Strona główna
opoka.org.pl
2018-01-19 13:47
S. Zielińska / Salve TV

Uwielbienie czyni cuda

Gośćmi Tematu Dnia byli Monika Borczon, manager zespołu La Pallotina i jego lider i założyciel ks. Andrzej Daniewicz SAC, którzy w rozmowie z Mateuszem Godkiem wyjaśniali, co nam daje uwielbienie.

- Piosenki i teksty są mojego autorstwa. "Miłość nad Wisłą" to odpowiedź na Boga, który przychodzi w różny sposób i poprzez człowieka, poprzez Sakramenty i poprzez Słowo. Przychodzi w różnych miejscach. "Nad Wisłą" to taka nutka patriotyczna mówiąca o tym, że tu jest Ojczyzna, gdzie doświadczasz Miłości. Piosenki pokazują różne dotknięcia Miłości Bożej - mówił ks. Andrzej Daniewicz.

- Normalnie pracuję, na co dzień jestem urzędnikiem na etacie, natomiast La Pallotina to dla mnie działalność apostolska, diakonijna. Mam do tego wielkie serce. Wierzę, że Bóg obdarowuje talentem niektórych bardziej. Tych, którzy mają możliwość zaprezentowania światu coś, czego nie było. La Pallotina i ks. Andrzej zdecydowanie ten talent od Boga otrzymał. Chciałam się w to zaangażować, bo to dawanie światu nowej pieśni. Czuję, że być może to jest takie posłanie - dodawała Monika Borczon.

Jak podkreślała, "św. Pallotti zachęcał do tego, by Pallotyni współpracowali w dziełach apostolskich ze świeckimi".

Pytani co daje uwielbienie, mówili:

- Uwielbienie daje przemianę. To jest klucz. Metanoię... Można latami rozważać wiarę, zgłębiać różne formy działania i nie czuć się przemienionym, uwolnionym od jakiegoś problemu. Modlitwa uwielbienia ma ogromną energię przemiany, dlatego że człowiek wchodzi bezinteresownie w obecność Bożą. Robi się to z powodu Boga, a nie z powodu jakiejś intencji. Bóg sam jest intencją, celem - tłumaczył ks. Daniewicz.

- Wiem, że chwila autentycznego uwielbienia czyni cuda - zaznaczył.

Według niego, "trochę jest w nas opór, żeby stać się dzieckiem przed Bogiem".

- Spróbuj pójść za Jezusem i zobaczyć co się stanie - mówił.


LA PALLOTINA "Miłość nad Wisłą"

Premiera 22.01.2018 godz.18:00 w Centrum Promocji Kultury Praga Południe 

ul. Podskarbińska 2, Warszawa. ZAPRASZAMY!!!

WIĘCEJ: www.lapallotina.com


Źródło: Karolina Zaremba, Salve TVChrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-01-19 12:42:29
miniaturka

Prymas Polski na Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

„W różnorodności darów i charyzmatów chrześcijanie mogą stanowić jedno, jeszcze nie razem, ale w pragnieniu, w dążeniu ku jedności”- mówi abp Wojciech Polak zachęcając do modlitwy, do spotkania i podejmowania ekumenicznych dzieł.
2018-01-19 12:57:14
miniaturka

Don Camillo - zestaw 5 filmów na DVD

„Don Camillo” – pięciotomowa saga już dostępna na DVD. Pięcioczęściowa, filmowa saga o księdzu Don Camillo, oparta na ponadczasowej prozie Giovanniego Guareschiego już dostępna na DVD w Polsce!
2018-01-19 13:17:48
miniaturka

Przemyśl: greko- i rzymskokatolicy wspólnie świętowali Jordan

Liturgia wschodnia poświęcenia wody bardzo wyraźnie mówi, że dziś Chrystus wchodzi do wody, dziś rozstępują się wody, dziś otwiera się niebo, dziś staje się ta rzeczywistość. – wyjaśnia abp Martyniak.
2018-01-19 14:25:02
miniaturka

Poznań: spotkanie uczniów szkół katolickich z abp. Gądeckim

Około dwustu uczniów wraz z nauczycielami ze szkół katolickich działających w archidiecezji poznańskiej uczestniczyło w spotkaniu kolędowym z abp. Stanisławem Gądeckim.
2018-01-19 14:54:01
miniaturka

Ogłoszono konkurs na utwór do słów Jana Pawła II

W 2020 roku będziemy świętować jubileusz 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Centrum Myśli Jana Pawła II ogłosiło konkurs kompozytorski na utwór chóralny a cappella do wybranych słów Jana Pawła II.
2018-01-19 15:15:48
miniaturka

Konferencja i Msza św. w 5. rocznicę śmierci kard. Józefa Glempa

We wtorek 23 stycznia przypada 5. rocznica śmierci kard. Józefa Glempa. Z tej okazji Papieski Wydział Teologiczny organizuje w Domu Arcybiskupów Warszawskich konferencję „Prymas Józef Glemp: nowe fakty, nieznane dokumenty”.