Strona główna
opoka.org.pl
2018-10-19 11:26
AC / Paweł Pasierbek SJ

Izrael: profanacja katolickiego cmentarza

W Beit Jamal, 30 km na zachód od Jerozolimy, w centralnej części Izraela, nieznani sprawcy zdewastowali cmentarz katolicki, którym opiekują się posługujący tam salezjanie.

Autor/źródło: Pixabay, hurk, licencja: CC0

Apelujemy do władz państwowych, aby podjęły skuteczne działania w celu ukarania sprawców tego haniebnego aktu wandalizmu oraz do takiego wychowywania ludzi, aby w przyszłości uniknąć podobnych wypadków – pisze Zgromadzenie Katolików Ziemi Świętej, zrzeszające wyznawców Chrystusa różnych rytów, po kolejnym ataku na katolicki cmentarz.

W tych dniach w Beit Jamal, 30 km na zachód od Jerozolimy, w centralnej części Izraela, nieznani sprawcy zdewastowali cmentarz katolicki, którym opiekują się posługujący tam salezjanie. Zniszczono kilkadziesiąt grobów i połamano wiele krzyży.

Jak czytamy w oświadczeniu Zgromadzenia Katolików Ziemi Świętej, nie jest to pierwszy taki przypadek. Dwa lata temu na tym samym cmentarzu wydarzyła się podobna sytuacja, a rok później został sprofanowany tamtejszy kościół. Sprawców tych niegodnych aktów wandalizmu nie wykryto do dnia dzisiejszego. Dlatego członkowie Zgromadzenia Katolików ze smutkiem i bólem po raz kolejny potępiają takie zachowanie, dodając, że nie czują się bezpiecznie ani nie widzą jakichkolwiek działań ze stron władz, które uczulałyby społeczeństwo na szacunek względem przekonań i wiary innych.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2018-10-19 09:58:31
miniaturka

Msza św. w intencji pokoju na Półwyspie Koreańskim

O łaskę pokoju na Półwyspie Koreańskim modlono się w czasie Mszy, której w środę wieczorem w Bazylice Watykańskiej przewodniczył kard. Pietro Parolin. Uczestniczył w niej m.in prezydent Republiki Korei Południowej – Jae-in Moon.
2018-10-19 10:22:38
miniaturka

Obchody 34. rocznicy męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki

Dziś, 19 października, w Sanktuarium Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki przy parafii Świętego Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu odbędą się uroczystości upamiętniające 34. rocznicę dramatycznej śmierci kapelana Solidarności.
2018-10-19 10:54:11
miniaturka

Audiencja dla prezydenta Korei Południowej Moon Jae-ina

Papież przyjął wczoraj na audiencji prezydenta Korei Południowej Moon Jae-ina, który następnie spotkał się z kard. Pietro Parolinem oraz abp. Paulem Richardem Gallagherem.
2018-10-19 11:35:05
miniaturka

Pod wieczór życia. Czas mądrości, nadziei i zawierzenia

W świetle wiary starość jest postrzegana jako czas wyzwań, ale i błogosławieństw, jako czas mądrości serca otwierającego się na czułość Boga.
2018-10-19 11:44:08
miniaturka

Brazylia: kościelny program integracji uchodźców z Wenezueli

Brazylijski Kościół przygotował narodowy plan integracji uchodźców z Wenezueli. Zostanie on najpierw wprowadzony w graniczącym z tym krajem stanie Roraima, a następnie obejmie całą Brazylię.
2018-10-19 12:19:29
miniaturka

Współczesne niewolnictwo jednym z tematów obrad Synodu Biskupów

Życie Jezusa w Nazarecie, „opcja na rzecz pustyni” i współczesne formy niewolnictwa to tematy sesji synodalnej 18 października.