Strona główna
opoka.org.pl
2020-04-28 17:22
Waldemar Wesołowski

Dziecięcy Różaniec Nadziei z Męcinki

Dzieci ze szkoły w Męcince włączyły się do Dziecięcego Różańca Nadziei.

Dziecięcy Różaniec Nadziei – to inicjatywa zapoczątkowana przez dyrektora legnickiej Caritas ks. Roberta Serafina, która zrodziła się w czasie pandemii koronawirusa. Zaproponował, aby każde dziecko odmawiało dziesiątkę różańca świętego w intencji chorych i służby zdrowia. To nie wszystko. Poprosił, aby dzieci przygotowały rysunki dotyczące tej modlitwy, które sprawią z pewnością wiele radości personelowi oraz pacjentom 3 oddziału Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Jeleniej Górze, gdzie leczą się osoby zakażone.

Na odzew nie trzeba było długo czekać. Już po kilku dniach zaczęły napływać pierwsze prace. Również uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Męcince, wzięli  do ręki różaniec i razem z Maryją modlili się za osoby zakażone wirusem i za tych, którzy służą swoją pomocą, za całą służbę zdrowia i za swoje rodziny. Zachęceni do przesyłania prac plastycznych ochoczo zareagowali. Ponad 60 pięknych rysunków dotarło na adres szkoły. Od początku trwania kwarantanny dzieci zapewniają o modlitwie, a inicjatywa legnickiej Caritas pozwoliła w jeszcze większym stopniu zaangażować się w pomoc najbardziej potrzebującym.

- Jestem dumna z postawy, jaką wyrażają moi uczniowie. Zawsze chętni, ofiarni i wyjątkowo zaangażowani, a do tego utalentowani. Prace, które wyrażają sposoby i intencje modlitwy pokazują jakie „anioły” mnie otaczają. Nie poprzestajemy w modlitwie, nieustannie prosimy dobrego Boga za wszystkich chorych, pracowników i wolontariuszy, aby pokonali wszelkie trudności. Pamiętamy, że modlitwa to największy dar - mówi katechetka Iwona Torończak-Kaczor.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2020-04-28 14:50:52
miniaturka

Komunikat Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

W związku z zawieszeniem terminu beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego, zostaje także przeniesione spotkanie duszpasterzy polonijnych, które było zaplanowane na dzień 8 czerwca. Plan przeprowadzenia spotkania w gronie duszpasterzy polonijnych przy okazji beatyfikacji kard. Wyszyńskiego pozostaje aktualny.
2020-04-28 14:55:56
miniaturka

Zakonnicy na pierwszej linii walki z COVID

- Zwrócono się do nas z poważną prośbą o stworzenie grupy zakonnych wolontariuszy gotowych pomóc w opiece nad chorymi, przebywającymi w Domach Pomocy Społecznej - napisał o. Janusz Sok CSsR, przewodniczący KWPZM. Zakonnicy odpowiedzieli na apel, a nawet go wyprzedzili.
2020-04-28 15:44:03
miniaturka

Kard. Ouellet: kobiety winny mieć większy udział w formacji kapłanów

Kobiety stanowią często większość wśród tych, którzy korzystają z posługi duszpasterskiej księży, ale też współpracujących z nimi, toteż winny mieć większy udział w ich formacji. Zwrócił na to uwagę prefekt Kongregacji ds. Biskupów kard. Marc Ouellet.
2020-04-28 17:31:22
miniaturka

Deon znów maluje obraz skostniałego Kościoła i duchowieństwa

Na deon.pl kolejna odsłona narzekań na polski kler i hierarchię kościelną. Tym razem pandemia ma obnażyć, zdaniem autora bloga podniebem.blog.deon.pl, jacy jesteśmy obrzędowi i strachliwi.
2020-04-28 17:33:49
miniaturka

Siostry, ksiądz i wolontariusze opiekują sią zakażonymi

W Jeleniogórskim Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym na jednym z oddziałów zamkniętych zakażonymi koronawirusem opiekują się osoby duchowne i wolontariusze świeccy.
2020-04-28 18:17:19
miniaturka

Wielka Brytania odchodzi od skrajności i będzie chronić młodzież przed propagandą LGBT

Wielka Brytania wycofuje się z transgenderowych eksperymentów na młodzieży. Tamtejsza minister ds. równości Liz Truss zapowiedziała, że jej rząd może podjąć decyzje prawne mające na celu ochronę nieletnich przed decyzjami, których skutków nie da się odwrócić, takimi jak zmiana płci.