Strona główna
opoka.org.pl
2022-04-15 21:57
KWK

ŻYCZENIA WIELKANOC 2022

„Jeśli bowiem wierzymy, że Jezus istotnie umarł i zmartwychwstał, to również tych, którzy umarli w Jezusie, Bóg wyprowadzi wraz z Nim”. 1 Tes 4, 14

Autor/źródło: Pixabay, Sarah_Loetscher, licencja: CC0

Już niebawem święta wielkanocne. Wielki Czwartek poprzez tajemnicę Eucharystii wprowadzi nas w klimat dziękczynienia za dzieło paschalne. Zaduma Wielkiego Piątku wypełniona spojrzeniem na mękę i śmierć Chrystusa. Następnie Wielka Sobota przemawiająca do nas ciszą i oczekiwaniem. Wreszcie radość poranka zmartwychwstania i radosny śpiew Alleluja, który umacnia nadzieję.

Drodzy Przyjaciele, Bracia i Siostry, niech ten czas paschalny umocni wiarę nas wszystkich. Życzmy sobie nawzajem, abyśmy jeszcze z większą odpowiedzialnością i świadomością przeżywali orędzie Chrystusa. Dołóżmy wszelkich starań, aby Chrystusowe zawołanie „Pokój Wam!” poprzez naszą posługę dotarło do jak największej ilości ludzi.

Chrystus zwyciężył zło i śmierć! Przynosi światu pokój. Jego męka, śmierć i zmartwychwstanie stanowią fundament naszej wiary. Niech to radosne orędzie rozbrzmiewa w Waszych sercach i umysłach. Błogosławiony czas świąt niech przyniesie nam odrobinę wytchnienia i umocnienie w posługiwaniu dla Chrystusowego Kościoła.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2022-04-11 20:14:42
miniaturka

Kongres Młodzieży Polonijnej online

W sobotę, 9 kwietnia odbył się kolejny Kongres Młodzieży Polonijnej online z modlitwą o pokój w Ukrainie. Podczas spotkania młodzi przywitali bpa Piotra Turzyńskiego, nowego Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej oraz podziękowali bp. Wiesławowi Lechowiczowi, który pełnił tę funkcję przez minione 11 lat. Dziękujemy za Waszą obecność!
2022-04-12 10:00:37
miniaturka

Materiały liturgiczne na tegoroczne Triduum Paschalne

Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski podjęła prace dotyczące przebiegu liturgii Triduum Paschalnego w roku 2022
2022-04-13 13:18:41
miniaturka

Życzenia wielkanocne skierowane do Polonii

Bp Piotr Turzyński, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej skierował słowa życzeń do Polonii i Polaków żyjących poza granicami naszego kraju: Życzę, aby te święta zwycięstwa Chrystusa nad złem, cierpieniem i śmiercią przyniosły sercom pokój i głęboką nadzieję. Niech Chrystus, który jest Panem historii i Panem naszych losów, zatrzyma wojnę i uleczy rany. Niech pozwoli nam cieszyć się pokojem.
2022-04-19 11:54:07
miniaturka

Ostatnia Pierwsza Dama II Rzeczypospolitej spocznie w Panteonie Wielkich Polaków

W piątek 22 kwietnia 2022 rozpoczną się UROCZYSTOŚCI ŻAŁOBNO – POGRZEBOWE w POLSCE Pani Prezydentowej Karoliny Kaczorowskiej, Małżonki ostatniego Prezydenta II Rzeczypospolitej. Mszy świętej pogrzebowej w sobotę o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie będzie przewodniczył Kardynał Kazimierz Nycz - Metropolita Warszawski. Homilia wygłosi Biskup Polowy Wojska Polskiego - Bp Wiesław Lechowicz.
2022-04-19 13:15:32
miniaturka

KIOD z wykładem dla kapłanów diecezji zamojsko - lubaczowskiej

We wtorek, 19 kwietnia 2022 r. Kościelny Inspektor Ochrony Danych wygłosił on-line wykład o ochronie danych osobowych dla kapłanów diecezji zamojsko-lubaczowskiej.
2022-04-21 10:52:18
miniaturka

Spotkanie Rektorów i Koordynatorów PMK

W środę, 20 kwietnia bp Piotr Turzyński, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej spotkał się z Rektorami Polskich Misji Katolickich i Koordynatorami duszpasterstw polskojęzycznych poza granicami naszego kraju. W spotkaniu wzięli udział księża min. z Anglii, Francji, Niemiec, Austrii, Włoch, Hiszpanii, Szwajcarii, Szkocji, Irlandii ale także z dalekiej Australii, Brazylii, Argentyny, Stanów Zjednoczonych, a także z Japonii, Turcji i Cypru i Rumunii. Było to pierwsze spotkanie z nowym Delegatem i odbył się na platformie Zoom.