Strona główna
opoka.org.pl
2019-03-04 16:54
Justyna Kapłańska

Przeżyj post z księdzem Blachnickim

Jeżeli bliska jest Ci postać księdza Franciszka Blachnickiego i Ruch Światło-Życie, zapraszamy do wielkopostnej akcji smsowej, która każdego dnia przybliżać będzie uczestnikom Jego myśli.

Autor/źródło: Aleksandra Mężyk

Jesteś oazowiczem?

Chcesz lepiej poznać ks. Franciszka Blachnickiego? 

Chcesz, żeby jego myśli towarzyszyły Ci w czasie Wielkiego Postu? 

Chcesz, żeby Wielki Post był czasem pracy nad sobą? 

Korzystasz z telefonu komórkowego? 

Jeśli chociaż RAZ odpowiedziałeś TAK, to mamy dla Ciebie idealną propozycję! 

Jako Diakonia Formacji Diakonii Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej po raz kolejny zapraszamy do częstowania się cytatami naszego założyciela - księdza Franciszka Blachnickiego. Aby wziąć udział w akcji, wystarczy wejść na wskazaną stronę, podać swoje imię lub pseudonim oraz numer telefonu. Myśli człowieka zwanego "prorokiem żywego Kościoła" czy "Gwałtownikiem Królestwa Bożego" z pewnością staną się pomocą w owocnym przeżywaniu czasu Wielkiego Postu.

Jest to kolejna tego typu akcja organizowana przez diakonię. W poprzednich latach uczestnicy, oprócz myśli księdza Blachnickiego, poznawali też słowa drugiego moderatora Ruchu - księdza Wojciecha Danielskiego. Akcja co roku cieszy się dużą popularnością i pozwala w prosty, systematyczny sposób znaleźć pobudkę do pracy nad sobą, przy jednoczesnym poznaniu myśli oazowych pionierów. 


Zapisz się przez poniższy formularz, a Diakonia Formacji Diakonii zadba, żeby myśli ks. Blachnickiego dotarły właśnie do Ciebie.

Linki zewnętrzne:

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-03-04 15:21:16
miniaturka

Papież ogłosił datę otwarcia archiwów na temat Piusa XII!

Papież podkreślił, że otwarcie archiwów jest możliwe dzięki cichej, dalekiej od rozgłosu pracy archiwistów. To ich zaangażowanie i oddanie pozwoliło podjąć taką decyzję.
2019-03-04 15:49:03
miniaturka

Gdynia: kobiece trio w koncercie uwielbieniowym na Dzień Kobiet

Z okazji przypadającego 8 marca Dnia Kobiet wspólnota Trójmiejskie Uwielbienie organizuje wyjątkowy koncert Agnieszki Musiał, Małgorzaty Hutek i Olgi Boczar, które wystąpią w gdyńskim kościele św. Mikołaja.
2019-03-04 16:05:53
miniaturka

Jasna Góra: pielgrzymka maturzystów

Pielgrzymką maturzystów archidiecezji poznańskiej rozpoczęło się na Jasnej Górze tegoroczne diecezjalne spotkanie młodych z Matką Bożą Częstochowską.
2019-03-04 18:29:32
miniaturka

Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Moralność (z) ducha"

Konferencja naukowa o relacjach między duchowością a moralnością odbędzie się 16 maja 2019 roku na Wydziałe Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego.
2019-03-04 18:30:01
miniaturka

NIEDZIELA DLA ZAPRACOWANYCH: Być przy Bogu, aby bardziej być "przy sobie" i dla innych

Czy w zabieganiu, w jakim jesteś, uda Ci się wygospodarować jeden dzień na rekolekcyjne skupienie?...
2019-03-04 19:01:47
miniaturka

Posiedzenie Prezydium Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej

Mszą św. w kaplicy Sekretariatu KEP w piątek, 22 lutego, rozpoczęło się spotkanie Prezydium Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej. „Zgromadziliśmy się, aby zastanawiać się, co mamy czynić, jakie wskazywać kierunki, z czym wychodzić do naszych braci i sióstr zarówno kapłanów, jak i osób świeckich, by wśród zamętu czasu, w którym żyjemy, nasza wiara pozostała nienaruszona”