Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-08-16 08:09
Monika Sztukiewicz

Książka ukazująca Maryję z niezwyłej strony

Co roku, 15 sierpnia, większość polskich katolików udaje się do kościoła, aby uczcić Maryję oraz podziękować Jej za opiekę i plony zebrane w danym roku. Czy to święto kryje w sobie coś jeszcze?

Autor/źródło: Pixabay, djedj, licencja: CC0

Kilka dni temu papież Franciszek napisał na swoim koncie na Instagramie, że: "Źle jest czynić zło. Ale też źle jest nie czynić dobra". Idąc za tą myślą uważam, że warto jest sobie przypomnieć, to co Maryja przekazała pastuszkom w Fatimie. Żyjemy dzisiaj w wolnej, niepodległej Polsce, ale czy to doceniamy? Ktoś mógłby powiedzieć, że przecież nikogo nie krzywdzi, nie czyni zła i to wystarczy. Niestety, ale według tego co napisał papież wymagane jest od nas więcej. Czym może być to więcej?

Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie zachęcam do przeczytania książki pt.: "Tajemnice Fatimy. Największy sekret XX wieku" autorstwa Grzegorza Górnego oraz Janusza Rosikoń. W książce tej dowiemy się jak Maryja wpłynęła na dzieje świata i Polski oraz jak niejednokrotnie uchroniła ludzi przed katastrofą. Oprócz tego ukazana jest w niej prośba, którą Maryja zostawia nam, ludziom żyjącym również w XXI wieku. 

Z racji tejże 15 sierpnia obchodziliśmy 98 lecie "cudu nad Wisłą" oraz wspominaliśmy Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, szczególnie zachęcam do lektury tej książki, aby zdać sobie sprawę w jak cudownych czasach żyjemy i jak wiele zawdzięczamy niezwykłej Miriam. 

"Nadchodzi 15 sierpnia 1920 roku - święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia kończy się nowenna błagalno-pokutna w intencji ocalenia ojczyzny, którą zainicjowali biskupi zgromadzeni w klasztorze jasnogórskim. [...] wojska polskie pod wodzą marszałka Józefa Piłsudskiego przechodzą do kontrofensywy i pokonują oddziały sowieckie." fragm. książki pt.: "Tajemnice Fatimy. Największy sekret XX wieku". 

Linki zewnętrzne:


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Fatima, książka, Maryja, niepodległość, wolność, Bitwa Warszawska 1920