Strona główna
opoka.org.pl
2019-12-01 17:35
kk / ks.RS/ Ordynariat Polowy

Toruń: Święto Wojsk Rakietowych i Artylerii

29 listopada 2019 r. w Toruniu miała miejsce uroczystość z okazji Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii. Uroczystość rozpoczęła się Apelem Pamięci pod „Pomnikiem Artylerzysty”.

Autor/źródło: Pixabay

Na początku mszy św. proboszcz miejsca ks. prał. płk Ryszard Stępień przywitał księży na czele z księdzem biskupem oraz przybyłych gości.

W homilii biskup polowy - Józef Guzdek zwracał uwagę jak ważne jest życie duchowe i poświęcenie każdego żołnierza w służbie Ojczyzny i społeczeństwu. Po błogosławieństwie miała miejsce ceremonia wręczenia Krzyża II klasy W Służbie Bodu i Ojczyźnie ustanowionego z okazji 100 rocznicy utworzenia Ordynariatu Polowego. 

Na uroczystej Mszy Świętej zostały wręczone medale m.in dla Michała Zaleskiego - Prezydenta Miasta Torunia, gen. bryg. Sławomira Owczarka – Inspektora Rodzajów Wojsk, płk. Zenona Wiśniewskiego - Szefa Zarządu Wojsk Rakietowych i Artylerii, płk. Dariusza Adamczyka - byłego Komendanta Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia, płk. Remigiusza Zielińskiego – komendanta CSAiU, płk. Janusza Kryszpina - Komendanta 12 Wojskowego Oddziału Gospodarczego, płk. Jarosława Ciuby - Komendanta 6 Samodzielnego Oddziału Geograficznego, płk. Jakuba Brzeziński - Dyrektora Archiwum Wojskowego w Toruniu.

Medale zostały wręczone przez biskupa polowego.

Po Mszy św. oraz uroczystościach honorujących odbył się imponujący pokaz dynamiczny pododdziałów WRiA. Uroczystość zakończyła się tradycyjną wojskową grochówką. Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-12-01 11:50:34
miniaturka

Dziś rozpoczyna się pierwszy rok nowego programu duszpasterskiego o Eucharystii

Dziś rozpoczyna się Adwent a wraz z nim – pierwszy rok przyjętego przez Episkopat programu duszpasterskiego. Będzie on realizowany będzie pod hasłem „Wielka tajemnica wiary”.
2019-12-01 12:23:45
miniaturka

List abp. Gądeckiego w sprawie molestowań dopuszczanych przez abp. Juliusza Paetza

„Czuję się w obowiązku powiedzieć: przepraszam. Przepraszam za zgorszenie, jakie miało miejsce w archidiecezji. Z głębi serca przepraszam osoby, które czują się skrzywdzone” – wygłosił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
2019-12-01 13:00:24
miniaturka

Sekretarz Generalny Episkopatu o Adwencie: znajdźmy więcej czasu dla Boga

Adwent to niezwykle ważny okres liturgiczny. Znajdźmy w nim więcej czasu dla Boga przez rekolekcje, Roraty i spowiedź przedświąteczną – podkreślił bp Artur Miziński, sekretarz generalny Episkopatu Polski.
2019-12-01 17:31:49
miniaturka

Kontemplujmy z uwagą Jezusa w żłóbku - powiedział papież w Greccio

Do kontemplacji Syna Bożego – Dziecięcia złożonego w żłobie zachęcił Ojciec Święty po podpisaniu w Greccio Listu Apostolskiego „Admirabile signum” o znaczeniu i wartości żłóbka. Papież przewodniczył nabożeństwu słowa Bożego, nawiązującego do tajemnicy wcielenia Syna Bożego.
2019-12-01 17:54:16
miniaturka

o. Augustyn Pelanowski rozmija się z nauką Kościoła - oświadczenie

Paulini odcinają się od stojących w sprzeczności z nauczaniem Kościoła i atakujących papieża Franciszka poglądów o. Augustyna Pelanowskiego. Ponadto Zakonnik od prawie roku nie pojawił się w klasztorze i publikuje bez zgody władz zakonnych – czytamy w wydanym przez zakon oświadczeniu.
2019-12-01 18:18:39
miniaturka

Postawa czuwania - abp Marek Jędraszewski w Hanowerze

- Postawa czuwania jest niezbędna dla chrześcijan, czyli tych, którzy uwierzyli w Chrystusa. Dla nich ciągle ważną rzeczą jest, by przygotować się i być gotowym na spotkanie z Jezusem, który nadchodzi - metropolita krakowski do Polskiej Misji Katolickiej.