Strona główna
opoka.org.pl
2018-01-19 14:17
S. Zielińska / KAI

Poznań: spotkanie uczniów szkół katolickich z abp. Gądeckim

Około dwustu uczniów wraz z nauczycielami ze szkół katolickich działających w archidiecezji poznańskiej uczestniczyło w spotkaniu kolędowym z abp. Stanisławem Gądeckim.

Autor/źródło: Flickr/episkopat.pl, Eliza Bartkiewicz, licencja: CC BY

W Sali Pompejańskiej rezydencji arcybiskupów poznańskich 19 stycznia dzieci i młodzież przedstawiły krótkie programy artystyczne.

Metropolita poznański połamał się z nimi opłatkiem i złożył im życzenia. Spotkaniu towarzyszyło radosne kolędowanie przy akompaniamencie wielu instrumentów muzycznych.

„Pan Jezus rodził się w towarzystwie chórów anielskich. Tutaj też pojawiły się początkujące chóry anielskie i mam nadzieję, że wyrosną z tego grona geniusze, gdyż szkoła katolicka dba o pełny rozwój człowieka i o rozwój jego wiary” – powiedział metropolita poznański, dziękując dzieciom i młodzieży za występy.

Podkreślił, że zaprezentowany przez młodych koncert kolęd tradycyjnych i nowożytnych świadczy o tym, że śpiew jeszcze nie umarł.

Dzieci i młodzież reprezentujące społeczności poznańskich szkół katolickich m.in. Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki, Publicznego Liceum Ogólnokształcącego KSW im. bł. Natalii Tułasiewicz, Zespołu Szkół Salezjańskich w Poznaniu, Zespołu Szkół Zakonu Pijarów, Zespołu Szkół Urszulańskich w Poznaniu, Zespołu Szkół Sióstr Urszulanek SJK w Pniewach oraz Zespołu Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Śremie.

Archidiecezja poznańska w stolicy Wielkopolski prowadzi dwie szkoły: Katedralną Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I Stopnia oraz Katolicką Szkołę Podstawową im. św. Stanisława Kostki.

Ponadto na terenie archidiecezji funkcjonują cztery katolickie szkoły podstawowe, osiem katolickich gimnazjów i pięć szkół ponadpodstawowych. Placówki te prowadzą Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców oraz zgromadzenia zakonne salezjanów, pijarów, sióstr pasterek, sióstr urszulanek SJK, sióstr urszulanek Unii Rzymskiej oraz sióstr zmartwychwstanek.

msz / Poznań

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-01-19 12:57:14
miniaturka

Don Camillo - zestaw 5 filmów na DVD

„Don Camillo” – pięciotomowa saga już dostępna na DVD. Pięcioczęściowa, filmowa saga o księdzu Don Camillo, oparta na ponadczasowej prozie Giovanniego Guareschiego już dostępna na DVD w Polsce!
2018-01-19 13:17:48
miniaturka

Przemyśl: greko- i rzymskokatolicy wspólnie świętowali Jordan

Liturgia wschodnia poświęcenia wody bardzo wyraźnie mówi, że dziś Chrystus wchodzi do wody, dziś rozstępują się wody, dziś otwiera się niebo, dziś staje się ta rzeczywistość. – wyjaśnia abp Martyniak.
2018-01-19 13:51:52
miniaturka
play

Uwielbienie czyni cuda

Gośćmi Tematu Dnia byli Monika Borczon, manager zespołu La Pallotina i jego lider i założyciel ks. Andrzej Daniewicz SAC, którzy w rozmowie z Mateuszem Godkiem wyjaśniali, co nam daje uwielbienie.
2018-01-19 14:54:01
miniaturka

Ogłoszono konkurs na utwór do słów Jana Pawła II

W 2020 roku będziemy świętować jubileusz 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Centrum Myśli Jana Pawła II ogłosiło konkurs kompozytorski na utwór chóralny a cappella do wybranych słów Jana Pawła II.
2018-01-19 15:15:48
miniaturka

Konferencja i Msza św. w 5. rocznicę śmierci kard. Józefa Glempa

We wtorek 23 stycznia przypada 5. rocznica śmierci kard. Józefa Glempa. Z tej okazji Papieski Wydział Teologiczny organizuje w Domu Arcybiskupów Warszawskich konferencję „Prymas Józef Glemp: nowe fakty, nieznane dokumenty”.
2018-01-19 15:50:23
miniaturka

Ekumeniczne i międzyreligijne czytanie Księgi Wyjścia

W Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej odbył się 19 stycznia 10. Ekumeniczny Maraton Biblijny. Zainaugurowali go bp Roman Pindel z Kościoła katolickiego oraz ks. radca Waldemar Szajthauer z Kościoła ewangelicko-augsburskiego.