Strona główna
opoka.org.pl
2018-01-19 12:40
Piotr Michalczyk

Don Camillo - zestaw 5 filmów na DVD

„Don Camillo” – pięciotomowa saga już dostępna na DVD. Pięcioczęściowa, filmowa saga o księdzu Don Camillo, oparta na ponadczasowej prozie Giovanniego Guareschiego już dostępna na DVD w Polsce!

Kolekcja 5 filmów DVD "DON CAMILLO"
Autor/źródło: materiały wydawcy kolekcji

Seria znalazła swoje godne miejsce w cenionej kolekcji LUDZIE BOGA - Perły Klasyki Kina Religijnego, wydanej przy współpracy dystrybutora filmów Kino Świat i największego w Polsce wydawcę filmów religijnych E-lite Distribution.

Wcielony w rolę księdza Fernandel, ikona francuskiego kina komediowego, walczy z wójtem Peppone (Gino Cervi), który sympatyzuje z socjalizmem. Ponadczasowe czarno-białe kino, w którym znajdziemy wiele wątków, od poważnych, dających sporo do myślenia, po zabawne i wzruszające. Ekspresyjny ksiądz wewnątrz kościoła, który rozmawia z krucyfiksem i słyszy? Tak, słyszy głos Jezusa. To reklamówka całej serii Don Camillo. Sceny z udziałem księdza oraz wójta niektórzy z widzów pamiętają z telewizji. Teraz możemy sobie je przypominać bez końca używając nośnika DVD. Seria Don Camillo to prawdziwa uczta dla fanów kina, która przybliża widzom najsłynniejszą postać literacką w sutannie.

Wydania w formie książeczki z dołączonym filmem DVD.

Serię „Don Camillo” oraz pojedyncze części można nabyć w sklepie internetowym wydawcy.

Produkcja: Włochy, Francja 1952-1965

Reżyseria: JULIEN DUVIVIER

Obsada: Fernandel, Gino Cervi

 Czas: 544 min

 Gatunek: komediowy , ale czy tak do końca?Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-01-19 11:50:57
miniaturka

Ingres bp. Romualda Kamińskiego

W sobotę, 20 stycznia w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie odbędzie się liturgiczna inauguracja posługi nowego biskupa diecezji warszawsko-praskiej Romualda Kamińskiego.
2018-01-19 12:22:07
miniaturka

Papież przybywa do Peru z przesłaniem jedności dla narodu

Uważam, że Papież Franciszek przyniesie przesłanie jedności dla narodu peruwiańskiego, który jest rozdarty przez podziały i napięcia polityczne.- mówił sekretarz generalny Ministerstwa Spraw Zagranicznych Peru.
2018-01-19 12:42:29
miniaturka

Prymas Polski na Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

„W różnorodności darów i charyzmatów chrześcijanie mogą stanowić jedno, jeszcze nie razem, ale w pragnieniu, w dążeniu ku jedności”- mówi abp Wojciech Polak zachęcając do modlitwy, do spotkania i podejmowania ekumenicznych dzieł.
2018-01-19 13:17:48
miniaturka

Przemyśl: greko- i rzymskokatolicy wspólnie świętowali Jordan

Liturgia wschodnia poświęcenia wody bardzo wyraźnie mówi, że dziś Chrystus wchodzi do wody, dziś rozstępują się wody, dziś otwiera się niebo, dziś staje się ta rzeczywistość. – wyjaśnia abp Martyniak.
2018-01-19 13:51:52
miniaturka
play

Uwielbienie czyni cuda

Gośćmi Tematu Dnia byli Monika Borczon, manager zespołu La Pallotina i jego lider i założyciel ks. Andrzej Daniewicz SAC, którzy w rozmowie z Mateuszem Godkiem wyjaśniali, co nam daje uwielbienie.
2018-01-19 14:25:02
miniaturka

Poznań: spotkanie uczniów szkół katolickich z abp. Gądeckim

Około dwustu uczniów wraz z nauczycielami ze szkół katolickich działających w archidiecezji poznańskiej uczestniczyło w spotkaniu kolędowym z abp. Stanisławem Gądeckim.