Strona główna
opoka.org.pl
2021-01-20 11:17
AC

Cud życia w obozie uchodźców w RŚA! Na świat przyszedł mały Benedykt

„Jestem za życiem. To co się tu dokonało jest niesamowite” – mówi Benedykt Pączka OFMCap. Pan Bóg pokazał, że wśród osaczającego zła, wygrywa dobro i życie. W małym lesie w Bouar przyszedł na świat chłopczyk, który jest obecnie najmłodszy spośród chroniących się przed rebeliantami.

Autor/źródło: Benedykt Pączka OFMCap

W małym lasku w Bouar, tuż za miejscem, w którym przyjmowani są uchodźcy, chroniący się przez rebeliantami, miał miejsce cud narodzin. Jedna z ukrywających się kobiet urodziła chłopca.

„Jestem za życiem. To co się tu dokonało, w naszym obozie uchodźców, gdzie mamy 3367 osób, jest niesamowite. Chłopczyk urodził się o godz. 11.00 we wtorek. Będzie miał na imię Benedykt. Mamusia w naszym obozie dla uchodźców ma już pięcioro dzieci. Obiecałem jej pomóc i osobiście już pomogłem. Jeśli ktoś chciałby wspomóc małego Benedykta, to ogromne dzięki” –  mówi br. Benedykt Pączka OFMCap. W tym celu można kontaktować się z br. Pączką przez jego profil na Facebooku.

Mama Benedykta czuje się dobrze. Mówi, że poród nie był trudny i jest szczęśliwa mimo okoliczności, w jakich mały Benio przyszedł na świat.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Zobacz także
2021-01-20 10:03:35
miniaturka

Rektorzy KUL: działania szpitala w Plymouth to powolna eutanazja Polaka

Działania podejmowane w szpitalu w Plymouth wobec Polaka, który trafił tam z urazem mózgu, nie mają nic wspólnego z medycyną, ale są celowym pozbawianiem życia ciężko chorego człowieka i przejawiają znamiona powolnej eutanazji – podkreśla Kolegium Rektorskie KUL.
2021-01-20 10:16:38
miniaturka

Trump: każda osoba jest stworzona na święty obraz Boga

Ustępujący prezydent Donald Trump podpisał proklamację ogłaszającą 22 stycznia Narodowym Dniem Świętości Ludzkiego Życia. „Każde ludzkie życie jest darem dla świata. Narodzona czy nienarodzona, młoda czy stara, zdrowa czy chora, każda osoba jest stworzona na święty obraz Boga” – napisał.
2021-01-20 10:46:38
miniaturka

Czy szpitale w USA podadzą niewykorzystane leki z przeciwciałami przeciwko COVID-19?

Amerykańscy urzędnicy ds. zdrowia administracji Trumpa nalegają, by szpitale podały niewykorzystane leki z przeciwciałami przeciw COVID-19. „Zwracam się do kolegów z branży” – mówi dr Adams. „Musicie pamiętać o tych lekach i przepisywać je częściej. Nie tylko ochroni to pacjentów, ale i odciąży lekarzy”.
2021-01-20 11:53:06
miniaturka

Kard. Dolan: Biden popiera „karę śmierci” wobec niewinnych nienarodzonych dzieci

Jak możemy odrzucić przemoc, marginalizację, samobójstwa, rasizm, niesprawiedliwość i obojętność na ludzi w potrzebie, kiedy oklaskujemy, opłacamy i promujemy zabijanie najbardziej bezbronnych dzieci w łonie matki? – mówił kard. T. Dolan, krytykując proaborcyjną politykę J. Bidena.
2021-01-20 12:04:54
miniaturka

POLSKA MISJA KATOLICKA W NIEMCZECH W CZASIE PANDEMII

W reportażu pt. „Polska Misja Katolicka w czasie pandemii”, który został wyemitowany w TVP Polonia przedstwawiona została wspaniała postawa zarówno polskich kapłanów, jak i Polaków skupionych wokół Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech, którzy pomagają potrzebującym w czasach pandemii. Oprócz opowieści o tych działaniach, a także Polskiej Misji Katolickiej występują w reportażu również kapłani – Polacy – którzy służą ludziom w Niemczech.
2021-01-20 12:43:54
miniaturka

Gdzie leżą źródła tożsamości europejskiej? Wykład prof. Marka Cichockiego

Zamiast poszukiwać naszych korzeni na osi horyzontalnej powinniśmy zbadać napięcie przebiegające od łacińskiego Południa po barbarzyńską Północ – taką tezę stawia prof. Marek Cichowski w swoim wykładzie. Odbędzie się on 21 stycznia o 14.30 i będzie transmitowany w internecie.