Strona główna
opoka.org.pl
2022-12-21 10:08
KWK

Świąteczne życzenia

„Bóg przynosi nam czułość na ziemię. Dzisiaj! W ten cudowny sposób, poprzez który chciał przyjść na świat. To sprawia, że odradza się w nas czułość, czułość ludzka, która jest bliska tej Boskiej. A dziś tak bardzo potrzebujemy czułości, bardzo potrzebujemy ludzkiej bliskości, wobec tylu utrapień. Jezus w żłóbku wskazuje nam drogę czułości, aby być blisko, aby być ludzkimi”. (Papież Franciszek)

Autor/źródło: mg, Maciej Górnicki, licencja: CC BY

«Bóg się rodzi, moc truchleje, Pan niebiosów obnażony! Ogień krzepnie, blask ciemnieje, ma granice Nieskończony» W tych słowach poeta opisuje Tajemnice Bożego Narodzenia. Oto Bóg nieskończony i nieograniczony przyjmuje ludzką naturę.

Wszystkim Członkom oraz Konsultorom Komisji Wychowania Katolickiego KEP a także wszystkim katechetom, nauczycielom i wychowawcom składam serdeczne życzenia: obyśmy potrafili całym sercem dziękować Bogu za tę wyjątkową chwilę w historii zbawienia. Postarajmy się, aby Boże Narodzenie w tym roku także było radosnym momentem. Życzę wszystkim, aby pierwszym darem tego czasu była nasza wrażliwości na człowieka, jego potrzeby, ale także na jego zagubienie. Oby celebracja tajemnicy Bożego Narodzenia przyniosła nam poczucie miłości i pokoju, radości i nadziei, dobra i spełnienia. Niech nadchodzące Święta będą czasem refleksji nad życiem i wiarą, a Boża łaska niech daję nam siłę i zapał na Nowy Rok 2023. Bóg zapłać za Waszą życzliwość i chęć współpracy.

Błogosławionych Świąt oraz dobrego Nowego Roku

Bp Wojciech Osial
Przewodniczący
Komisji Wychowania Katolickiego KEP

 


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2022-12-07 15:30:46
miniaturka

Szkolenia dla delegatów ds. ochrony we Lwowie

Mimo trwającej na Ukrainie wojny, Centrum Godności Dziecka we Lwowie prowadzi intensywne działania. Pod koniec tygodnia odbędzie się kolejne szkolenie dla delegatów ds. ochrony osób małoletnich i bezbronnych, duszpasterzy osób pokrzywdzonych oraz odpowiedzialnych za prewencję oraz prowadzenie postępowań kanonicznych Ukraińskiego Kościoła Grekokatolickiego. Ponownie wezmą w nim udział prelegenci z Polski.
2022-12-09 09:39:47
miniaturka

Podwórko „Emi & Gracji” – innowacyjny projekt dla dzieci polonijnych

Gdzie mieszka św. Mikołaj? Czy można się z nim spotkać? Jakie są polskie zwyczaje bożonarodzeniowe? – na te i inne pytania szukały odpowiedzi dzieci polonijne w kolejnym spotkaniu z cyklu Podwórko „Emi & Gracji”, które odbyło się stacjonarnie i online 7 grudnia. Tym razem gościem specjalnym wydarzenia był delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej bp Piotr Turzyński. W każdą drugą środę miesiąca w godzinach 17:00-18:30 Poradnia Familiaris z Freiburga zaprasza polonijne dzieci w wieku 2-12 lat do odkrywania świata wraz z głównymi bohaterkami – Emi i Gracją. Imiona dwóch tytułowych postaci są grą słów i nawiązują do słowa „emigracja”.
2022-12-13 10:00:02
miniaturka

Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów odbyła zebranie robocze

W formule on-line odbyło się kolejne zebranie Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski
2022-12-23 15:07:41
miniaturka

Życzenia bp Piotra Turzyńskiego skierowane do Polonii

Kochani Rodacy! Przyjmijcie serdeczne życzenia, aby Święta Bożego Narodzenia pozwoliły Wam na nowo odkryć Bożą miłość i własną godność. Niech przez obecność Chrystusa w sakramentach świętych i przez wzajemną życzliwość w czasie świątecznych spotkań, Bóg pozwoli Wam odczuć swoją bliskość. A Święta Rodzina niech modeluje rodzinne relacje, byście mogli zasmakować głębokiego szczęścia i wewnętrznego pokoju - napisał bp Piotr Turzyński w życzeniach skierowanych do Polonii i Polaków za granicą
2022-12-29 11:29:11
miniaturka

Konferencja prasowa „Bóg, Honor, Ojczyzna”

W czwartek 29 grudnia odbyła się konferencja prasowa poświęcona Kongresowi Młodzieży Polonijnej, który odbywa się obecnie w formie online. Uczestniczy w nim młodzież polonijna z całego świata. Inicjatywa ta stanowi kontynuację kongresów, które odbyły się w latach 2016-2021. Podczas konferencji ogłoszenie wyniki konkursu literackiego „Kocham Polskę”.
2022-12-30 07:12:40
miniaturka

Bp Turzyński zaprasza na Kongres Rodzin Polonijnych

Chcemy pokazać piękno rodziny. Każdorazowo na Kongresach Rodzin Polonijnych można wysłuchać niezwykłych świadectw rodzin mówiących o wzajemnym szacunku, miłości, przezwyciężaniu kryzysów, wychowaniu młodzieży – powiedział Family News Service delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej bp Piotr Turzyński, zapraszając na VI Międzynarodowy Kongres Rodzin Polonijnych, który w dniach 15-17 września 2023 r. odbędzie się w Gdańsku. W tym roku 30 grudnia przypada liturgiczne święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.