Strona główna
opoka.org.pl
2018-10-19 10:50
Wydawnictwo Promic

Pod wieczór życia. Czas mądrości, nadziei i zawierzenia

W świetle wiary starość jest postrzegana jako czas wyzwań, ale i błogosławieństw, jako czas mądrości serca otwierającego się na czułość Boga.

Autor/źródło: Wydawnictwo Pormic

O przeżyciach i zadaniach podeszłego wieku, sposobie przeżywania jesieni życia, traktowanej jako szansa na nową dojrzałość i nową przydatność, a jest to, jak przekonuje autor: "[...] możliwe do osiągnięcia, zwłaszcza na płaszczyźnie nadprzyrodzonej wiary. Chodzi o duchową młodość i duchową aktywność na tym etapie, który zewnętrznie wydaje się być czasem nieporadności i klęski".

Pod wieczór życia w ogniu Bożej miłości płonącej w ludzkim sercu w sposób szczególny objawia się nadzieja, która zawieść nie może (por. Rz 5, 5) - to jeden z sekretów młodości ducha, jaką można zachować mimo upływu lat. Teksty rozważań uzupełnia autorski wybór modlitw.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-10-19 10:22:38
miniaturka

Obchody 34. rocznicy męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki

Dziś, 19 października, w Sanktuarium Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki przy parafii Świętego Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu odbędą się uroczystości upamiętniające 34. rocznicę dramatycznej śmierci kapelana Solidarności.
2018-10-19 10:54:11
miniaturka

Audiencja dla prezydenta Korei Południowej Moon Jae-ina

Papież przyjął wczoraj na audiencji prezydenta Korei Południowej Moon Jae-ina, który następnie spotkał się z kard. Pietro Parolinem oraz abp. Paulem Richardem Gallagherem.
2018-10-19 11:27:28
miniaturka

Izrael: profanacja katolickiego cmentarza

W Beit Jamal, 30 km na zachód od Jerozolimy, w centralnej części Izraela, nieznani sprawcy zdewastowali cmentarz katolicki, którym opiekują się posługujący tam salezjanie.
2018-10-19 11:44:08
miniaturka

Brazylia: kościelny program integracji uchodźców z Wenezueli

Brazylijski Kościół przygotował narodowy plan integracji uchodźców z Wenezueli. Zostanie on najpierw wprowadzony w graniczącym z tym krajem stanie Roraima, a następnie obejmie całą Brazylię.
2018-10-19 12:19:29
miniaturka

Współczesne niewolnictwo jednym z tematów obrad Synodu Biskupów

Życie Jezusa w Nazarecie, „opcja na rzecz pustyni” i współczesne formy niewolnictwa to tematy sesji synodalnej 18 października.
2018-10-19 12:44:28
miniaturka
play

Dialogi z Arcybiskupem - Kościół a Państwo. Relacje

W kościele Matki Bożej Różańcowej na Piaskach Nowych abp Marek Jędraszewski brał udział w „Dialogach z Arcybiskupem”. Tematem spotkania było „Stulecie niepodległości. Kościół a państwo. Relacje.”