Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-01-05 13:35
S. Zielińska / Salve TV

Wielbłąd w Warszawie - Kulisy Orszaku Trzech Króli

Gośćmi Tematu Dnia były Jolanta Skwarek, rzecznik prasowy Fundacji Orszak Trzech Króli i Barbara Trzeciak, koordynator warszawskiego Orszaku Trzech Króli, które opowiedziały o kulisach tego wydarzenia.

- Trzej Królowie byli tymi, dzięki którym objawił się nam Pan Jezus. Wyczytali z gwiazd informację, że narodził się Jezus i czeka w Betlejem. Korzystali z tej mądrości i udali się za gwiazdą - mówiła Jolanta Skwarek.

- W Warszawie przygotowania zaczynają się już po orszaku. A gorący czas zaczyna się we wrześniu - opowiadała Barbara Trzeciak

Jak podkreślała koordynator warszawskiego Orszaku, to wydarzenie jest robione "po to, by ewangelizować, ale też dobrze się bawić, spędzić czas z rodziną, a nie siedzieć przed telewizorem".

- Warto jest pójść i pokazać, że kultura chrześcijańska jest fajna, radosna, wesoła - mówiła Trzeciak.

- Zainteresowanie mediów jest bardzo duże. Co nas bardzo cieszy, to są różne media, nie tylko katolickie. To pokazuje, że orszak jest inicjatywą dla wszystkich i każdy znajdzie coś dla siebie - zaznaczyła Skwarek.


Źródło: Karolina Zaremba, Salve TVChrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: ewangelizacja, Boże Narodzenie, Trzech Króli, Orszak Trzech Króli, Objawienie Pańskie