Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-01-19 14:17
S. Zielińska / KAI

Poznań: spotkanie uczniów szkół katolickich z abp. Gądeckim

Około dwustu uczniów wraz z nauczycielami ze szkół katolickich działających w archidiecezji poznańskiej uczestniczyło w spotkaniu kolędowym z abp. Stanisławem Gądeckim.

Autor/źródło: Flickr/episkopat.pl, Eliza Bartkiewicz, licencja: CC BY

W Sali Pompejańskiej rezydencji arcybiskupów poznańskich 19 stycznia dzieci i młodzież przedstawiły krótkie programy artystyczne.

Metropolita poznański połamał się z nimi opłatkiem i złożył im życzenia. Spotkaniu towarzyszyło radosne kolędowanie przy akompaniamencie wielu instrumentów muzycznych.

„Pan Jezus rodził się w towarzystwie chórów anielskich. Tutaj też pojawiły się początkujące chóry anielskie i mam nadzieję, że wyrosną z tego grona geniusze, gdyż szkoła katolicka dba o pełny rozwój człowieka i o rozwój jego wiary” – powiedział metropolita poznański, dziękując dzieciom i młodzieży za występy.

Podkreślił, że zaprezentowany przez młodych koncert kolęd tradycyjnych i nowożytnych świadczy o tym, że śpiew jeszcze nie umarł.

Dzieci i młodzież reprezentujące społeczności poznańskich szkół katolickich m.in. Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki, Publicznego Liceum Ogólnokształcącego KSW im. bł. Natalii Tułasiewicz, Zespołu Szkół Salezjańskich w Poznaniu, Zespołu Szkół Zakonu Pijarów, Zespołu Szkół Urszulańskich w Poznaniu, Zespołu Szkół Sióstr Urszulanek SJK w Pniewach oraz Zespołu Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Śremie.

Archidiecezja poznańska w stolicy Wielkopolski prowadzi dwie szkoły: Katedralną Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I Stopnia oraz Katolicką Szkołę Podstawową im. św. Stanisława Kostki.

Ponadto na terenie archidiecezji funkcjonują cztery katolickie szkoły podstawowe, osiem katolickich gimnazjów i pięć szkół ponadpodstawowych. Placówki te prowadzą Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców oraz zgromadzenia zakonne salezjanów, pijarów, sióstr pasterek, sióstr urszulanek SJK, sióstr urszulanek Unii Rzymskiej oraz sióstr zmartwychwstanek.

msz / Poznań


Podziel się tym materiałem z innymi: