Strona główna
opoka.org.pl
2021-01-20 11:50
JR / kath.net

Kard. Dolan: Biden popiera „karę śmierci” wobec niewinnych nienarodzonych dzieci

Jak możemy odrzucić przemoc, marginalizację, samobójstwa, rasizm, niesprawiedliwość i obojętność na ludzi w potrzebie, kiedy oklaskujemy, opłacamy i promujemy zabijanie najbardziej bezbronnych dzieci w łonie matki? – mówił kard. T. Dolan, krytykując proaborcyjną politykę J. Bidena.

Autor/źródło: Wikimedia Commons

Kard. Timothy Dolan, arcybiskup Nowego Jorku, oskarżył Joe Bidena o popieranie liberalnych przepisów aborcyjnych, które pozwalają na „karę śmierci” niewinnych nienarodzonych dzieci. 

W artykule dla katolickiego magazynu „New York” kardynał Dolan przypomniał rozmowę z politykiem, który zapytał go, dlaczego Kościół katolicki jest zaangażowany w działania antyaborcyjne.

Dolan rozpoczął swoją odpowiedź od wskazania, że Kościół katolicki nigdy nie przestanie podkreślać godności osoby ludzkiej i świętości życia ludzkiego. Dotyczy to „niewinnego, bezradnego życia dziecka w łonie matki, ale także życia skazanego na śmierć, imigranta, kruchego starca, biednego i chorego”.

Przywiązanie Kościoła do ochrony życia nabiera teraz nowego znaczenia, ponieważ Joe Biden jest człowiekiem, który opowiada się za ochroną słabych i zagrożonych, ale jednocześnie zapowiada bardzo liberalny reżim aborcyjny współfinansowany przez podatników.

„Jak możemy żyć w kulturze, która odrzuca przemoc, marginalizację, samobójstwa, rasizm, niesprawiedliwość i obojętność wobec ludzi w potrzebie, kiedy oklaskujemy, pozwalamy, opłacamy i zachęcamy do zabijania najbardziej bezbronnych dzieci w łonie matki?” – mówił kardynał Dolan.

Aborcja pozostaje najbardziej palącą kwestią polityczną – kontynuował kardynał. Większość Amerykanów opowiada się za znacznie większymi ograniczeniami i przeciw finansowaniu aborcji z wpływów podatkowych. Temat nie dotyczy wyłącznie katolików, ale dotyczy praw każdego człowieka. O „okropnościach aborcji” nie uczy się na lekcjach religii, ale biologii i na kursach poświęconych tradycji niezbywalnych praw w historii Ameryki. Dlatego miał nadzieję, że można odnowić szacunek dla świętości wszelkiego życia i godności osoby ludzkiej.

Źródło: kath.net

Przeczytaj też:
Katolicyzm bezobjawowy
Biden zapowiada ostry kurs przeciw obrońcom życia
Proaborcyjna polityka Bidena będzie miała wypływ na cały świat
Taran rewolucji. Tym są katolicy dla Bidena
Ch. Camosy: Katolicy nie mogą traktować prezydentury Bidena jako sprawy przegranej

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-01-20 10:16:38
miniaturka

Trump: każda osoba jest stworzona na święty obraz Boga

Ustępujący prezydent Donald Trump podpisał proklamację ogłaszającą 22 stycznia Narodowym Dniem Świętości Ludzkiego Życia. „Każde ludzkie życie jest darem dla świata. Narodzona czy nienarodzona, młoda czy stara, zdrowa czy chora, każda osoba jest stworzona na święty obraz Boga” – napisał.
2021-01-20 10:46:38
miniaturka

Czy szpitale w USA podadzą niewykorzystane leki z przeciwciałami przeciwko COVID-19?

Amerykańscy urzędnicy ds. zdrowia administracji Trumpa nalegają, by szpitale podały niewykorzystane leki z przeciwciałami przeciw COVID-19. „Zwracam się do kolegów z branży” – mówi dr Adams. „Musicie pamiętać o tych lekach i przepisywać je częściej. Nie tylko ochroni to pacjentów, ale i odciąży lekarzy”.
2021-01-20 11:18:30
miniaturka

Cud życia w obozie uchodźców w RŚA! Na świat przyszedł mały Benedykt

„Jestem za życiem. To co się tu dokonało jest niesamowite” – mówi Benedykt Pączka OFMCap. Pan Bóg pokazał, że wśród osaczającego zła, wygrywa dobro i życie. W małym lesie w Bouar przyszedł na świat chłopczyk, który jest obecnie najmłodszy spośród chroniących się przed rebeliantami.
2021-01-20 12:04:54
miniaturka

POLSKA MISJA KATOLICKA W NIEMCZECH W CZASIE PANDEMII

W reportażu pt. „Polska Misja Katolicka w czasie pandemii”, który został wyemitowany w TVP Polonia przedstwawiona została wspaniała postawa zarówno polskich kapłanów, jak i Polaków skupionych wokół Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech, którzy pomagają potrzebującym w czasach pandemii. Oprócz opowieści o tych działaniach, a także Polskiej Misji Katolickiej występują w reportażu również kapłani – Polacy – którzy służą ludziom w Niemczech.
2021-01-20 12:43:54
miniaturka

Gdzie leżą źródła tożsamości europejskiej? Wykład prof. Marka Cichockiego

Zamiast poszukiwać naszych korzeni na osi horyzontalnej powinniśmy zbadać napięcie przebiegające od łacińskiego Południa po barbarzyńską Północ – taką tezę stawia prof. Marek Cichowski w swoim wykładzie. Odbędzie się on 21 stycznia o 14.30 i będzie transmitowany w internecie.
2021-01-20 12:56:50
miniaturka

Korekta rozporządzenia dot. I etapu szczepień! Po seniorach osoby przewlekle chore

Będzie korekta rozporządzenia dot. kolejności szczepień – etap pierwszy zostanie podzielony na trzy części; w etapie 1a zaszczepieni zostaną seniorzy powyżej 60. roku życia, w etapie 1b - przewlekle chorzy, w etapie 1c – przedstawiciele służb państwowych – poinformował w środę szef KPRM Michał Dworczyk.