy Ambasadzie RP w Reykjavíku. Placówka umożliwia prawie 200 polskim dzieciom w Islandii udział w różnorodnych inicjatywach poświęconych kulturze i historii Polski. „Dzieci są wszędzie takie same, zawsze ciekawe wszystkiego” – mówi dyrektor Szkoły Polskiej s. Beata Ciszewska MChR. 1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka.
2024-06-05 08:12:34
miniaturka

Odbyło się zebranie Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP

W Warszawie obradowała Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski
2024-06-06 07:11:27
miniaturka

Rekolekcyjne spotkanie młodych

Zapraszamy na Max Festiwal - rekolekcyjne spotkanie młodych | 11-15 Lipca | Niepokalanów
2024-06-08 00:14:56
miniaturka

W Głębinowie obradowała Komisja Duszpasterstwa KEP

W dniach 5-6 czerwca, w Głębinowie w diecezji opolskiej, odbyło się posiedzenie Komisji Duszpasterstwa KEP
2024-06-11 20:06:47
miniaturka

Stanowisko Komisji Duszpasterstwa KEP

w sprawie planowanych zmian ustawy o handlu w niedzielę
2024-06-12 18:47:19
miniaturka

Bp Osial: zmiany ws. lekcji religii powinny dokonywać się zgodnie z obowiązującym prawem

Wszelkie zmiany w zakresie organizacji lekcji religii powinny dokonywać się zgodnie z obowiązującym prawem i w porozumieniu z Kościołami i związkami wyznaniowymi. W rozmowach z ministerstwem podkreślamy cały czas, że konieczne jest wypracowanie wspólnego porozumienia, a porozumienie zakłada zawsze zgodę na razem wypracowane stanowisko - powiedział KAI bp Wojciech Osial przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP.