Strona główna
opoka.org.pl
2018-11-19 12:11
Agnieszka Lis / ks. kan. Łukasz Żurawski

Narodowe Święto Niepodległości w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.

Po 123 latach zaborów - niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków - nasz kraj odzyskał suwerenność. Rok 2018 wyznacza rocznicę szczególną - jest to bowiem już setna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości, którą także w wyjątkowy sposób obchodzono w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie.

Podczas każdej Mszy świętej było śpiewane dziękczynne Te Deum, natomiast o godzinie 12:00 biciem dzwonów upamiętniono ten dzień. Po uroczystej Mszy świętej w intencji Ojczyzny, o godzinie 15:00, którą odprawił ks. kanonik Łukasz Żurawski, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie, zarówno parafianie jak i przybyli goście mogli obejrzeć montaż słowno - muzyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lutogniewie.

Akcja Katolicka działająca przy Sanktuarium, w salce Domu Pielgrzyma im. św. Jana Pawła II zorganizowała „VIII Wieczór Pieśni Patriotycznej przy kominku”, podczas którego przybyli goście miło spędzili ten wyjątkowy wieczór śpiewając Pieśni patriotyczne. Był także czas na dobrą kawę i rogalika oraz na wspólną rozmowę.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-11-19 11:26:57
miniaturka

Ubóstwo nie zawsze widoczne na pierwszy rzut oka

Zdaniem biskupów niemieckich, nawet jeśli Niemcy są krajem bogatym, coraz więcej ludzi żyje na marginesie społeczeństwa.
2018-11-19 11:58:03
miniaturka
play

Liczy się obecność. Nowy, wartościowy utwór Pawła Domagały znowu podbija serca!

Paweł Domagała, artysta o pięknych wartościach, radykalnie pokorny i radykalnie pewny siebie, podbija serca milionów słuchaczy. Kilka dni i już ponad 2 mln wyświetleń na youtube.com
2018-11-19 12:22:31
miniaturka

Hazard a przestępczość - nowatorskie badanie KUL

Kradzieże, włamania, rozboje, nielegalny handel, w tym narkotykami - to przestępstwa najpowszechniej występujące wśród osób przejawiających symptomy uzależnienia od hazardu.
2018-11-19 12:57:46
miniaturka

Wrocław: Konferencja „Europa i pojednanie” z cyklu „Polonia Restituta”

Europa nie będzie prawdziwie zjednoczona, jeśli nie stanie się Europą ducha – te słowa św. Jana Pawła II przywoływali najczęściej uczestnicy, wykładowcy i prelegenci konferencji „Europa i pojednanie”.
2018-11-19 13:28:17
miniaturka

Caritas w służbie ubogim - 8 historii, które chwytają za serce

Ubóstwo ma różne oblicza, wiek i kolor skóry. Caritas Polska wraz z Caritas diecezjalnymi niesie pomoc potrzebującym w Polsce i za granicą. Oto 8 historii, które ukazują przykłady takiej pomocy.
2018-11-19 13:54:40
miniaturka

„Apokalipsa Bożego Narodzenia”. Darmowy e-book o. Szymona Hiżyckiego

Blisko rok temu w DA Beczka w Krakowie odbyły się rekolekcje Apokalipsa Bożego Narodzenia, które wygłosił o. Szymon Hiżycki. Dziś nauczania te dostępne są w wersji elektronicznej (e-book).