Strona główna
opoka.org.pl
2018-06-10 11:12
bp Marek Mendyk

Wychowawca chrześcijański w procesie rozeznawania powołania.

List Pasterski Episkopatu Polski na VIII Tydzień Wychowania: 9-15 września 2018 r.

Autor/źródło: Anna Bajon, licencja: CC0

Tydzień Wychowania to inicjatywa Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski i Rady Szkół Katolickich.

Jego tematyka będzie nawiązywać do hasła 15. Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów: Młodzież, wiara i rozeznanie powołania, mającego odbyć się w Rzymie w październiku tego roku.

Tydzień Wychowania obchodzony jest we wrześniu każdego roku w tygodniu poprzedzającym Święto Stanisława Kostki, Patrona dzieci i młodzieży.

Inicjatywa Tygodnia Wychowania została pomyślana jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, jako forma zwrócenia uwagi wszystkich ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania jako pomoc w szukaniu prawdy, która jest fundamentem wychowania.


Strona Tygodnia Wychowania działa przez cały rok; prezentuje materiały przydatne w misji nauczycieli, wychowawców, rodziców, katechetów i tych wszystkich, którym prawdziwy i pełny rozwój dzieci i młodzieży leży na sercu.

Pomoce dydaktyczne dostępne na stronie internetowej, a także płyta z prelekcjami. Tradycją jest, że księża biskupi kierują na rozpoczynający się rok szkolny i katechetyczny okolicznościowy list pasterski odczytywany w niedzielę na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.


Więcej materiałów na stronie:

http://tydzienwychowania.plWięcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy