Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-05-25 12:05
MG / Redemptoris Missio

Bieg "Nogami po Czarnym Lądzie"

25 maja w godzinach popołudniowych Fundacja „Redemptoris Missio” organizuje w Poznaniu bieg "Nogami po Czarnym Lądzie".

Autor/źródło: Fundacja Redemptoris Missio

To już trzecia edycja tego biegu. Tradycyjnie zbieramy na rehabilitację podopiecznych misji z Republiki Środkowoafrykańskiej. W tym roku zmieniamy miejsce Biegu - odbędzie się on w urokliwym Lesie Dębińskim.


Mamy już zamkniętą listę startową, ale dla zainteresowanych jest możliwy też udział w biegu wirtualnym zorganizowanym w dowolnym miejscu – wystarczy do nas przesłać zdjęcie z tego wydarzenia. Wszystkich Poznaniaków zachęcamy do kibicowania naszym biegaczom. Dzięki poprzednim edycjom biegu udało się nam zakupić obuwie ortopedyczne dla dzieci oraz opłacić rehabilitację niepełnosprawnym podopiecznym misji w Republice Środkowoafrykańskiej . W kraju tym od wielu lat toczy się wojna domowa, nie funkcjonuje w nim większość urzędów i szkół. Pomimo wielu problemów misja ta istnieje i dzięki wsparciu ludzi dobrej woli pomaga niepełnosprawnym. Ich sytuacja jest w Afryce bardzo trudna. Do dzisiaj na wsiach wierzy się, że niepełnosprawność dziecka jest wynikiem złych czarów rzuconych na całą rodzinę.


Wszystkie środki zebrane na biegu zostaną przekazane na rzecz misji w Republice Środkowej Afryki. Bieg odbywa się dzięki naszym sponsorom i zaangażowaniu czwórki wolontariuszy, studentów Uniwersytetu Medycznego;  Marii Warchoł, Anny Kręcichwost, Julii Buxakowskiej i Bartosza Mroczyka.


Bieg „Nogami po Czarnym Lądzie został objęty honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Poznania,  Rektora Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz przez Prezesa Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.


W tym roku przewidywane są:


-bieg na dystansie 5 km


-bieg na dystansie 10 km


-biegi dziecięce


-zawody Nordic Walking na dystansie 5 km


Program


14:00 - 17:00 odbiór numerów startowych w Biurze Zawodów


16:00 – rozgrzewka dla dzieci


16:15 - start biegów dziecięcych


17:00 - rozgrzewka dla dorosłych


17:15 – start biegów na dystansie 5 km i 10 km i nordic walking


19:00 - Zakończenie​


Po zakończeniu biegu wśród uczestników zostaną rozlosowane nagrody. Dla wszystkich uczestników - atrakcyjne pakiety startowe.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: misje, Poznań, Afryka, Republika Środkowoafrykańska, bieg