Strona główna
opoka.org.pl
2018-06-10 09:58
Waldemar Wesołowski

X Marsz dla Życia i Rodziny w Legnicy

“Polska rodziną silna” – pod takim hasłem ulicami Legnicy przeszedł już po raz 10. Marsz dla Życia i Rodziny.


Marsz poprzedziła konferencja naukowa poświęcona encyklice Pawła VI Humanae Vitae, o moralnych zasadach przekazywania życia ludzkiego oraz Eucharystia pod przewodnictwem biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego.

Po wspólnej modlitwie z kościoła Matki Bożej Królowej Polski Marsz wyruszył w kierunku sanktuarium św. Jacka, miejsca Wydarzenia Eucharystycznego. W drzwiach świątyni pielgrzymów powitał proboszcz ks. Andrzej Ziombra. Następnie wygłosił on krótką katechezę dotyczącą Cudu Eucharystycznego.

- Jestem już po raz 10. Na marszu, w ten sposób chcę wyrazić moje poparcie dla troski o życie od poczęcia do naturalnej śmierci – powiedziała Ewa z Legnicy. Pani Ewa jest jedną z inicjatorek comiesięcznych Mszy św. odprawianych w intencji o poszanowanie ludzkiego życia i zaprzestanie aborcji, jakie odprawiane są w każdą pierwszą sobotę miesiąca w parafii św. Joachima i Anny.

Również Andrzej, mąż p. Ewy, już 10 raz maszerował po ulicach Legnicy. – Każde życie jest wyjątkowym darem Bożym, dlatego każdemu życiu należy się szacunek i obrona. Mój udział jest również pokazanie sprzeciwu wobec braku szacunku dla życia, jaki widzimy w dzisiejszym świecie – powiedział.

- Warto żyć, warto cieszyć się życiem, warto być szczęśliwym – wyznała p. Karolina z Legnicy, która przyszła na marsz wraz z dziećmi. – Rodzina i dzieci to moje spełnienie życia. Dzieci są dla mnie błogosławieństwem i darem, który ubogaca i wypełnia życie – dodała.

Na marszu była także wielodzietna rodzina z Prochowic. Daniel i Anna mają czworo dzieci, piąte w drodze. – Naszą obecnością chcemy pokazać, że dla nas rodzina jest ważna. Smuci nas utrata poczucia wartości rodziny, więzi rodzinnych we współczesnym świecie. Wiemy, że tym bardziej musimy szukać siły w Bogu – mówią rodzice. Dla najstarszej córki Weroniki rodzina jest największą wartością. – Dzięki niej się rozwijam i uczę się podejmowania właściwych decyzji w życiu – powiedziała.

Kolejnym punktem spotkania była adoracja Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po litanii zaproszeni małżonkowie podzielili się swoimi świadectwami dotyczącymi sposobów realizacji  miłości małżeńskiej i odpowiedzialnego rodzicielstwa.

Spotkanie zakończyła wspólna agapa.

kswwWięcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy