Strona główna
opoka.org.pl
2018-08-14 11:25
Anna Bajon

Poświęcenie tablicy ks. Krzysztofa Grzywocza w Kamieniu Śląskim

13 VIII br., po Mszy Świętej - wraz z uczestnikami Opolskiej Pielgrzymki na Jasną Górę - w Sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim bp Andrzej Czaja pobłogosławił tablicę poświęconą pamięci zaginionego ks. Krzysztofa Grzywocza.

Autor/źródło: http://kskrzysztofgrzywocz.pl

Pamiętajmy o jego naukach i dobrym słowie - powiedział bp Andrzej Czaja - Dzisiaj zgromadzeni pod tą piękną bramą dzwonu pragniemy utrwalić w naszych sercach i na tej kamiennej tablicy wdzięczną pamięć o zaginionym przed rokiem w górach szwajcarskich ks. Krzysztofie Grzywoczu.

Podobna tablica zostanie umieszczona na opolskim budynku, w którym mieszkał ks. Krzysztof Grzywocz oraz w dwóch miejscach w Alpach Szwajcarskich - na szlaku, którym ostatni raz podążał i w kościele, gdzie pełnił posługę przez blisko 9 lat. Biskup zachęcał także do odwiedzania strony internetowej poświęconej życiu i twórczości ks. Krzysztofa Grzywocza.

/na podst. radio.opole.pl, kskrzysztofgrzywocz.pl/


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-08-14 10:02:31
miniaturka

Hiszpania: wystawa Edades del Hombre

W miejscowości Aguilar del Campo k. Palencji na północy Hiszpanii można zobaczyć 23 edycję wystawy „Edades del hombre”. W tym roku nosi ona tytuł „Mons Dei”, „Góra Boga” – miejsce objawienia bądź spotkania Boga z człowiekiem.
2018-08-14 10:35:25
miniaturka

Rosyjscy pielgrzymi zmierzają do Częstochowy

Letni czas pielgrzymkowy przyciąga na pątniczy szlak tysiące ludzi. Na Jasną Górę pielgrzymują nie tylko Polacy. Po raz pierwszy z Warszawy przed tron Królowej Polski wyruszyła osobna grupa rosyjska.
2018-08-14 11:01:04
miniaturka

Jasna Góra: pieszo i na rowerach

Pieszo i na rowerach, od Bałtyku i z Podkarpacia, niemal co kwadrans na jasnogórskie błonie docierają dziś tysiące pątników.
2018-08-14 11:52:07
miniaturka

„Książka dla Hospicjum” – lekarstwem na samotność i chorobę

Niemal 1000 książek udało się zebrać do tej pory, podczas akcji na rzecz Hospicjum i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, prowadzonego przez SPZOZ przy ul. Gen. Józefa Bema 22 w Siedlcach.
2018-08-14 12:04:52
miniaturka

Książka ukazująca Maryję z niezwyłej strony

Co roku, 15 sierpnia, większość polskich katolików udaje się do kościoła, aby uczcić Maryję oraz podziękować Jej za opiekę i plony zebrane w danym roku. Czy to święto kryje w sobie coś jeszcze?
2018-08-14 12:19:27
miniaturka

Przasnysz: wystawa o św. Patryku w Muzeum Historycznym

Kamienne krzyże św. Patryka, miejsca związane z działalnością misjonarzy w Irlandii Północnej oraz zabytki z okresu wczesnego chrześcijaństwa, można oglądać na wystawie „Śladami Świętego Patryka” w Muzeum Historyczny w Przasnyszu w diecezji płockiej.