Strona główna
opoka.org.pl
2021-01-20 10:00
Duszpasterstwo Emigracji Polskiej

POLSKA MISJA KATOLICKA W NIEMCZECH W CZASIE PANDEMII

W reportażu pt. „Polska Misja Katolicka w czasie pandemii”, który został wyemitowany w TVP Polonia przedstwawiona została wspaniała postawa zarówno polskich kapłanów, jak i Polaków skupionych wokół Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech, którzy pomagają potrzebującym w czasach pandemii. Oprócz opowieści o tych działaniach, a także Polskiej Misji Katolickiej występują w reportażu również kapłani – Polacy – którzy służą ludziom w Niemczech.

Zapraszamy do obejrzenia reportażu: POLSKA MISJA KATOLICKA W NIEMCZECH W CZASIE PANDEMII

Polska Misja Katolicka w Niemczech

Duszpasterstwo w języku polskim na terenie Niemiec działa od 1945r. Obecnie misja obejmuje ok. 70  parafii, w których pracuje 140 księży. Oprócz pracy duszpasterskiej misje polskie zaangażowane są na  polu krzewienia kultury i języka polskiego, podejmują aktywność socjalną i poradnictwo małżeńskie.

Rektorat Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech

Rektor

ks. dr Michał Wilkosz

 Gellertstr. 42, 30175 Hannover

 tel.: 0511/ 23 53 995

 email: info@pmk-niemcy.eu

POLSKIE MISJE - https://www.duszpolonia.org/


PORADNIA RODZINY POLONIJNEJ

Poradnia PMK w uwzględnia uwarunkowania ponadnarodowe, międzywyznaniowe, ponadkulturowe, a także działa nieodpłatnie. Uwzględniając etniczne różnice wspólnot polskojęzycznych nasza poradnia wychodzi naprzeciw zainteresowanym posługując się językimpolskim lub językiem niemieckim.  

Oferujemy pomoc dla osób poszukujących wsparcia, rozmowy, porady, pomocy – pomagamy sobie i pomagamy innym. Wspieramy osoby starsze i samotne, uczymy narzeczonych, pomagamy małżeństwom, chronimy młodzież i dzieci. Organizujemy szkolenia dla przyszłych pracowników, dbamy o podnoszenie kwalifikacji doradców rodzinnych, jak również o wystarczającą liczbę poradni rodzinnych działających przy PMK. 

Nasza poradnia działa wielopłaszczyznowo: mamy poradnie terapeutyczno – psychologiczna, poranie wychowawczą, poradnie dla singli, poradnie dla narzeczonych, poradnie małżeńską, poradnie rozpoznawania płodność, poradnie dla seniorów, poradnie szkoleniową.   

Przed nami jeszcze dużo pracy, jednak jeśli jest cel, dobry cel, to można wiele od siebie i innych wymagać – celem jest przyszłość rodziny polonijnej.  

Jeśli potrzebujesz porozmawiać zgłoś się do nas – służymy pomocą i poradą. Razem łatwiej zobaczyć światełko w ciemnym tunelu, razem przyjemniej przeżywać radości i smutki, razem mądrzej idziemy przez życie, razem piękniej jest być.  

Jeżeli potrzebujesz poczytać, posłuchać coś innego … zapraszamy – na naszej stronie znajdziesz kilka ciekawy informacji, które mogą się kiedyś, komuś, gdzieś, po cos przydać.  

Jeżeli chcesz nas wspomóc swoją wiedzą, czasem, dobrą radą, chęcią współpracy – czekamy na Ciebie.  

Jeżeli chcesz wspierać nasze dzieło duchowo prosimy o Twoje pozytywne myśli i dobre słowo.

Razem możemy więcej, lepiej, wyżej, dalej …zatem do działania   

Zapraszamy na naszą stronę: http://poradnia-pmk.eu

Wiecej informacji: https://www.pmk-niemcy.eu/

www.emigracja.episkopat.plWięcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2021-01-20 10:46:38
miniaturka

Czy szpitale w USA podadzą niewykorzystane leki z przeciwciałami przeciwko COVID-19?

Amerykańscy urzędnicy ds. zdrowia administracji Trumpa nalegają, by szpitale podały niewykorzystane leki z przeciwciałami przeciw COVID-19. „Zwracam się do kolegów z branży” – mówi dr Adams. „Musicie pamiętać o tych lekach i przepisywać je częściej. Nie tylko ochroni to pacjentów, ale i odciąży lekarzy”.
2021-01-20 11:18:30
miniaturka

Cud życia w obozie uchodźców w RŚA! Na świat przyszedł mały Benedykt

„Jestem za życiem. To co się tu dokonało jest niesamowite” – mówi Benedykt Pączka OFMCap. Pan Bóg pokazał, że wśród osaczającego zła, wygrywa dobro i życie. W małym lesie w Bouar przyszedł na świat chłopczyk, który jest obecnie najmłodszy spośród chroniących się przed rebeliantami.
2021-01-20 11:53:06
miniaturka

Kard. Dolan: Biden popiera „karę śmierci” wobec niewinnych nienarodzonych dzieci

Jak możemy odrzucić przemoc, marginalizację, samobójstwa, rasizm, niesprawiedliwość i obojętność na ludzi w potrzebie, kiedy oklaskujemy, opłacamy i promujemy zabijanie najbardziej bezbronnych dzieci w łonie matki? – mówił kard. T. Dolan, krytykując proaborcyjną politykę J. Bidena.
2021-01-20 12:43:54
miniaturka

Gdzie leżą źródła tożsamości europejskiej? Wykład prof. Marka Cichockiego

Zamiast poszukiwać naszych korzeni na osi horyzontalnej powinniśmy zbadać napięcie przebiegające od łacińskiego Południa po barbarzyńską Północ – taką tezę stawia prof. Marek Cichowski w swoim wykładzie. Odbędzie się on 21 stycznia o 14.30 i będzie transmitowany w internecie.
2021-01-20 12:56:50
miniaturka

Korekta rozporządzenia dot. I etapu szczepień! Po seniorach osoby przewlekle chore

Będzie korekta rozporządzenia dot. kolejności szczepień – etap pierwszy zostanie podzielony na trzy części; w etapie 1a zaszczepieni zostaną seniorzy powyżej 60. roku życia, w etapie 1b - przewlekle chorzy, w etapie 1c – przedstawiciele służb państwowych – poinformował w środę szef KPRM Michał Dworczyk.
2021-01-20 12:57:38
miniaturka

„Wierzyć w Chrystusa znaczy pragnąć jedności”. Pięć cytatów Jana Pawła II o jedności

Obchodzimy właśnie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” (por. J 15,5-9). Co Jan Paweł II mówił na temat jedności? Oto pięć cytatów z encykliki „Ut unum sint”.