Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-01-19 13:47
S. Zielińska / Salve TV

Uwielbienie czyni cuda

Gośćmi Tematu Dnia byli Monika Borczon, manager zespołu La Pallotina i jego lider i założyciel ks. Andrzej Daniewicz SAC, którzy w rozmowie z Mateuszem Godkiem wyjaśniali, co nam daje uwielbienie.

- Piosenki i teksty są mojego autorstwa. "Miłość nad Wisłą" to odpowiedź na Boga, który przychodzi w różny sposób i poprzez człowieka, poprzez Sakramenty i poprzez Słowo. Przychodzi w różnych miejscach. "Nad Wisłą" to taka nutka patriotyczna mówiąca o tym, że tu jest Ojczyzna, gdzie doświadczasz Miłości. Piosenki pokazują różne dotknięcia Miłości Bożej - mówił ks. Andrzej Daniewicz.

- Normalnie pracuję, na co dzień jestem urzędnikiem na etacie, natomiast La Pallotina to dla mnie działalność apostolska, diakonijna. Mam do tego wielkie serce. Wierzę, że Bóg obdarowuje talentem niektórych bardziej. Tych, którzy mają możliwość zaprezentowania światu coś, czego nie było. La Pallotina i ks. Andrzej zdecydowanie ten talent od Boga otrzymał. Chciałam się w to zaangażować, bo to dawanie światu nowej pieśni. Czuję, że być może to jest takie posłanie - dodawała Monika Borczon.

Jak podkreślała, "św. Pallotti zachęcał do tego, by Pallotyni współpracowali w dziełach apostolskich ze świeckimi".

Pytani co daje uwielbienie, mówili:

- Uwielbienie daje przemianę. To jest klucz. Metanoię... Można latami rozważać wiarę, zgłębiać różne formy działania i nie czuć się przemienionym, uwolnionym od jakiegoś problemu. Modlitwa uwielbienia ma ogromną energię przemiany, dlatego że człowiek wchodzi bezinteresownie w obecność Bożą. Robi się to z powodu Boga, a nie z powodu jakiejś intencji. Bóg sam jest intencją, celem - tłumaczył ks. Daniewicz.

- Wiem, że chwila autentycznego uwielbienia czyni cuda - zaznaczył.

Według niego, "trochę jest w nas opór, żeby stać się dzieckiem przed Bogiem".

- Spróbuj pójść za Jezusem i zobaczyć co się stanie - mówił.


LA PALLOTINA "Miłość nad Wisłą"

Premiera 22.01.2018 godz.18:00 w Centrum Promocji Kultury Praga Południe 

ul. Podskarbińska 2, Warszawa. ZAPRASZAMY!!!

WIĘCEJ: www.lapallotina.com


Źródło: Karolina Zaremba, Salve TVChrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej


Podziel się tym materiałem z innymi: