Strona główna
opoka.org.pl
2019-03-04 18:18
AC / Izabela Tyras (Radio Jasna Góra)

Jasna Góra: pielgrzymka maturzystów

Pielgrzymką maturzystów archidiecezji poznańskiej rozpoczęło się na Jasnej Górze tegoroczne diecezjalne spotkanie młodych z Matką Bożą Częstochowską.

Autor/źródło: Ewa Klejnot-Schreiber, licencja: CC BY

Przez najbliższe dwa miesiące do sanktuarium przybywać będą uczniowie ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych, by zawierzyć nie tylko egzaminy, ale swoje dalsze wybory i życiową drogę.

W ubiegłym roku co trzeci maturzysta pielgrzymował na Jasną Górę. Ten „święty nawyk” młodych Polaków kontynuują niemal wszystkie diecezje.
„Ponieważ w tym roku zdaję maturę chciałabym, by Bóg i Maryja dopomogli mi w jak najlepszym zdaniu i abym przygotowała się też duchowo, bo wierzę, że Bóg kreuje moją dalszą przyszłość. To miejsce jest naprawdę święte i każdy tu powinien przybyć, by to przeżyć”.

Maturzystom tradycyjnie towarzyszą na Jasnej Górze biskupi, katecheci i nauczyciele. – „Chcemy im pokazać, że są dla nas ważni i że nie są sami” – mówi poznański biskup pomocniczy Damian Bryl:

„Chcemy z tymi ludźmi być, bo myślę, że jest to dla nich też ważny sygnał, że to co się z nimi dzieje, a to jest ważny czas, czas ich ważnych wyborów, że to nie jest obojętne dla Kościoła, dla księży, nauczycieli, wychowawców i dlatego tu jesteśmy razem z nimi. Nie tylko nie jest obojętne, ale bardzo nam na was zależy”.

Wielu młodych dopiero podczas maturalnej pielgrzymki poznaje i „uczy się” Jasnej Góry. Paulini przypominają, że najważniejszym jej przesłaniem jest przekonanie, że nigdy nie jesteśmy sami, że mamy Matkę, która zawsze jest przy nas.

Początek matur 6 maja.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-03-04 14:33:57
miniaturka

Ks. Studnicki: w Kościele żadne cierpienie ani grzech nie są prywatne

- Stając razem do modlitwy wynagradzającej, uczymy się prawdy o wspólnocie Kościoła, w której żadne cierpienie ani grzech nie są prywatne – podkreśla ks. Piotr Studnicki.
2019-03-04 15:21:16
miniaturka

Papież ogłosił datę otwarcia archiwów na temat Piusa XII!

Papież podkreślił, że otwarcie archiwów jest możliwe dzięki cichej, dalekiej od rozgłosu pracy archiwistów. To ich zaangażowanie i oddanie pozwoliło podjąć taką decyzję.
2019-03-04 15:49:03
miniaturka

Gdynia: kobiece trio w koncercie uwielbieniowym na Dzień Kobiet

Z okazji przypadającego 8 marca Dnia Kobiet wspólnota Trójmiejskie Uwielbienie organizuje wyjątkowy koncert Agnieszki Musiał, Małgorzaty Hutek i Olgi Boczar, które wystąpią w gdyńskim kościele św. Mikołaja.
2019-03-04 17:42:40
miniaturka

Przeżyj post z księdzem Blachnickim

Jeżeli bliska jest Ci postać księdza Franciszka Blachnickiego i Ruch Światło-Życie, zapraszamy do wielkopostnej akcji smsowej, która każdego dnia przybliżać będzie uczestnikom Jego myśli.
2019-03-04 18:29:32
miniaturka

Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Moralność (z) ducha"

Konferencja naukowa o relacjach między duchowością a moralnością odbędzie się 16 maja 2019 roku na Wydziałe Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego.
2019-03-04 18:30:01
miniaturka

NIEDZIELA DLA ZAPRACOWANYCH: Być przy Bogu, aby bardziej być "przy sobie" i dla innych

Czy w zabieganiu, w jakim jesteś, uda Ci się wygospodarować jeden dzień na rekolekcyjne skupienie?...