Strona główna
opoka.org.pl
2018-01-05 13:02
S. Zielińska / KAI

Koszalin-Padeborn: Młodzież połączy aplikacja dla pokoju

Koszalińskie duszpasterstwo młodzieży we współpracy z młodzieżą z niemieckiej archidiecezji Paderborn przygotowało aplikację na telefon pn. "Onword".

Autor/źródło: Pixabay, StockSnap, licencja: CC0

Aplikacja pomoże pokonywać młodym Europejczykom bariery w sferze wiary w Boga i wspólnoty międzyludzkiej.

Jest ona pomocą duszpasterską dla księży i liderów współpracujących z młodzieżą i ma być impulsem do comiesięcznych rozważań słowa Bożego oraz dotyczących pokoju na świecie. Każdego pierwszego dnia miesiąca przekaże odbiorcy krótkie motto i "List do ciebie" zachęcający do aktywnego życia wspólnotowego w oparciu o słowo z Pisma św.

Publikowana jest w 17 językach, także po polsku. Można ją pobrać za darmo w Sklepie Play.

Aplikacja skierowana jest szczególnie do młodzieży, która w wakacje spotka się w Koszalinie w ramach międzynarodowego projektu "Go4Peace", którego celem jest budowa pokoju na świecie.

Młodzież z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej zna projekt, ponieważ w ubiegłym roku uczestniczyła w obozie międzynarodowym "Go4Peace" w albańskiej Szkodrze, gdzie pomagała m.in. przy odbudowie domu dla ubogiej rodziny chrześcijańskiej, remontowała szkołę i wykonywała prace społeczne.

Jak informuje ks. Andrzej Zaniewski, duszpasterz młodzieży diecezji koszalińsko-kłobrzeskiej, organizatorzy z niemieckiej archidiecezji Paderborn zaproponowali, by kolejne spotkanie pod hasłem „Go4Peace” odbyło się w Koszalinie 10-20 sierpnia 2018 roku. W tym czasie młodzież całej Europy będzie się uczyć się przeżywać swoją wiarę, jak również wyrażać ją poprzez zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności.

Szczegółowe informacje o zapisach organizatorzy umieścili na stronie internetowej projektu www.pieces4peace.net/de/.

km / Koszalin

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-01-05 11:40:06
miniaturka

Rusza 5. edycja akcji PoKolędzieJP2

Już po raz piąty, w ramach akcji PoKolędzieJP2, schole i chóry odwiedzą hospicja, więzienia, szpitale i domy dziecka, dzieląc się z ich mieszkańcami radością Bożego Narodzenia.
2018-01-05 12:06:00
miniaturka

7 stycznia – święcenia biskupa nominata Andrzeja Iwaneckiego

Biskup nominat Andrzej Iwanecki otrzyma święcenia biskupie w Święto Chrztu Pańskiego, 7 stycznia 2018 r. o godz. 12.30 w katedrze gliwickiej.
2018-01-05 12:42:47
miniaturka

Kraków: znana jest data beatyfikacji Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej

Służebnica Boża Hanna Chrzanowska zostanie ogłoszona błogosławioną w sobotę 28 kwietnia podczas uroczystości w bazylice Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.
2018-01-05 13:39:29
miniaturka
play

Wielbłąd w Warszawie - Kulisy Orszaku Trzech Króli

Gośćmi Tematu Dnia były Jolanta Skwarek, rzecznik prasowy Fundacji Orszak Trzech Króli i Barbara Trzeciak, koordynator warszawskiego Orszaku Trzech Króli, które opowiedziały o kulisach tego wydarzenia.
2018-01-05 14:19:15
miniaturka

Papieska intencja na styczeń: za chrześcijan w Azji

Zgodnie z papieską intencją w styczniu mamy się modlić, „aby w krajach azjatyckich chrześcijanie, wraz z innymi mniejszościami religijnymi, mogli żyć swoją wiarą w pełnej wolności”.
2018-01-05 14:40:55
miniaturka

ŚDM Panama: 10 kroków w drodze na spotkanie młodych

Wraz z początkiem 2018 r. Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży w Panamie proponuje młodzieży na świecie 10 kroków, które pomogą w przygotowaniach do przyszłorocznego spotkania.