Strona główna
opoka.org.pl
2019-05-30 07:00
ks. Sławek Murawka SChr

Jeszcze o Biblii, tym razem o różnicach w poszczególnych Ewangeliach.

Wciąż zmagamy się z Bosko-ludzkim wymiarem Pisma świętego. Jak odróżnić jeden od drugiego i wyłowić to, co najważniejsze?

Wszystkie gatunki literackie, konteksty, niejednoznaczności w tłumaczeniu, które towarzyszą Słowu Bożemu, sprawiają, że albo obraz tego co Pan Bóg chce nam powiedzieć zostanie zaciemniony lub zamazany, albo wzbogacony barwami o których nam się nie śniło. Nawet w Ewangeliach, tak podobnych do siebie, a tak różnych. Tu znów zaledwie wzmianka, o tym, ale chyba przydatna w czytaniu. Tak dużo zależy od wiedzy i od podejścia człowieka: czy to wiedza rzetelna, czy i jak bardzo otwarte to podejście. Szczere poszukiwanie prawdy, a nie potwierdzanie własnych wyobrażeń - o to się dla siebie nawzajem módlmy... 

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-05-29 16:51:43
miniaturka

Prymas Polski modlił się z kapłanami obchodzącymi 60-lecie święceń

„Pragnę was prosić, abyście zanosili modlitwy błagalne, aby Pan dał nam swego Ducha, oczyścił nas, uzdrowił i dał nam wszystkim jeszcze raz uwierzyć, że Kościół zraniony znajduje życie w ranach Jezusa” – mówił do księży jubilatów abp Wojciech Polak.
2019-05-29 18:10:57
miniaturka

VI Pielgrzymka wspólnoty Wiara i Świało do Matki Bożej Pocieszenia w w Lutogniewie

„Bycie człowiekiem to połączenie siły i słabości. A skoro jestem słaby, to potrzebuję pomocy. Potrzebuję innych ludzi, wspólnoty, przyjaciół. Ludzie potrzebują siebie nawzajem, ponieważ wszyscy mamy słabości.” (Jean Vanier)
2019-05-29 19:49:10
miniaturka
play

#EwangeliarzOP - 11 czerwca 2019 | (Mt 10, 7-13)

Codzienne rozważanie Ewangelii przygotowane przez o. Wojciecha Jędrzejewskiego OP.
2019-05-30 07:55:54
miniaturka

Papież: Słowo Boże zapuszcza korzenie dzięki mocy Ducha Świętego

Podczas audiencji środowej Papież Franciszek rozpoczął nowy cykl katechez poświęcony księdze Dziejów Apostolskich. Przypomniał, że opowiada ona o pielgrzymowaniu Ewangelii w świecie oraz ukazuje zespolenie Słowa Bożego z Duchem Świętym, dając początek ewangelizacji.
2019-05-30 08:33:49
miniaturka
play

Papież do Rumunów: przybędę jako pielgrzym i brat

Papież Franciszek pozdrowił mieszkańców Rumunii, kraju, do którego w najbliższy piątek uda się z trzydniową pielgrzymką. W specjalnym przesłaniu podkreślił, że przybędzie do tego pięknego i gościnnego kraju, jako pielgrzym i brat.
2019-05-30 08:35:47
miniaturka

Kard. Parolin: podróż do Rumunii śladami Jana Pawła II

Podróż apostolska do Rumunii będzie okazją do przypomnienia Europie jej podstawowych wartości oraz historycznego faktu, że wartości te wyrastają z chrześcijaństwa – uważa kard. Pietro Parolin.