Strona główna
opoka.org.pl
Fraza "wywiady"
2020-08-29 07:30

Abp T. Kondrusiewicz: Od Kościoła w Polsce oczekujemy solidarności i modlitwy (wywiad)

"Od Kościoła w Polsce przede wszystkim oczekujemy solidarności i modlitwy. Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski już zwrócił się z takim apelem do Polaków. Oby jak najwięcej ludzi na niego odpowiedziało i stale pamiętało o Białorusi. Na razie tylko tyle oczekujemy. Na pewno przyszłość wskaże na inne formy pomocy" - powiedział KAI metropolita mińsko-mohylowski abp Tadeusz Kondrusiewicz.
2020-08-21 15:04

Min. Czaputowicz: Wolność religii jest złączona z innymi prawami człowieka

- Wolność religii i wyznania jest nierozerwalnie związana z wolnością słowa i innymi prawami człowieka. Jest to jeden z priorytetowych dla mnie obszarów polskiej polityki zagranicznej – deklaruje w rozmowie z KAI Jacek Czaputowicz b. Minister Spraw Zagranicznych.
2020-02-08 09:20

Dr Czaczkowska: Prymas Wyszyński w kwestii wiary był niezłomny (rozmowa)

Prymas był niezłomny w kwestii obrony zasad, obrony wiary, nawet za cenę własnej ofiary, czyli uwięzienia, ale jednocześnie był człowiekiem rozmowy, dialogu, umiaru – w rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną powiedziała dr Ewa K. Czaczkowska, autorka biografii o Prymasie Wyszyńskim.
2020-02-03 12:51

Abp Jędraszewski: Osoby LGBT są dla mnie braćmi (wywiad cz.2)

o swym stosunku do osób LGBT +, o znaczeniu nauczania papieża Franciszka oraz o ekologii i jej miejscu w nauczaniu Kościoła – mówi abp Marek Jędraszewski w wywiadzie dla KAI. - Kiedyś Kościół w Polsce był postrzegany jako przestrzeń autentycznej wolności, a dziś może być przestrzenią prawdy, która niesie wolność – konstatuje metropolita krakowski.
2019-02-05 11:04

Spotkania autorskie z Błażejem Torańskim w Kolnie

Właśnie dzisiaj (5 lutego) mieszkańcy Kolna i okolic mają możliwość zobaczenia,a także porozmawiania z autorem książki ,,Knebel.Cenzura w PRL-u".Błażej Torański to znany dziennikarz,absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego.
2018-09-30 17:39

Księża bez cenzury. Rozmowy pod koloratką

Cztery niesamowite rozmowy kleryków gdańskiego seminarium z księżmi profesorami. Szczerze i z pasją o kapłaństwie.
2017-05-21 14:28
miniaturka
play

TFP 2017 - Dzień drugi - Sobota

Drugi dzień Tratwa Festiwal Pleszew za nami. Niezapomniane wrażenia, emocje i mnóstwo nowych przyjaźni.