Strona główna
opoka.org.pl
2022-12-29 11:06
Biuro Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

Konferencja prasowa „Bóg, Honor, Ojczyzna”

W czwartek 29 grudnia odbyła się konferencja prasowa poświęcona Kongresowi Młodzieży Polonijnej, który odbywa się obecnie w formie online. Uczestniczy w nim młodzież polonijna z całego świata. Inicjatywa ta stanowi kontynuację kongresów, które odbyły się w latach 2016-2021. Podczas konferencji ogłoszenie wyniki konkursu literackiego „Kocham Polskę”.

W Konferencji udział wziął min. bp Piotr Turzyński, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, który podsumował przeprowadzone w tym roku Kongresy Młodzieży Polonijnej oraz inicjatywy podejmowane na rzecz młodzieży polonijnej. Pan Sławomir Kowalski dyr. Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą w MSZ mówił o podejmowanych inicjatywach związanych z młodymi w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, które ufundowało pierwszą nagrodę w konkursie literackim „Kocham Polskę”.

W konferencji wzięli także udział przedstawiciele młodzieży: min. Aleksandra Samula z KSM - u, która na stałe uczestniczy w organizacji KMP i mówiła o Kongresie Młodzieży Polonijnej w aspekcie wartości patriotycznych. Uczestnicy warsztatów dziennikarskich - Młodzi Ambasadorzy Polski podzielili się swoimi wrażeniami i pokazali jak ważne i przydatne było dla nich wzięci w nich udziału. 

Na konferencji byli też obecni laureaci konkursu literackiego „Kocham Polskę”, którego rozstrzygniecie odbyło się w czasie Konferencji.

1 miejsce - zajęła Chalikowa Rusłana z Uzbekistanu

2. miejsce - Chrobot Michalina z Niemiec 

3 miejsce - Samokhval Jarosław z Kazachstanu 

Dokładne informacje o Konkursie wraz z prezentacją prac w najbliższym czasie.

Konkurs literacki „Kocham Polskę”. Weź udział! Napisz list!

W Konkursie brała udział młodzież mieszkająca poza granicami Polski, młodzież polskie pochodzenie, studiujący w Polsce, w wieku między między 15 a 35 rokiem  życia.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2022-12-13 10:00:02
miniaturka

Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów odbyła zebranie robocze

W formule on-line odbyło się kolejne zebranie Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski
2022-12-21 10:12:49
miniaturka

Świąteczne życzenia

„Bóg przynosi nam czułość na ziemię. Dzisiaj! W ten cudowny sposób, poprzez który chciał przyjść na świat. To sprawia, że odradza się w nas czułość, czułość ludzka, która jest bliska tej Boskiej. A dziś tak bardzo potrzebujemy czułości, bardzo potrzebujemy ludzkiej bliskości, wobec tylu utrapień. Jezus w żłóbku wskazuje nam drogę czułości, aby być blisko, aby być ludzkimi”. (Papież Franciszek)
2022-12-23 15:07:41
miniaturka

Życzenia bp Piotra Turzyńskiego skierowane do Polonii

Kochani Rodacy! Przyjmijcie serdeczne życzenia, aby Święta Bożego Narodzenia pozwoliły Wam na nowo odkryć Bożą miłość i własną godność. Niech przez obecność Chrystusa w sakramentach świętych i przez wzajemną życzliwość w czasie świątecznych spotkań, Bóg pozwoli Wam odczuć swoją bliskość. A Święta Rodzina niech modeluje rodzinne relacje, byście mogli zasmakować głębokiego szczęścia i wewnętrznego pokoju - napisał bp Piotr Turzyński w życzeniach skierowanych do Polonii i Polaków za granicą
2022-12-30 07:12:40
miniaturka

Bp Turzyński zaprasza na Kongres Rodzin Polonijnych

Chcemy pokazać piękno rodziny. Każdorazowo na Kongresach Rodzin Polonijnych można wysłuchać niezwykłych świadectw rodzin mówiących o wzajemnym szacunku, miłości, przezwyciężaniu kryzysów, wychowaniu młodzieży – powiedział Family News Service delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej bp Piotr Turzyński, zapraszając na VI Międzynarodowy Kongres Rodzin Polonijnych, który w dniach 15-17 września 2023 r. odbędzie się w Gdańsku. W tym roku 30 grudnia przypada liturgiczne święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
2023-01-02 15:00:38
miniaturka

Komunikat

"Wypowiadanie się o sprawie w sposób, który pozwala na identyfikacje osoby skrzywdzonej lub jej bliskich jest poważnym nadużyciem, prowadzi do wtórnej wiktymizacji i tym samym pogłębienia ich cierpienie" - podkreślają Marta Titaniec i ks. Piotr Studnicki.
2023-01-10 13:48:17
miniaturka

Kolejna grupa wsparcia dla Zranionych od 21 stycznia w Krakowie

W trzecią sobotę stycznia zainauguruje pracę grupa wsparcia terapeutycznego dla osób zranionych wykorzystaniem seksualnym przy Fundacji Towarzyszenia Rodzinie w Krakowie. Nabór do grupy trwa do 15 stycznia.