Strona główna
opoka.org.pl
2018-08-16 08:09
Monika Sztukiewicz

Książka ukazująca Maryję z niezwyłej strony

Co roku, 15 sierpnia, większość polskich katolików udaje się do kościoła, aby uczcić Maryję oraz podziękować Jej za opiekę i plony zebrane w danym roku. Czy to święto kryje w sobie coś jeszcze?

Autor/źródło: Pixabay, djedj, licencja: CC0

Kilka dni temu papież Franciszek napisał na swoim koncie na Instagramie, że: "Źle jest czynić zło. Ale też źle jest nie czynić dobra". Idąc za tą myślą uważam, że warto jest sobie przypomnieć, to co Maryja przekazała pastuszkom w Fatimie. Żyjemy dzisiaj w wolnej, niepodległej Polsce, ale czy to doceniamy? Ktoś mógłby powiedzieć, że przecież nikogo nie krzywdzi, nie czyni zła i to wystarczy. Niestety, ale według tego co napisał papież wymagane jest od nas więcej. Czym może być to więcej?

Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie zachęcam do przeczytania książki pt.: "Tajemnice Fatimy. Największy sekret XX wieku" autorstwa Grzegorza Górnego oraz Janusza Rosikoń. W książce tej dowiemy się jak Maryja wpłynęła na dzieje świata i Polski oraz jak niejednokrotnie uchroniła ludzi przed katastrofą. Oprócz tego ukazana jest w niej prośba, którą Maryja zostawia nam, ludziom żyjącym również w XXI wieku. 

Z racji tejże 15 sierpnia obchodziliśmy 98 lecie "cudu nad Wisłą" oraz wspominaliśmy Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, szczególnie zachęcam do lektury tej książki, aby zdać sobie sprawę w jak cudownych czasach żyjemy i jak wiele zawdzięczamy niezwykłej Miriam. 

"Nadchodzi 15 sierpnia 1920 roku - święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia kończy się nowenna błagalno-pokutna w intencji ocalenia ojczyzny, którą zainicjowali biskupi zgromadzeni w klasztorze jasnogórskim. [...] wojska polskie pod wodzą marszałka Józefa Piłsudskiego przechodzą do kontrofensywy i pokonują oddziały sowieckie." fragm. książki pt.: "Tajemnice Fatimy. Największy sekret XX wieku". 

Linki zewnętrzne:

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-08-14 11:01:04
miniaturka

Jasna Góra: pieszo i na rowerach

Pieszo i na rowerach, od Bałtyku i z Podkarpacia, niemal co kwadrans na jasnogórskie błonie docierają dziś tysiące pątników.
2018-08-14 11:33:22
miniaturka

Poświęcenie tablicy ks. Krzysztofa Grzywocza w Kamieniu Śląskim

13 VIII br., po Mszy Świętej - wraz z uczestnikami Opolskiej Pielgrzymki na Jasną Górę - w Sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim bp Andrzej Czaja pobłogosławił tablicę poświęconą pamięci zaginionego ks. Krzysztofa Grzywocza.
2018-08-14 11:52:07
miniaturka

„Książka dla Hospicjum” – lekarstwem na samotność i chorobę

Niemal 1000 książek udało się zebrać do tej pory, podczas akcji na rzecz Hospicjum i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, prowadzonego przez SPZOZ przy ul. Gen. Józefa Bema 22 w Siedlcach.
2018-08-14 12:19:27
miniaturka

Przasnysz: wystawa o św. Patryku w Muzeum Historycznym

Kamienne krzyże św. Patryka, miejsca związane z działalnością misjonarzy w Irlandii Północnej oraz zabytki z okresu wczesnego chrześcijaństwa, można oglądać na wystawie „Śladami Świętego Patryka” w Muzeum Historyczny w Przasnyszu w diecezji płockiej.
2018-08-14 12:52:14
miniaturka

Kraków: bukiety z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w Polsce znanego także jako święto Matki Boskiej Zielnej, krakowski Instytut Dziedzictwa wspólnie z Muzeum Narodowym organizuje cykl pokazów „Cudowna moc sztuki”, w ramach którego zorganizowano warsztaty florystyczne.
2018-08-14 13:19:31
miniaturka
play

Wspomnienie męczeństwa św. Maksymiliana Marii Kolbego

Zwycięstwo świętego Maksymiliana Kolbe w Auschwitz: oddanie życia za brata.