Strona główna
opoka.org.pl
2020-04-28 17:29
Waldemar Wesołowski

Siostry, ksiądz i wolontariusze opiekują sią zakażonymi

W Jeleniogórskim Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym na jednym z oddziałów zamkniętych zakażonymi koronawirusem opiekują się osoby duchowne i wolontariusze świeccy.

Są zamknięci już 3 tydzień na oddziale jeleniogórskiego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Opiekują się pacjentami wymagającymi stałej troski, a do tego zakażonymi koronawirusem. 4 siostry zakonne, rektor legnickiego Seminarium ks. Piotr Kot i troje świeckich - to personel 3 oddziału ZOL. Mimo izolacji i trudów codziennej pracy, nie opuszcza ich dobry nastrój. Swoją posługę traktują jak rekolekcje, a siłę czerpią min. z Eucharystii i modlitwy. O tym jak toczy się życie na oddziale zamkniętym mówi personel i pacjentka. Do posłuchania na stronie Radia Plus Legnica

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2020-04-28 15:44:03
miniaturka

Kard. Ouellet: kobiety winny mieć większy udział w formacji kapłanów

Kobiety stanowią często większość wśród tych, którzy korzystają z posługi duszpasterskiej księży, ale też współpracujących z nimi, toteż winny mieć większy udział w ich formacji. Zwrócił na to uwagę prefekt Kongregacji ds. Biskupów kard. Marc Ouellet.
2020-04-28 17:27:23
miniaturka

Dziecięcy Różaniec Nadziei z Męcinki

Dzieci ze szkoły w Męcince włączyły się do Dziecięcego Różańca Nadziei.
2020-04-28 17:31:22
miniaturka

Deon znów maluje obraz skostniałego Kościoła i duchowieństwa

Na deon.pl kolejna odsłona narzekań na polski kler i hierarchię kościelną. Tym razem pandemia ma obnażyć, zdaniem autora bloga podniebem.blog.deon.pl, jacy jesteśmy obrzędowi i strachliwi.
2020-04-28 18:17:19
miniaturka

Wielka Brytania odchodzi od skrajności i będzie chronić młodzież przed propagandą LGBT

Wielka Brytania wycofuje się z transgenderowych eksperymentów na młodzieży. Tamtejsza minister ds. równości Liz Truss zapowiedziała, że jej rząd może podjąć decyzje prawne mające na celu ochronę nieletnich przed decyzjami, których skutków nie da się odwrócić, takimi jak zmiana płci.
2020-04-29 07:01:32
miniaturka

Francuski karmelita: ludzie są zgłodniali Komunii św.

Czas pandemii wzywa do wyjątkowej duszpasterskiej kreatywności, by nie pozbawiać wiernych możliwości przyjmowania Komunii św. Ojciec François-Marie Léthel podkreśla, że możliwość przyjmowania Komunii jest obecnie jednym z najpilniejszych wyzwań.
2020-04-29 09:08:01
miniaturka

3 maja na Jasnej Górze zawierzenie Polski Chrystusowi i Matce Bożej

W trudnym czasie epidemii, 3 maja na Jasnej Górze będzie miało miejsce zawierzenie naszej Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski, którego dokona Przewodniczący Konferencji Episkopatu abp Stanisław Gądecki – powiedział rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik.