Strona główna
opoka.org.pl
2021-05-06 10:50
AC

25-letnia Malijka urodziła... dziewięcioraczki!

Halima Cisse z Mali, urodziła w szpitalu w Maroku dziewięcioro dzieci. Ciąża wskazywała na siódemkę niemowląt, jednak dzień porodu okazał się dla młodej Halimy, jak i dla lekarzy, niespodzianką. To prawdopodobnie druga taka ciąża w historii. Na szczęście 25-letnia matka i jej dzieci czują się dobrze.

Autor/źródło: facebook.com

Halima Cisse urodziła 4 maja we wtorek dziewięcioro dzieci. Ciąża 25-letniej Halimy zafascynowała Malijczyków i przyciągnęła uwagę przywódców. W marcu lekarze stwierdzili, że Cisse potrzebuje specjalistycznej opieki. Władze wysłały ją wówczas do Maroka, gdzie noworodki przyszły na świat. Miało być ich siedmioro. Okazało się, że jest jeszcze dwójka maluchów. Jak czytamy na stronie PMNews, dzieci przyszły na świat przez cesarskie cięcie. „Noworodki, pięć dziewczynek i czterech chłopców, a także ich matka czują się dobrze” - powiedziała w oświadczeniu minister zdrowia Mali, Fanta Siby.

Taka ciąża jest bardzo rzadka. Prawdopodobnie jest to druga taka ciąża w historii. Jak podaje portal rozgłośni „Głos Ameryki”, Fanta Siby złożyła gratulacje „zespołom medycznym z Mali i Maroka, których profesjonalizm jest źródłem szczęśliwego wyniku tej niezwykłej ciąży”.

źródło: PMNews


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-05-06 09:34:32
miniaturka

Australia: Rocznica konsekracji Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kesyborough

Dziękczynnie za 15. lat konsekracji Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przeżywała wspólnota wiernych w Keysborough (Melbourne). 1 maja 2021 r. na uroczyste dziękczynienie przybył i Mszy świętej dziękczynnej przewodniczył abp Peter A. Comensoli, ordynariusz diecezji Melbourne.
2021-05-06 10:15:27
miniaturka

Katolicka szkoła releguje uczennicę organizującą proaborcyjne demonstracje

Po decyzji o relegowaniu ze szkoły uczennicy organizującej proaborcyjne i antykatolickie demonstracje, którą podjęła Dyrekcja Zespołu Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku, rozpętała się nagonka w lewicowych mediach
2021-05-06 10:42:23
miniaturka

PKWP: niepokojąca liczba księży zmarła w Ameryce Łacińskiej po zarażeniu się COVID-19

Od początku pandemii w 2020 roku do marca 2021 roku 245 księży i ​​zakonników zmarło w Meksyku z powodu komplikacji związanych z COVID-19. Jak informuje stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, w innych krajach Ameryki Łacińskiej sytuacja również jest poważna.
2021-05-06 10:56:05
miniaturka

Portugalia: W obchodach 13 maja w Fatimie weźmie udział do 7500 osób

Zaplanowane na 13 maja uroczystości w Fatimie odbędą się z udziałem wiernych po jednorocznej przerwie. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią w uroczystościach będzie mogło wziąć udział maksymalnie 7500 uczestników
2021-05-06 11:10:19
miniaturka

Ekologia, czyli religia Gai. Czy to nowa forma bałwochwalstwa?

Ekologia stała się ponadświatową pseudoreligią. Ta religia ma bóstwo: Gaję, Ziemię. Ma swoje święta religijne, a Dzień Ziemi jest jej Pięćdziesiątnicą. Ma namiastkę życia sakramentalnego, a także wpaja zasady moralne. Czy rzekomo świecki świat nie zamienił prawdziwej religii na nową formę bałwochwalstwa? – pisze George Weigel.
2021-05-06 11:25:44
miniaturka

Polskie lotniska w gotowości na koniec pandemii

O funkcjonowaniu polskich portów lotniczych w okresie pandemii, strategii powrotu do normalnego działania i sytuacji lotnisk lokalnych – ze Stanisławem Wojterą, prezesem Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”, rozmawia Janusz Grobicki.