Strona główna
opoka.org.pl
2019-05-29 17:37
Agnieszka Lis / ks. kan. Łukasz Żurawski

VI Pielgrzymka wspólnoty Wiara i Świało do Matki Bożej Pocieszenia w w Lutogniewie

„Bycie człowiekiem to połączenie siły i słabości. A skoro jestem słaby, to potrzebuję pomocy. Potrzebuję innych ludzi, wspólnoty, przyjaciół. Ludzie potrzebują siebie nawzajem, ponieważ wszyscy mamy słabości.” (Jean Vanier)

VI Pielgrzymka wspólnoty Wiara i Świało do Matki Bożej Pocieszenia w w Lutogniewie
Autor/źródło: https://www.facebook.com/wisprzemienieniekrotoszyn/

W sobotni, słoneczny poranek wspólnota Wiara i Światło „Przemienienie” Krotoszyn wraz ze wspólnotami św. Rodziny z Pleszewa, Ostrowa Wlkp. po raz VI przybyli do  Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie aby spotkać się na pikniku Wiaroświetlanym. To wyjątkowe spotkanie rozpoczęło się Eucharystią, podczas której modliliśmy się za ś. p. Jeana Vaniera założyciela wspólnoty Wiary i Światło oraz L’Arche z Francji, odprawioną przez ks. kan. Łukasza Żurawskiego, kustosza Sanktuarium. Po zakończonej mszy świętej osoby niepełnosprawne wraz z rodzicami i przyjaciółmi przeszli do ogrodów proboszczowskich aby w „Altance u Plebanka” wspólnie świętować to radosne spotkanie.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-05-29 15:20:06
miniaturka

Jasna Góra: edukacyjny projekt w 40. rocznicę papieskiej pielgrzymki

Z udziałem dyrektorów szkół, przedszkoli i przedstawicieli różnych ośrodków oświatowych na Jasnej Górze odbyła się inauguracja projektu edukacyjnego „Nadzieja, Zwycięstwo”.
2019-05-29 16:07:15
miniaturka

Papież pozdrawia uczestników sobotniego spotkania Lednica 2000!

Papież Franciszek pozdrowił uczestników spotkania młodzieży nad jeziorem Lednickim, które odbędzie się w najbliższą sobotę 1 czerwca. Zainaugurowane przez o. Jana Górę OP wydarzenie zgromadzi młodych już po raz dwudziesty trzeci.
2019-05-29 16:51:43
miniaturka

Prymas Polski modlił się z kapłanami obchodzącymi 60-lecie święceń

„Pragnę was prosić, abyście zanosili modlitwy błagalne, aby Pan dał nam swego Ducha, oczyścił nas, uzdrowił i dał nam wszystkim jeszcze raz uwierzyć, że Kościół zraniony znajduje życie w ranach Jezusa” – mówił do księży jubilatów abp Wojciech Polak.
2019-05-29 19:49:10
miniaturka
play

#EwangeliarzOP - 11 czerwca 2019 | (Mt 10, 7-13)

Codzienne rozważanie Ewangelii przygotowane przez o. Wojciecha Jędrzejewskiego OP.
2019-05-30 07:36:06
miniaturka
play

Jeszcze o Biblii, tym razem o różnicach w poszczególnych Ewangeliach.

Wciąż zmagamy się z Bosko-ludzkim wymiarem Pisma świętego. Jak odróżnić jeden od drugiego i wyłowić to, co najważniejsze?
2019-05-30 07:55:54
miniaturka

Papież: Słowo Boże zapuszcza korzenie dzięki mocy Ducha Świętego

Podczas audiencji środowej Papież Franciszek rozpoczął nowy cykl katechez poświęcony księdze Dziejów Apostolskich. Przypomniał, że opowiada ona o pielgrzymowaniu Ewangelii w świecie oraz ukazuje zespolenie Słowa Bożego z Duchem Świętym, dając początek ewangelizacji.