Strona główna
opoka.org.pl
2021-04-12 12:46
Duszpasterstwo Emigracji Polskiej

Wielkanoc we wspólnotach Polskiej Misji Katolickiej we Francji

Tegoroczna Wielkanoc również była inna niż te sprzed pandemii. Mimo to, z zachowaniem obostrzeń, możliwe było przeżywanie w kościołach tego szczególnego dla chrześcijan czasu. Oto kilka migawek z mediów społecznościowych polskich wspólnot w Aulnay-Sous-Bois, Paryżu XIX (Belleville), Grenoble-Échirolles i Argenteuil.

Więcej informacji i zdjęć można znaleźć na stronach i w mediach społecznościowych polskich parafii i wspólnot we Francji.

Polska parafia personalna w Aulnay-sous-Bois 

CHRYSTUS NAPRAWDĘ ZMARTWYCHWSTAŁ”

 „W tę noc zmartwychwstania wszystko rozpoczyna się znowu od «początku»; stworzenie odzyskuje swe autentyczne znaczenie w planie zbawienia. Jest to jakby nowy początek historii i kosmosu, albowiem Chrystus zmartwychwstał «jako pierwociny spośród tych, co pomarli» (1 Kor 15, 20). On, «ostatni Adam», stał się «duchem ożywiającym» (1 Kor 15, 45).

Nawet grzech naszych prarodziców jest opiewany w orędziu wielkanocnym jako felix culpa: «O, szczęśliwa wina, skoro ją zgładził tak wielki Odkupiciel!» Gdzie wzmógł się grzech, tam jeszcze obficiej rozlała się łaska, a «kamień odrzucony przez budujących stał się kamieniem węgielnym» (Psalm responsoryjny) niezniszczalnej budowli duchowej.

W tę świętą noc narodził się nowy lud, z którym Bóg zawarł wieczne przymierze we krwi Słowa wcielonego, ukrzyżowanego i zmartwychwstałego.”

Jan Paweł II , 19 IV 2003 — Wigilia Paschalna w Bazylice św. Piotra

Niedziela Wielkanocna - Foto galeria

Więcej informacji na stronie Parafii..


Polska Parafia Belleville w Paryżu - Kaplica Matki Bożej z Bellevillu – Królowej Rodzin

5 allée Gabrielle D’Estrée.

Życzenia Wielkanocne 2021

Wszystkim parafianom życzę doświadczenia wolności i radości płynących ze Zmartwychwstania Chrystusa oraz spotkań w gronie bliskich i przyjaciół. Niech Zmartwychwstały uczy nas jak wybierać większe dobro.

Foto Galeria

Więcej informacji..


Polska Parafia w Grenoble-Échirolles

Chrystus zmartwychwstał. Alleluja! Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja!

Pozdrawiajmy się tym chrześcijańskim pozdrowieniem, które jest też wyznaniem naszej wiary.

 Moi drodzy, życzę Wam i Waszym bliskim tutaj we Francji jak i w Polsce, aby Zmartwychwstały Chrystus, który przynosi nam nadzieję zmartwychwstania był obecny w Waszym/Naszym życiu każdego dnia. By On, który jest Światłością świata był także dla Was/Nas Światłem, które rozświetla wszelkie trudności życia i daje nadzieję na pokonanie zła i grzechu. Niech Chrystus żyje pośród Was/Nas gdziekolwiek się znajdujemy, by zawsze miał mieszkanie w Waszym/Naszym domu i Waszym/Naszym sercu. Wesołego Alleluja!

Foto Galeria

Więcej informacji..


Parafia Polska przy Kosciele Sw. Bernadetty w Argenteuil

290, Avenue Jean Jaures

 95100 Argenteuil, Francja

Msze Święte odbywają się w niedziele o godz 8.30 , 10.00 ,11.30 (na okres obostrzen)

Foto Galeria - Święconka

Więcej informacji..

Za; Polskifr.fr

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2021-04-07 16:19:05
miniaturka

Kard. Kasper: Hans Küng przed śmiercią pojednał się z Kościołem

Zmarły 6 kwietnia teolog Hans Küng, któremu w 1979 roku Kongregacja Nauki Wiary odebrała prawo nauczania w imieniu Kościoła katolickiego, przed śmiercią pojednał się z Kościołem. Powiedział o tym w rozmowie z „Corriere della Sera” niemiecki kardynał Walter Kasper.
2021-04-08 08:55:02
miniaturka

Prodemokratyczny „strajk wielkanocnych pisanek” w Birmie

Tysiące ludzi wyszło na ulice birmańskich miast w tzw. strajku wielkanocnych pisanek. Chrześcijanie, muzułmanie, hinduiści i buddyści maszerowali wspólnie trzymając w rękach jajka z prodemokratycznymi hasłami, ustawiane one były także wzdłuż trasy przemarszu i wręczane żołnierzom.
2021-04-08 09:21:26
miniaturka

Hans Küng pojednał się z Kościołem?

Najczęściej czytany niemieckojęzyczny teolog katolicki obok Josepha Ratzingera. Przez dziesięciolecia był nade wszystko uważany, ku swemu, jak sam wyznał, rozczarowaniu, za krytyka Kościoła i papieża par excellence. Czy Hans Küng pojednał się przed śmiercią z Kościołem?
2021-04-08 09:54:11
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Apostołowie bez Krzyża nie zrozumieliby misji Jezusa. Bez Zmartwychwstania nie zrozumieliby Krzyża. Poznali też lepiej siebie i swoje słabości. Szczególnie mocno doświadczył tego Piotr. Bez znajomości własnych ograniczeń i potrzeby pomocy Boga w ich przezwyciężaniu, nie można być apostołem.
2021-04-08 09:54:29
miniaturka

Organizacje pro-life w Wielkiej Brytanii wzywają do delegalizacji aborcji domowej

Koalicja dziewięciu organizacji pro-life wezwała rząd Wielkiej Brytanii do delegalizacji aborcji farmakologicznej, którą w związku z pandemią Covid-19 można dokonać w domu. Trwający w Wielkiej Brytanii proceder uśmiercania dziecka na życzenie obrońcy życia określili mianem okrutnego eksperymentu.
2021-04-08 10:17:34
miniaturka

Pierwsze urodziny #FakeHuntera Polskiej Agencji Prasowej

Dziś mija rok od powstania serwisu #FakeHunter, którego zespół podjął się trudnej walki z falą dezinformacji zalewającą przede wszystkim media społecznościowe. W ciągu tego czasu serwisowi udało się zweryfikować ponad 1150 informacji, w tym zdemaskować ok. 900 fake newsów, głównie dotyczących koronawirusa i szczepień. Projekt został uruchomiony przez PAP wspólnie z GovTech Polska.