Strona główna
opoka.org.pl
2021-05-06 09:27
Biuro Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

Australia: Rocznica konsekracji Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kesyborough

Dziękczynnie za 15. lat konsekracji Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przeżywała wspólnota wiernych w Keysborough (Melbourne). 1 maja 2021 r. na uroczyste dziękczynienie przybył i Mszy świętej dziękczynnej przewodniczył abp Peter A. Comensoli, ordynariusz diecezji Melbourne.

Foto Galeria

W wygłoszonym słowie Arcybiskup wyraził podziw dla kościoła polskiego w Keysborough a także wdzięczność Bogu za dar kościoła dedykowanego Miłosierdziu Bożemu. We Mszy świętej wierni modlili się za budowniczych kościoła, sponsorów, darczyńców sanktuarium oraz za wspólnotę modlących się w kościele w Keysborough wiernych języka polskiego i angielskiego.

Na uroczystości przybył Prowincjał chrystusowców posługujących Polonii w Australii i Nowej Zelandii ks. Tadeusz Przybylak SChr, ks. Marian Szeptak SChr duszpasterz Polonii z St. Albans i Gelong oraz przedstawiciele dyplomacji polskiej J.E. Pan Ambasador RP w Canberze Michał Kołodziejski, Konsul Honorowy RP w Melbourne Andrzej Soszyński a także Pani Prezes Federacji Polskich Organizacji w Wiktorii Elżbieta Dziedzic.

Na zakończenie uroczystości słowa wdzięczności wypowiedział kustosz i rektor Sanktuarium Miłosierdzia Bożego ks. Kamil Życzyński SChr.

Radość 15. lecia kościoła przedłużona była o życzliwe spotkanie przy herbacie i kawie w kawiarence kościoła na którym to pozostał gość specjalny ks. Abp Peter A. Comensoli.

Przypomnijmy, że w 2006 roku, dokładnie 22 kwietnia, konsekracji Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Keysborough dokonał J.E. (…) w obecności Delegata KEP ds. Polonii Bpa Ryszarda Karpińskiego.

Kolejnymi przełożonymi Sanktuarium Miłosierdzia Bożego byli chrystusowcy: ks. Maksymilian Szura, ks. Kazimierz Bojda, ks. Grzegorz Gaweł, ks. Artur Botur a obecnie funkcję Duszpasterza Polonii a zarazem Rektora Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Keysborough pełni ks. Kamil Żyłczyński.

ks. M. Sokołowski SChr

fot.: Małgorzata Moszczyńska, Stanisław Imosa, ks. Mariusz Sokołowski SChr

Za: http://australia.chrystusowcy.org/

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2021-05-05 17:28:14
miniaturka

Jak przełamać przekonanie, że etyka szkodzi gospodarce?

„Kard. Wyszyński uczył, że mamy wykonywać swoją pracę jako współudział w Bożym dziele stwarzania świata. Ta dobra praca – praca inżyniera, robotnika – to jest coś, co może być naszym polskim brandem” – uważa Marek Oktaba z Powszechnego Uniwersytetu Nauczania Chrześcijańsko-Społecznego.
2021-05-06 08:42:30
miniaturka

Papież: kontemplacja jest „oddechem” naszej relacji z Bogiem

Kontemplacja nie jest czymś zastrzeżonym dla mistyków, ale należy do istoty życia duchowego każdego chrześcijanina. Nie jest jakimś działaniem, ale „sposobem istnienia” - powiedział Papież podczas katechezy środowej
2021-05-06 08:55:09
miniaturka

Karol de Foucauld uosobieniem powołania Kościoła

Ogłoszona we wtorek kanonizacja Karola de Foucauld będzie wielkim dniem dla Kościoła w Algierii – uważa abp Paul Desfarages, arcybiskup Algieru i przewodniczący Episkopatu Afryki Północnej. Ten święty jest wzorem tego, jak może wyglądać misja chrześcijanina w dzisiejszym świecie
2021-05-06 10:15:27
miniaturka

Katolicka szkoła releguje uczennicę organizującą proaborcyjne demonstracje

Po decyzji o relegowaniu ze szkoły uczennicy organizującej proaborcyjne i antykatolickie demonstracje, którą podjęła Dyrekcja Zespołu Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku, rozpętała się nagonka w lewicowych mediach
2021-05-06 10:42:23
miniaturka

PKWP: niepokojąca liczba księży zmarła w Ameryce Łacińskiej po zarażeniu się COVID-19

Od początku pandemii w 2020 roku do marca 2021 roku 245 księży i ​​zakonników zmarło w Meksyku z powodu komplikacji związanych z COVID-19. Jak informuje stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, w innych krajach Ameryki Łacińskiej sytuacja również jest poważna.
2021-05-06 10:54:12
miniaturka

25-letnia Malijka urodziła... dziewięcioraczki!

Halima Cisse z Mali, urodziła w szpitalu w Maroku dziewięcioro dzieci. Ciąża wskazywała na siódemkę niemowląt, jednak dzień porodu okazał się dla młodej Halimy, jak i dla lekarzy, niespodzianką. To prawdopodobnie druga taka ciąża w historii. Na szczęście 25-letnia matka i jej dzieci czują się dobrze.