Strona główna
opoka.org.pl
2018-11-19 13:46
S. Zielińska / Jacek Zelek

„Apokalipsa Bożego Narodzenia”. Darmowy e-book o. Szymona Hiżyckiego

Blisko rok temu w DA Beczka w Krakowie odbyły się rekolekcje Apokalipsa Bożego Narodzenia, które wygłosił o. Szymon Hiżycki. Dziś nauczania te dostępne są w wersji elektronicznej (e-book).

Autor/źródło: Pixabay, StockSnap, licencja: CC0

Pomyślmy o tajemnicy, która pokazuje nam, kim naprawdę jesteśmy i jak olbrzymia jest świętość każdego człowieka, nawet jeśli jest przysypana odpadkami grzechu. To, co pisał Merton: pewien punkt nieskalany, którego nic nie jest w stanie zniszczyć, to podobieństwo do Boga, które jest w każdym z nas. Z drugiej strony, że dokopanie się do tego skarbu oznacza wybór, czyli pewną stratę. Zyskanie czegoś zawsze oznacza pewną stratę. Wyrzeczenie, które otwiera człowieka na takie perspektywy, że mu się w głowie kręci (Szymon Hiżycki OSB)


W dniach od 17 do 20 grudnia 2017 r. w DA Beczka w bazylice dominikanów na ul. Stolarskiej 12 w Krakowie odbyły się rekolekcje Apokalipsa Bożego Narodzenia, które wygłosił ojciec Szymon Hiżycki, opat tyniecki.

Nauki rekolekcyjne zostały spisane i udostępnione w wersji elektronicznej (e-book) w trzech formatach *.PDF, *.EUPB i *.MOBI, za darmo, dla każdego. Link do paczki z plikami.

Materiały z rekolekcji udostępniło Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie „Beczka”.


***

O. dr Szymon Hiżycki OSB (ur. w 1980 r.) studiował teologię oraz filologię klasyczną; odbył specjalistyczne studia z zakresu starożytnego monastycyzmu w kolegium św. Anzelma w Rzymie. Jest miłośnikiem literatury klasycznej i Ojców Kościoła. W klasztorze pełnił funkcję opiekuna ministrantów, duszpasterza akademickiego, bibliotekarza i rektora studiów. Do momentu wyboru na urząd opacki był także mistrzem nowicjatu tynieckiego. Wykłada w Kolegium Teologiczno-Filozoficznym oo. Dominikanów. Autor książki na temat ośmiu duchów zła Pomiędzy grzechem a myślą oraz o praktyce modlitwy nieustannej Modlitwa Jezusowa. Bardzo krótkie wprowadzenie.


Źródło: Jacek Zelek, TYNIEC Wydawnictwo Benedyktynów

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-11-19 12:30:23
miniaturka

Narodowe Święto Niepodległości w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.
2018-11-19 12:57:46
miniaturka

Wrocław: Konferencja „Europa i pojednanie” z cyklu „Polonia Restituta”

Europa nie będzie prawdziwie zjednoczona, jeśli nie stanie się Europą ducha – te słowa św. Jana Pawła II przywoływali najczęściej uczestnicy, wykładowcy i prelegenci konferencji „Europa i pojednanie”.
2018-11-19 13:28:17
miniaturka

Caritas w służbie ubogim - 8 historii, które chwytają za serce

Ubóstwo ma różne oblicza, wiek i kolor skóry. Caritas Polska wraz z Caritas diecezjalnymi niesie pomoc potrzebującym w Polsce i za granicą. Oto 8 historii, które ukazują przykłady takiej pomocy.
2018-11-19 14:13:49
miniaturka

XXI Targi Wydawców Katolickich

Już jutro w Lublinie rozpoczną się XXI Targi Wydawców Katolickich. To doskonała okazja do spotkania z dobrą książka o szerokim wachlarzu tematyki, edytorstwa i formach.
2018-11-19 14:55:06
miniaturka

"Kościół, patriotyzm, niepodległość" - ogólnopolskie sympozjum na UKSW

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie uczci 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości okolicznościową ogólnopolską konferencją naukową pt. "Kościół, patriotyzm, niepodległość".
2018-11-19 15:25:16
miniaturka

Śląski Bal Panamski w Gliwicach

Na wyjątkowe wydarzenie zaprasza Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Gliwickiej. Młodzi ludzie, poprzez wspólną modlitwę oraz bezalkoholową zabawę, przeniosą się na Światowe Dni Młodzieży w Panamie.