Strona główna
opoka.org.pl
2019-05-25 19:14
Waldemar Wesołowski

4 neoprezbiterów w Legnicy

W sobotę 25 maja biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski udzielił święceń prezbiteratu czterem diakonom.

- Nie jesteście ze świata, ale jesteście posłani do świata. Będziecie znakiem, któremu sprzeciwiać się będą – powiedział biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski w homilii, podczas mszy św., w czasie której której udzielił święceń kapłańskich czterem diakonom.

Ks. Roman Charkot, ks. Michał Kamiński, ks. Mateusz Maleńczuk, ks. Tomasz Piątkowski  to neoprezbiterzy, którzy już wkrótce zasilą szeregi duszpasterzy diecezji legnickiej.Uroczystość święceń odbyła się w sobotę 25 maja południe w legnickiej Katedrze. Wzięli w niej udział: biskup Marek Mendyk, przełożeni seminarium i pracownicy kurii biskupiej, księża z diecezji, siostry zakonne, rodzice i krewni oraz liczna rzesza wiernych z parafii i przyjaciół.

Biskup legnicki nawiązując do czytania z księgi Izajasza wskazał na obecność Ducha, który namaszcza i posyła. – Te słowa odnoszą się do Jezusa. On przypomniał je w synagodze w Nazarecie. Ten Duch Boga jest nad Jezusem zawsze, cokolwiek Jezus będzie czynił, a zwłaszcza podczas męki śmierci i zmartwychwstania. To wszystko jest działaniem Boga – mówił bp Kiernikowski.

Zaznaczył też, że również człowiek otrzymuje Ducha Bożego. To taki boży program w nas. On sprawia, że człowiek staje się odmienny od tego, co jest wokół, co jest w świecie. - Ten duch sprawia, że człowiek staje się świadkiem innej mocy, innego światła, jedynej Prawdy, której często świat nie chce przyjąć. Jezus na sobie to wszystko przeżył. Dziś stoi przed wami pytanie: czy chcesz w to wejść?

- Wy wchodzicie w tę prawdę. Będziecie nieść prawdę, której świat będzie się sprzeciwiał. Będą jednak tacy, którzy tę prawdę przyjmą. Będziecie nieść dobrą nowinę, będziecie sprawować sakramenty, macie nieść pomoc. Niech Duch Jezusa uzdalnia was do tego – podkreślił bp Kiernikowski. Na zakończenie zawierzył neoprezbiterów Matce Bożej Wspomożyciele Wiernych. – Uczcie się od Niej mówić „niech mi się stanie”. Tego wam życzymy.

Neoprezbiterzy w niedzielę w swoich rodzinnych parafiach odprawili swoje prymicje, a po krótkim urlopie zostaną skierowani do pracy duszpasterskiej w wyznaczonych parafiach.

Ks Waldemar Wesołowski

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy